Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Toruń: prognoza pogody na dziś. Pogoda 03.10.2023

2023-10-03 6:00

Wtorek, 3 października 2023 roku w Toruniu będzie charakteryzować się lekkimi opadami deszczu, umiarkowanym zachmurzeniem i temperaturą wynoszącą od 16 do 28 stopni Celsjusza, przy wietrze o prędkości 7 km/h wiejącym z kierunku południowo-zachodniego.

W dniu jutrzejszym, czyli we wtorek, 3 października 2023 roku, w Toruniu prognozowane są zmienne warunki pogodowe. Na początku dnia o godzinie 6:00 oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie, które stopniowo przejdzie w umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie 16 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru osiągnie 4 km/h, wiejąc z kierunku południowego. W ciągu dnia zachmurzenie będzie utrzymywać się na umiarkowanym poziomie, z temperaturą sięgającą 28 stopni Celsiusza o godzinie 12:00. Prędkość wiatru wzrośnie do 7 km/h, nadal wiejąc z kierunku południowo-zachodniego. Wieczorem o godzinie 18:00 nadal będzie zachmurzenie całkowite, temperatura spadnie do 23 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru pozostanie na poziomie 7 km/h. Warto zauważyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 6:47:43, a zachód słońca o godzinie 18:22:16. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni charakteryzują się podobnymi warunkami pogodowymi. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, występowało zachmurzenie całkowite, choć dzisiejsza temperatura jest nieco wyższa, osiągając 23 stopnie Celsiusza w porównaniu do 21 stopni wczoraj. Prędkość wiatru pozostała na podobnym poziomie, oscylując w granicach 7 km/h.

Pogoda rano w Toruniu

Wtorek, 3 października 2023 r., o godzinie 6:00, w Toruniu oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowy. Widoczność będzie dobra, sięgająca 10 km. Temperatura wyniesie 16°C, jednak odczuwalna temperatura będzie nieco niższa, wynosząca 15°C. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1014 hPa. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z prognozą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 2 października 2023 r., o godzinie 9:00, również oczekiwane było umiarkowane zachmurzenie. Wtedy prędkość wiatru wynosiła około 3 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Widoczność była dobra, również sięgająca 10 km. Temperatura wynosiła 17°C, a odczuwalna temperatura wynosiła 17°C. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1022 hPa. Możemy zauważyć, że poranna pogoda w Toruniu na dzisiaj jest podobna do tej z poprzedniego dnia. Temperatura jest nieco niższa, jednak pozostałe parametry, takie jak zachmurzenie, prędkość wiatru, kierunek wiatru, widoczność i ciśnienie atmosferyczne, są podobne.

Pogoda po południu w Toruniu

Prognoza pogody na dzisiaj, wtorek 3 października 2023 roku, w Toruniu na popołudnie przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie 26 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 7 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Jakość powietrza będzie przeciętna. Zachmurzenie wyniesie 100%. Porównując dzisiejszą prognozę z popołudniową pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku 2 października 2023 roku, widzimy, że dzisiejsze zachmurzenie całkowite zastąpiło umiarkowane zachmurzenie. Temperatura pozostanie taka sama, wynosząc 21 stopni Celsiusza. Prędkość wiatru również nieznacznie się zmienia, utrzymując się na poziomie 4 km/h. Kierunek wiatru pozostanie południowo-zachodni. Jakość powietrza również pozostanie na poziomie umiarkowanym. Zachmurzenie wzrośnie z 83% do 100%. Wnioskiem z porównania prognoz jest to, że dzisiaj możemy spodziewać się większego zachmurzenia niż wczoraj. Temperatura pozostaje stabilna, a prędkość wiatru jest niewielka. Jakość powietrza utrzymuje się na podobnym poziomie.

Pogoda wieczorem w Toruniu

Wieczorem w Toruniu, dnia 3 października 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 7 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Temperatura powietrza utrzyma się na poziomie 23 stopni Celsiusza, a odczuwalna temperatura również wyniesie 23 stopnie Celsiusza. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1007 hPa, a jakość powietrza będzie przeciętna. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim wieczorem, czyli z dnia 2 października 2023 roku, można zauważyć, że oba dni będą miały zachmurzenie całkowite. Jednak prędkość wiatru wzrośnie z 3 km/h wczoraj do 7 km/h dzisiaj. Temperatura również wzrośnie z 18 stopni Celsiusza do 23 stopni Celsiusza. Kierunek wiatru pozostanie południowo-zachodni. Jakość powietrza w obu dniach będzie różna, z umiarkowaną wczoraj do przeciętnej dzisiaj. Ciśnienie atmosferyczne spadnie z 1019 hPa do 1007 hPa. Wniosek jest taki, że wieczorna pogoda w Toruniu będzie podobna do poprzedniego wieczoru, ale z nieznacznymi zmianami.

Pogoda w nocy w Toruniu

Prognoza pogody na noc w Toruniu na dzień 3 października 2023 roku przewiduje lekkie opady deszczu. Temperatura wyniesie 17°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić 16°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 10 km/h, a kierunek wiatru będzie zachodni. Widoczność będzie dobra, sięgając 10 km. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Przewidywane opady deszczu wyniosą 0.7 mm. Porównując nocną prognozę pogody z poprzedniego dnia, czyli z 2 października 2023 roku, można zauważyć, że obie noce będą miały podobne warunki pogodowe. W obu przypadkach przewiduje się zachmurzenie całkowite. Temperatura w obu nocach wynosiła 17°C, a odczuwalna temperatura była taka sama - 16°C. Prędkość wiatru również była podobna, wynosząc 3 km/h. Kierunek wiatru był południowo-zachodni. Widoczność była dobra, sięgając 10 km. Jakość powietrza była umiarkowana. Nie odnotowano opadów deszczu w obu nocach. Mimo pewnych podobieństw, warto zauważyć, że noc z 3 na 4 października 2023 roku będzie miała lekkie opady deszczu, podczas gdy noc z 2 na 3 października 2023 roku była bez opadów deszczu.