Pogoda

i

Autor: pixabay.com Nad regionem spodziewane są lokalne burze.

Działoszyn: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 r. w Działoszynie przewiduje się umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od -8°C do -1°C, a prędkość wiatru będzie wynosić około 3 km/h z kierunku południowo-wschodniego.

W Działoszynie prognozowana jest pogoda na dzień wtorek, 5 grudnia 2023 roku. Przewiduje się, że będzie zachmurzenie całkowite przez cały dzień. Temperatura będzie oscylować wokół -4°C, przy umiarkowanej prędkości wiatru wynoszącej 3 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, tj. poniedziałkiem, 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj było niewielkie zachmurzenie, natomiast dzisiaj przewidywane jest zachmurzenie całkowite. Temperatura również ulegnie zmianie, spadając z -2°C do -4°C. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynoszącym 3 km/h, jednak kierunek wiatru zmieni się z południowego na południowo-wschodni. Warto zaznaczyć, że słońce w Działoszynie wstanie o godzinie 7:29:41, a zaśnie o godzinie 15:39:48.

Pogoda rano w Działoszynie

Jutro rano, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, prognozowana jest zachmurzona pogoda w miejscowości Działoszyn. Przewiduje się całkowite zachmurzenie, które osiągnie poziom 90%. Temperatura wyniesie -8°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, z kierunkiem południowo-wschodnim. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując tę prognozę z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli z poniedziałku, 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj rano panowało niewielkie zachmurzenie, które osiągnęło poziom 11%. Temperatura wynosiła -5°C, a prędkość wiatru wynosiła 4 km/h, z kierunkiem południowym. Widoczność była dobra, wynosząca 10 km, a jakość powietrza również była umiarkowana. Widoczne są zmiany w zachmurzeniu, które wzrosło z 11% do 90%. Temperatura również uległa zmianie, obniżając się z -5°C do -8°C. Prędkość wiatru zmniejszyła się z 4 km/h do 3 km/h, jednak kierunek wiatru pozostał podobny, czyli południowo-wschodni. Mimo tych różnic, widoczność oraz jakość powietrza pozostały na podobnym poziomie. W związku z tym, można oczekiwać, że jutro rano w Działoszynie będzie bardziej zachmurzone i nieco chłodniejsze niż dzisiaj rano.

Pogoda po południu w Działoszynie

Na podstawie dostępnych danych meteorologicznych można przewidzieć, że po południu w Działoszynie będzie miało miejsce umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -1°C. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. W porównaniu do pogody dzisiejszego ranka, można zauważyć pewne różnice. Rano panowało zachmurzenie całkowite, a teraz spodziewane jest jedynie umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostaje na podobnym poziomie, ale temperatura spadnie o kilka stopni, osiągając -4°C. Kierunek wiatru pozostaje bez zmian. Warto również zaznaczyć, że poziom zachmurzenia wzrośnie z około 68% rano do 100% po południu. Nie przewiduje się opadów deszczu w żadnym z tych okresów. W sumie, prognozując pogodę po południu w Działoszynie, można oczekiwać umiarkowanego zachmurzenia, temperatury w okolicach -4°C i prędkości wiatru wynoszącej około 3 km/h.

Pogoda wieczorem w Działoszynie

Wieczorem w Działoszynie, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h i będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego. Temperatura powietrza spadnie do -5°C, a wilgotność wyniesie 91%. Jakość powietrza będzie przeciętna. Prognozowane zachmurzenie wyniesie 83%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, możemy zauważyć pewne różnice. Popołudniowa prognoza na dzisiaj, 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 12:00, przewiduje umiarkowane zachmurzenie, podczas gdy wieczorem spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru w obu przypadkach wynosi 3 km/h i wieje z kierunku południowo-wschodniego. Temperatura powietrza spadnie z -1°C w popołudniowej prognozie do -5°C wieczorem. Zachmurzenie również się zmieni - z 68% na 83%. Natomiast wilgotność powietrza pozostanie na podobnym poziomie, wynosząc 91% w obu przypadkach. Jakość powietrza utrzyma się na przeciętnym poziomie. Wnioskując z powyższych danych, wieczorna pogoda w Działoszynie będzie podobna do popołudniowej, ale temperatura spadnie, a zachmurzenie się zwiększy.

Pogoda w nocy w Działoszynie

Prognoza pogody na noc w miejscowości Działoszyn na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Temperatura spadnie do -4 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, wiejącego z południowo-wschodniego kierunku. Wilgotność powietrza osiągnie 91%, a widoczność będzie wynosić 10 kilometrów. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1016 hPa, a zachmurzenie sięgnie 100%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki atmosferyczne. Wczorajszego wieczoru również panowało zachmurzenie całkowite, temperatura wynosiła -6 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru wynosiła 3 km/h. Kierunek wiatru był południowo-wschodni. Wilgotność powietrza wynosiła 91%, a widoczność była równie dobra - 10 kilometrów. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1017 hPa, a zachmurzenie sięgało 100%. W związku z tym, można przewidzieć, że warunki atmosferyczne w Działoszynie nieznacznie się zmienią między dzisiejszą nocą a nocą poprzedniego dnia.