Pogoda - upał

i

Autor: pixabay.com Prognozy zapowiadają dziś piękny i słoneczny dzień

Pabianice: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Pabianicach przewiduje się zachmurzenie całkowite, umiarkowane zachmurzenie w godzinach wieczornych, temperatura wyniesie od -6°C do -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3-4 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-wschodnim.

Prognoza pogody dla Pabianic na dzień 5 grudnia 2023 roku jest następująca. Wtorek będzie charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym przez cały dzień. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -6 stopni Celsjusza. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj temperatura wynosiła -3 stopnie Celsjusza, więc dzisiaj będzie nieco chłodniej. Ponadto, zachmurzenie całkowite utrzyma się przez cały dzień, podczas gdy wczoraj było małe i umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, jednak kierunek wiatru zmieni się z południowo-zachodniego na południowo-wschodni. Warto zauważyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:30, a zachód słońca o godzinie 15:35.

Pogoda rano w Pabianicach

Na podstawie najnowszych danych meteorologicznych prognozujemy, że rano w Pabianicach we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, będzie zachmurzenie całkowite. Oczekiwana temperatura wyniesie -6 stopni Celsiusza, z odczuwalną temperaturą sięgającą -10 stopni. Prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-wschodnim. Wilgotność powietrza wyniesie około 93%. Nie spodziewamy się opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru w ciągu dnia wyniesie 7 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poprzednim dniem, czyli poniedziałkiem, 4 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 rano, obserwowaliśmy zachmurzenie całkowite. Temperatura wynosiła wtedy -6 stopni Celsiusza, a odczuwalna temperatura sięgała -11 stopni. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-zachodnim. Wilgotność powietrza wyniosła około 96%. Nie obserwowano opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru w ciągu dnia wyniosła 7 km/h. Zatem, w porównaniu z poprzednim dniem, prognozujemy, że rano w Pabianicach nie będzie większych zmian w pogodzie. Zachmurzenie pozostanie całkowite, temperatura pozostanie na podobnym poziomie, a prędkość wiatru będzie taka sama.

Pogoda po południu w Pabianicach

Prognoza pogody na dzisiejsze popołudnie w Pabianicach jest następująca. O godzinie 15:00, dnia 5 grudnia 2023 roku, oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -5°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -9°C. Widoczność będzie dobra, sięgając 10 km. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 6 km/h. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, można zauważyć pewne różnice. Rano również oczekiwane było zachmurzenie całkowite, jednak temperatura była nieco niższa, wynosząc -4°C. Odczuwalna temperatura wynosiła wtedy -8°C. Prędkość wiatru i kierunek wiatru pozostają bez zmian. Maksymalna prędkość wiatru rano wynosiła 5 km/h, podczas gdy teraz ma wynieść 6 km/h. Wnioskiem z porównania prognoz jest to, że temperatura spadła nieznacznie, a maksymalna prędkość wiatru wzrosła nieco. Ogólnie rzecz biorąc, pogoda w Pabianicach pozostaje stabilna i nie powinna się znacząco zmienić w ciągu dnia.

Pogoda wieczorem w Pabianicach

Wieczorem, dnia 5 grudnia 2023 roku, we wtorek, w miejscowości Pabianice, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h i będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego. Temperatura wyniesie -6°C, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Spodziewana maksymalna prędkość wiatru to 6 km/h, a zachmurzenie sięgnie około 83%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć pewne zmiany. W popołudniowych godzinach oczekiwane było całkowite zachmurzenie, podczas gdy wieczorem spodziewane jest jedynie umiarkowane zachmurzenie. Temperatura również się zmieniła, z -5°C w popołudnie na -6°C wieczorem. Prędkość wiatru pozostała taka sama, wynosząc 3 km/h, jednak kierunek wiatru zmienił się na południowo-wschodni. Jakość powietrza oraz maksymalna prędkość wiatru pozostały bez większych zmian. Warto zauważyć, że wieczorna pogoda w Pabianicach będzie nieco różnić się od popołudniowej, jednak zmiany nie są znaczące.

Pogoda w nocy w Pabianicach

Prognoza pogody na noc w Pabianicach na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie -6°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-wschodnim. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1017 hPa, a jakość powietrza będzie oceniana jako przeciętna. Widoczność wyniesie 10 km, a zachmurzenie osiągnie poziom 86%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z poprzednią nocą, można zauważyć, że warunki atmosferyczne pozostają podobne. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Temperatura wynosiła -7°C wczoraj i spadła o 1 stopień na dzisiejszą noc. Prędkość wiatru pozostała bez zmian i wynosiła 3 km/h. Kierunek wiatru jest również identyczny - południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne utrzymuje się na poziomie 1017 hPa, a jakość powietrza jest oceniana jako umiarkowana. Widoczność i zachmurzenie są również podobne - 10 km i odpowiednio 85% wczoraj oraz 10 km i 98% dzisiaj. Wniosek: Warunki pogodowe na noc w Pabianicach pozostają stabilne, z niewielkimi różnicami w temperaturze i zachmurzeniu.