Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Dzierżoniów: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 r., w Dzierżoniowie będzie zachmurzenie całkowite, temperatura wyniesie od -8°C do -2°C, a wiatr o prędkości 3 km/h będzie wiejący z południowego i południowo-zachodniego kierunku.

Prognoza pogody dla miejscowości Dzierżoniów na dzień 5 grudnia 2023 roku wskazuje na zachmurzenie całkowite przez cały dzień. Temperatura wyniesie od -8°C do -2°C, a prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 2-3 km/h. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z południowego na południowo-zachodni. Porównując dzisiejszą prognozę z pogodą poprzedniego dnia, zauważamy, że temperatura spadła o około 3°C, a zachmurzenie wzrosło z małego do całkowitego. Prędkość wiatru pozostała na podobnym poziomie, natomiast kierunek wiatru zmienił się z południowo-zachodniego na południowy. Wschód słońca nastąpi o godzinie 7:36:46, natomiast zachód słońca o godzinie 15:50:23.

Pogoda rano w Dzierżoniowie

Jutro rano, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowy. Temperatura wyniesie -7°C, jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -12°C. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1015 hPa, a widoczność będzie dobra i wyniesie 10 km. Porównując tę prognozę z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 4 grudnia 2023 roku, zauważamy, że oba dni będą miały podobne warunki atmosferyczne. Zarówno wczoraj, jak i jutro rano, o tej samej porze, przewidywane jest zachmurzenie. Jednak temperatura będzie nieco wyższa, wynosząc -5°C, a odczuwalna temperatura wyniesie -9°C. Prędkość wiatru i kierunek wiatru pozostaną bez zmian. Ciśnienie atmosferyczne również się nie zmieni i wyniesie 1015 hPa. Widoczność będzie dobra, tak samo jak wczoraj, i wyniesie 10 km. Wnioskując z powyższych danych, możemy stwierdzić, że jutro rano w Dzierżoniowie panować będą podobne warunki pogodowe jak poprzedniego dnia.

Pogoda po południu w Dzierżoniowie

Wtorek po południu w Dzierżoniowie będzie charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a temperatura będzie wynosić -4°C. Kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Spodziewane zachmurzenie wyniesie około 89%. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z popołudniem poprzedniego dnia, możemy zauważyć pewne różnice. Wczoraj było umiarkowane zachmurzenie, prędkość wiatru wynosiła 2 km/h, a temperatura wynosiła -3°C. Kierunek wiatru był południowy, a zachmurzenie wyniosło 67%. Jakość powietrza była dobra. Warto zauważyć, że dzisiejsze zachmurzenie jest większe niż wczoraj, temperatura również się obniżyła o 1 stopień. Prędkość wiatru pozostała bez zmian, a jakość powietrza jest podobna - umiarkowana.

Pogoda wieczorem w Dzierżoniowie

Prognozując pogodę wieczorem w Dzierżoniowie na dzisiejszy wtorek, 5 grudnia 2023 roku, przewiduję zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -6°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego. Prognozowane zachmurzenie wynosi 92%, a widoczność będzie wynosić 10 km. Jakość powietrza będzie miała charakter umiarkowany. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim wieczorem, czyli z poniedziałkiem, 4 grudnia 2023 roku, zauważamy podobieństwa w zachmurzeniu całkowitym. Prędkość wiatru będzie nieznacznie większa, wynosząca około 2 km/h, natomiast temperatura spadnie o 2 stopnie, osiągając -4°C. Kierunek wiatru pozostanie południowo-zachodni. Wczorajsze zachmurzenie wynosiło 100%, a widoczność była również równa 10 km. Jakość powietrza była oceniana jako dobra. Mimo pewnych różnic, można zauważyć podobieństwa między prognozami pogody na dzisiejszy wieczór a poprzedni wieczór w Dzierżoniowie.

Pogoda w nocy w Dzierżoniowie

Prognoza pogody na noc w Dzierżoniowie na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h, a temperatura spadnie do -3°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego. Nie są przewidywane opady deszczu, a widoczność będzie wynosić około 10 km. Jakość powietrza w tym czasie będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni będą miały zachmurzenie całkowite. Jednak temperatura spadnie nieco mniej, wynosząc -3°C w porównaniu do poprzedniego -8°C. Prędkość wiatru oraz widoczność pozostaną na podobnym poziomie, wynosząc odpowiednio 2 km/h i 10 km. Jakość powietrza będzie również utrzymywała się na umiarkowanym poziomie. Warto zauważyć, że prognoza pogody może ulec zmianie w zależności od aktualnych warunków atmosferycznych.