Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Opole Lubelskie: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku w miejscowości Opole Lubelskie o godzinie 21:00 prognozowane jest zachmurzenie całkowite, lekkie opady śniegu, temperatura -2°C, prędkość wiatru 6 km/h z kierunku północnego.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w miejscowości Opole Lubelskie oczekuje się różne warunki pogodowe. Rano i przed południem prognozowane jest zachmurzenie całkowite, które stopniowo zmniejszy się w ciągu dnia. W godzinach popołudniowych spodziewane są lekkie opady śniegu, które przechodzą w opady śniegu wieczorem. Prędkość wiatru będzie się utrzymywać na poziomie od 2 do 6 km/h, z kierunkiem wiatru głównie północno-wschodnim. Temperatura będzie oscylować wokół -2 stopni Celsjusza. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj było zachmurzenie całkowite przez cały dzień, bez opadów atmosferycznych. Prędkość wiatru była niższa, oscylująca wokół 1 km/h, a temperatura wynosiła od -4 do -1 stopni Celsjusza. Warto zauważyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:13:23, a zachód słońca o godzinie 15:29.

Pogoda rano w Opolu Lubelskim

W sobotę, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00, prognozowana jest lekka śnieżyca w Opolu Lubelskim. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h. Wiatr będzie wiejący z północno-wschodniego kierunku. Opady śniegu będą wynosić 0.46 mm, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1006 hPa. Jakość powietrza będzie przeciętna. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli piątku, 1 grudnia 2023 roku, o godzinie 9:00, widać pewne różnice. Wczoraj było całkowite zachmurzenie, temperatura wynosiła -2°C, a prędkość wiatru wynosiła 1 km/h. Wiatr wiał z północno-zachodniego kierunku. Nie odnotowano opadów śniegu. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1006 hPa, a jakość powietrza była umiarkowana. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że dzisiejsza poranna pogoda w Opolu Lubelskim będzie podobna do pogody sprzed dnia. Oba dni będą miały temperaturę -2°C, jednak dzisiaj przewidywane są lekkie opady śniegu o ilości 0.46 mm. Prędkość wiatru również wzrośnie do 3 km/h. Kierunek wiatru pozostanie bez zmian, czyli będzie wiejący z północno-wschodniego kierunku. Ciśnienie atmosferyczne również pozostanie na podobnym poziomie - 1006 hPa. Jakość powietrza będzie nadal przeciętna.

Pogoda po południu w Opolu Lubelskim

Prognozując pogodę po południu w Opolu Lubelskim na dzisiaj, czyli sobotę, 2 grudnia 2023 roku, spodziewamy się utrzymania się opadów śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 6 km/h, z kierunkiem północno-wschodnim. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 11 km/h. Widoczność będzie ograniczona do 0 km, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1006 hPa. Przewidujemy opady śniegu o natężeniu 3.34 mm. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, która miała miejsce o godzinie 9:00, stwierdzamy, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Zarówno rano, jak i po południu spodziewaliśmy się lekkich opadów śniegu przy temperaturze -2°C. Prędkość wiatru wynosiła 5 km/h, z kierunkiem północno-wschodnim. Jednak opady śniegu były bardziej intensywne rano, osiągając 0.99 mm, w porównaniu do 3.34 mm po południu. Ciśnienie atmosferyczne utrzymało się na poziomie 1006 hPa przez cały dzień. W związku z tym, można stwierdzić, że pogoda w Opolu Lubelskim nieznacznie się pogorszyła w ciągu dnia, ze względu na wzrost natężenia opadów śniegu.

Pogoda wieczorem w Opolu Lubelskim

Wieczorem w Opolu Lubelskim, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, spodziewamy się zachmurzenia na poziomie 100%. Będzie padać śnieg o natężeniu umiarkowanym. Temperatura wyniesie -2°C, a wilgotność powietrza będzie sięgać 97%. Prędkość wiatru osiągnie 5 km/h, a jego kierunek będzie północno-wschodni. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, możemy zauważyć, że warunki atmosferyczne się niezmieniły znacząco. Zarówno popołudniem, jak i wieczorem, spodziewamy się opadów śniegu o podobnym natężeniu. Temperatura pozostanie na poziomie -2°C, a wilgotność powietrza będzie sięgać 97%. Prędkość wiatru również pozostanie bez większych zmian, utrzymując się na poziomie 6 km/h. Kierunek wiatru nadal będzie północno-wschodni. Warto zaznaczyć, że maksymalna prędkość wiatru dzisiejszego popołudnia wyniosła 11 km/h, a widoczność była ograniczona do 0 km. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1006 hPa. Opady śniegu osiągnęły 3.34 mm. W związku z powyższymi danymi, wieczorem w Opolu Lubelskim spodziewamy się podobnych warunków atmosferycznych, jakie miały miejsce dzisiejszego popołudnia.

Pogoda w nocy w Opolu Lubelskim

Prognoza pogody na noc w miejscowości Opole Lubelskie na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h, z kierunkiem wiatru z północno-zachodniego. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a widoczność będzie ograniczona do 0 km. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1010 hPa. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że obie prognozy zakładają zachmurzenie całkowite. Jednak temperatura w dzisiejszą noc będzie nieco wyższa, wynosząc -2°C w porównaniu do -3°C poprzedniej nocy. Prędkość wiatru również się zmieniła, z 3 km/h na 5 km/h. Kierunek wiatru zmienił się z północno-wschodniego na północno-zachodni. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 10 km/h w obu przypadkach. Widoczność w obu nocach będzie wynosić 10 km, natomiast ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1007 hPa w porównaniu do 1010 hPa. Wniosek: Noc w Opolu Lubelskim będzie podobna do poprzedniej nocy pod względem zachmurzenia, jednak temperatura i prędkość wiatru będą się nieznacznie różnić.