Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Mogilno: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku w Mogilnie o godzinie 21:00 oczekiwane jest zachmurzenie całkowite oraz lekkie opady śniegu przy temperaturze -1°C, przy prędkości wiatru wynoszącej 4 km/h z kierunkiem północno-zachodnim.

Prognoza pogody dla miejscowości Mogilno na dzień 2 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite przez cały dzień. Prędkość wiatru będzie wynosić od 1 do 4 km/h, a temperatura oscylować wokół -1°C. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-zachodniego na północny. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki atmosferyczne. Jednakże, w porównaniu do poprzedniego dnia, dzisiejsza prognoza przewiduje większe zachmurzenie. Prędkość wiatru jest podobna, ale temperatura będzie nieco wyższa. Warto również wspomnieć, że słońce wzejdzie o godzinie 7:36:28 i zajdzie o godzinie 15:38:03.

Pogoda rano w Mogilnie

Jutro rano w Mogilnie, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a temperatura będzie wynosić -3°C. Wiatr będzie wiejący z północnego kierunku. Wilgotność powietrza osiągnie 94%, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1007 hPa. Odczuwalna temperatura wyniesie -6°C. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli 1 grudnia 2023 roku, o godzinie 9:00, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj niebo było bezchmurne, podczas gdy jutro prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru również się zmienia - z 3 km/h na 2 km/h. Temperatura spadnie z -3°C na -1°C. Kierunek wiatru zmieni się z zachodniego na północno-wschodni. Wilgotność powietrza wzrośnie z 78% do 89%, a ciśnienie atmosferyczne minimalnie wzrośnie z 1006 hPa do 1008 hPa. Odczuwalna temperatura spadnie z -7°C do -3°C. Wnioskując z powyższych danych, jutrzejsza pogoda rano w Mogilnie będzie bardziej chłodna i bardziej wilgotna niż dzisiejsza poranna pogoda. Zachmurzenie będzie całkowite, a prędkość wiatru będzie niższa.

Pogoda po południu w Mogilnie

W sobotę po południu w Mogilnie oczekuje się zachmurzenia całkowitego. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół 0°C. Wiatr będzie wiejący z północnego kierunku, a widoczność wyniesie 10 km. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1008 hPa, a jakość powietrza będzie dobra. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z poprzednim dniem, można zauważyć, że wczoraj również o tej samej porze panowało zachmurzenie. Jednak wczoraj temperatura wynosiła -3°C, a prędkość wiatru była nieco większa - 3 km/h. Kierunek wiatru był zachodni, a jakość powietrza została określona jako umiarkowana. Wartość ciśnienia atmosferycznego wynosiła 1007 hPa. Wnioskując, dzisiejsza pogoda będzie podobna do tej z poprzedniego dnia, z wyjątkiem temperatury, która będzie nieco wyższa.

Pogoda wieczorem w Mogilnie

Wieczorem w Mogilnie, w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h i będzie wiał z kierunku północno-zachodniego. Temperatura powietrza wyniesie około -1°C, ale odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie około -5°C. Wilgotność powietrza będzie wynosić około 95%. Nie spodziewamy się opadów śniegu. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą poprzedniego dnia, czyli piątku, 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć zmiany. Wczoraj występowało umiarkowane zachmurzenie, prędkość wiatru wynosiła około 2 km/h i wiał z kierunku zachodniego. Temperatura powietrza wynosiła około -3°C, a odczuwalna temperatura była nieco niższa i wynosiła około -6°C. Wilgotność powietrza wynosiła około 85%. Nie występowały opady śniegu. Przygotowując się na wieczór w Mogilnie, warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania i zwracać uwagę na zmiany pogodowe.

Pogoda w nocy w Mogilnie

Prognozując pogodę na noc w Mogilnie, przewiduję lekkie opady śniegu. Data prognozy to 3 grudnia 2023 roku, a godzina to 3:00 nad ranem. Będzie to niedziela. Temperatura wyniesie -1 stopni Celsiusza, a wilgotność powietrza wyniesie 90%. Prędkość wiatru będzie wynosiła 6 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1014 hPa. Odczuwalna temperatura wyniesie -7 stopni Celsiusza. Porównując dzisiejszą nocną prognozę z nocą poprzedniego dnia, stwierdzam, że oczekiwane są podobne warunki pogodowe. Wczoraj, tj. 2 grudnia 2023 roku, również odnotowano lekkie opady śniegu o tej samej temperaturze, wilgotności i prędkości wiatru. Jednakże, wczorajsze zachmurzenie całkowite różniło się od dzisiejszej prognozy. Wczoraj było bardziej pochmurnie, podczas gdy dzisiaj oczekuje się tylko lekkie opady śniegu. Wniosek: Pogoda na noc w Mogilnie będzie podobna do tej z poprzedniego dnia, z wyjątkiem mniejszego zachmurzenia i większych opadów śniegu.