Pogoda

i

Autor: pixabay.com Prognozy pogody zapowiadają na dziś opady deszczu.

Zgierz: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Zgierzu o godzinie 18:00 spodziewane są lekkie opady śniegu przy temperaturze -2°C, przy słabym wietrze o prędkości 3 km/h z kierunkiem północnym.

W Zgierzu w dniu 2 grudnia 2023 roku, w sobotę, prognozowana jest lekka śnieżyca. Oczekuje się całkowitego zachmurzenia przez cały dzień. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -2 °C. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z północnego na północno-zachodni. W porównaniu do poprzedniego dnia, czyli 1 grudnia 2023 roku, dzisiejsza pogoda będzie bardziej zachmurzona. Temperatura pozostanie na podobnym poziomie, oscylując wokół -2 °C. Prędkość wiatru również pozostanie podobna, wynosząc około 1 km/h. Kierunek wiatru zmieni się z północno-zachodniego na północny. Wschód słońca nastąpi o godzinie 7:26:54, a zachód słońca o godzinie 15:36:05.

Pogoda rano w Zgierzu

Prognoza pogody na jutro rano w Zgierzu przewiduje zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -1°C. Wiatr będzie wiejący z północno-wschodniego kierunku. Wilgotność powietrza wyniesie 77%, a widoczność będzie wynosić 10 km. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1007 hPa. Jakość powietrza będzie przeciętna. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj rano, panowało zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru była niewielka i wynosiła 2 km/h. Temperatura była nieco niższa dzisiaj, oscylując wokół -1°C, podczas gdy wczoraj wynosiła -3°C. Kierunek wiatru był również podobny, oba dnia wiejący z północno-wschodniego. Wilgotność powietrza była nieco niższa dzisiaj (77% w porównaniu do 89% wczoraj), a ciśnienie atmosferyczne pozostało praktycznie niezmienione (1007 hPa dzisiaj w porównaniu do 1004 hPa wczoraj). Jakość powietrza była oceniana jako przeciętna zarówno dzisiaj, jak i wczoraj. Wnioskując, jutro rano w Zgierzu możemy spodziewać się podobnych warunków pogodowych jak dzisiaj, z niewielkimi różnicami w temperaturze i wilgotności powietrza.

Pogoda po południu w Zgierzu

Prognoza pogody na popołudnie w Zgierzu jest następująca. Będzie zachmurzenie całkowite, temperatura wyniesie -1°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h. Wiatr będzie wiejący z północno-wschodniego kierunku. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1007 hPa. Odczuwalna temperatura wyniesie -5°C. Maksymalna prędkość wiatru w ciągu dnia wyniesie 5 km/h. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, można zauważyć, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Zarówno rano, jak i po południu będzie zachmurzenie całkowite. Temperatura również pozostanie na podobnym poziomie, oscylując wokół -1°C. Prędkość wiatru, kierunek wiatru, widoczność i ciśnienie atmosferyczne nie ulegną większym zmianom. Odczucie temperatury będzie minimalnie niższe niż rano, wynosząc -5°C. Wnioskując, można stwierdzić, że pogoda w Zgierzu pozostanie stabilna i nie ulegnie większym zmianom w ciągu dnia.

Pogoda wieczorem w Zgierzu

Wieczorem w Zgierzu, w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowane są lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h z kierunku północnego. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a ciśnienie atmosferyczne 1008 hPa. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, możemy stwierdzić, że obie będą podobne. Popołudniowe dane z godziny 15:00 wskazują na zachmurzenie całkowite, temperaturę -1°C oraz prędkość wiatru 3 km/h z kierunkiem północno-wschodnim. Widoczność wynosić będzie 10 km, a ciśnienie atmosferyczne 1007 hPa. Maksymalna prędkość wiatru w ciągu dnia wyniosła 5 km/h, a odczuwalna temperatura była niższa i wynosiła -5°C.

Pogoda w nocy w Zgierzu

Prognoza pogody na noc w Zgierzu na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje lekkie opady śniegu przy temperaturze -1°C. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Widoczność będzie ograniczona do 0 km, a jakość powietrza będzie dobra. Odczuwalna temperatura wyniesie -6°C. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj, czyli 2 grudnia 2023 roku, w nocy również występowało lekkie opady śniegu, jednak temperatura wynosiła -1°C. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, a kierunek wiatru był północno-zachodni. Widoczność była lepsza i wynosiła 4 km. Jakość powietrza była również dobra, a odczuwalna temperatura wynosiła -5°C. Widoczne są pewne podobieństwa między dzisiejszą a wczorajszą nocą, jednak warto zauważyć, że temperatura minimalnie się zmieniła, a widoczność w nocy obecnie jest znacznie gorsza.