Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Kazimierz Dolny: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Kazimierzu Dolnym o godzinie 21:00 oczekiwane jest zachmurzenie całkowite, lekkie opady śniegu, prędkość wiatru wynosząca 6 km/h i temperatura wynosząca -2°C, z kierunkiem wiatru północnym.

W Kazimierzu Dolnym, w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, prognozowana jest zmiana warunków pogodowych. Oczekuje się zachmurzenia całkowitego w ciągu dnia, które przechodzi w lekkie opady śniegu w godzinach porannych. Temperatura utrzyma się na poziomie -2 stopni Celsjusza, a prędkość wiatru będzie wynosić od 4 do 6 km/h, kierując się głównie z północno-wschodu. Porównując dzisiejszą prognozę z pogodą poprzedniego dnia, w piątek, 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że obie prognozy przewidują zachmurzenie całkowite. Jednakże dzisiejsza prognoza przewiduje wystąpienie lekkich opadów śniegu, podczas gdy wczorajsza prognoza nie przewidywała żadnych opadów. Temperatura pozostaje na podobnym poziomie, oscylując wokół -2 stopni Celsjusza. Prędkość wiatru zwiększy się nieznacznie - z 1 do 4-6 km/h. Warto również zauważyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:14:14, a zachód słońca o godzinie 15:28:18.

Pogoda rano w Kazimierzu Dolnemu

W sobotę, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 prognozowane jest zachmurzenie całkowite w Kazimierzu Dolnym. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Temperatura wyniesie -3°C, a wilgotność powietrza będzie wynosić 89%. Odczuwalna temperatura będzie wynosić -6°C. Jakość powietrza będzie przeciętna. W ciągu dnia, o godzinie 9:00, spodziewane są lekkie opady śniegu. Prędkość wiatru wzrośnie do 4 km/h, przy nadal utrzymującym się kierunku północno-wschodnim. Temperatura minimalnie wzrośnie i wyniesie -2°C. Wilgotność powietrza pozostanie na poziomie 89%, a odczuwalna temperatura również wyniesie -6°C. Jakość powietrza nadal będzie przeciętna. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli piątku, dnia 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że zachmurzenie całkowite było obecne zarówno wczoraj, jak i dzisiaj. Jednakże, prędkość wiatru wzrosła z 1 km/h do 3 km/h, a kierunek wiatru zmienił się z północno-zachodniego na północno-wschodni. Temperatura minimalnie wzrosła z -4°C do -3°C, a wilgotność powietrza pozostała na podobnym poziomie, wynosząc 89%. Odczuwalna temperatura nie uległa zmianie i wynosiła -6°C. Jakość powietrza pozostała przeciętna. Mimo niewielkich różnic, obie prognozy pogody sugerują podobne warunki atmosferyczne, z obecnością zachmurzenia całkowitego i niskimi temperaturami.

Pogoda po południu w Kazimierzu Dolnemu

Po południu w Kazimierzu Dolnym, w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 15:00, spodziewane są lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -8°C. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 5 km/h, z kierunkiem północno-wschodnim. Nie przewiduje się opadów deszczu ani zmiany widoczności. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1006 hPa. Porównując tę prognozę z popołudniem poprzedniego dnia, czyli piątkiem, 1 grudnia 2023 roku, o godzinie 15:00, można zauważyć, że dzisiejsza pogoda będzie podobna. Wczoraj również było zachmurzenie całkowite, temperatura wynosiła -2°C, a odczuwalna temperatura -3°C. Prędkość wiatru wynosiła 2 km/h, z kierunkiem północno-zachodnim. Widoczność była dobra, wynosząca 10 km, a ciśnienie atmosferyczne utrzymywało się na poziomie 1006 hPa. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że pogoda po południu w Kazimierzu Dolnym będzie podobna do poprzedniego dnia. Spodziewane lekkie opady śniegu nieznacznie obniżą temperaturę, ale ogólnie warunki atmosferyczne będą podobne.

Pogoda wieczorem w Kazimierzu Dolnemu

Wieczorem w Kazimierzu Dolnym, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, w sobotę, prognozowana jest opadająca śnieżyca. Prędkość wiatru wyniesie 5 km/h, a jego kierunek będzie północno-wschodni. Temperatura spadnie do -2°C, a wilgotność powietrza sięgnie 96%. Zachmurzenie będzie pełne, osiągając 100%, co wpłynie na widoczność, która wyniesie zaledwie 0 km. Prognozowane opady śniegu wyniosą 1.99 mm. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorem poprzedniego dnia, czyli 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj wieczorem w Kazimierzu Dolnym panowało całkowite zachmurzenie, temperatura wynosiła -3°C, a prędkość wiatru była równa 0 km/h. Kierunek wiatru wczoraj wieczorem był południowo-zachodni. Wilgotność powietrza wynosiła 96%, a widoczność sięgała 10 km. Nie odnotowano żadnych opadów śniegu. Wniosek: Wieczorna pogoda w Kazimierzu Dolnym będzie się różnić od wieczoru poprzedniego dnia. Będzie padać śnieg, temperatura spadnie nieco niżej, a widoczność będzie znacznie ograniczona.

Pogoda w nocy w Kazimierzu Dolnemu

Prognoza pogody na noc w Kazimierzu Dolnym na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h. Kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Zachmurzenie będzie wynosić 100%. Jakość powietrza będzie dobra. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że wczoraj wieczorem było całkowite zachmurzenie. Temperatura wynosiła -3°C, a prędkość wiatru wynosiła 2 km/h. Kierunek wiatru był wschodni. Zachmurzenie wynosiło 100%. Jakość powietrza była przeciętna. Wnioskując z powyższych danych, prognoza na noc w Kazimierzu Dolnym na dzień 3 grudnia 2023 roku wskazuje na lekkie opady śniegu przy temperaturze -2°C. Prędkość wiatru wyniesie 5 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a jakość powietrza będzie dobra.