Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Parczew: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w miejscowości Parczew o godzinie 21:00 spodziewane są opady śniegu o lekkim natężeniu, przy temperaturze -3°C i prędkości wiatru wynoszącej 6 km/h, z kierunkiem wiatru północno-wschodnim.

Prognoza pogody dla miejscowości Parczew na dzień 2 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite przez cały dzień. Wczesnym rankiem spodziewane są lekkie opady śniegu, które stopniowo przechodzą w opady śniegu. Prędkość wiatru będzie niewielka, oscylująca między 0 a 6 km/h. Temperatura będzie wynosić od -3°C do -2°C. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z południowo-wschodniego na północno-wschodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni będą charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym. Jednak temperatura na dzisiejszy dzień będzie nieznacznie niższa, wynosząc od -3°C do -2°C, w porównaniu do temperatury z poprzedniego dnia, która wynosiła od -1°C do -4°C. Prędkość wiatru również pozostanie na podobnym poziomie, oscylując między 0 a 6 km/h. Kierunek wiatru natomiast zmieni się z północno-zachodniego na północno-wschodni. Wschód słońca planowany jest na godzinę 7:11:52, natomiast zachód słońca na godzinę 15:23:03.

Pogoda rano w Parczewie

Prognozując pogodę na jutro rano w Parczewie, przewiduję zachmurzenie całkowite oraz lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -6°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, z kierunkiem wiatru ze wschodu. Zachmurzenie utrzyma się na poziomie 100%. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 5 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z prognozą z poprzedniego dnia, można zauważyć, że zachmurzenie oraz prędkość wiatru nieznacznie wzrosły. Wczoraj temperatura wynosiła -6°C, a odczuwalna temperatura -9°C, natomiast dzisiaj będzie nieco cieplej. Maksymalna prędkość wiatru również wzrosła z 2 km/h do 5 km/h.

Pogoda po południu w Parczewie

Po południu w Parczewie, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 15:00, spodziewamy się lekkich opadów śniegu. Prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a temperatura powietrza będzie utrzymywać się na poziomie -2°C. Jakość powietrza będzie umiarkowana, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1006 hPa. Odczuwalna temperatura będzie wynosić -8°C. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, możemy zauważyć pewne zmiany. Rano, o godzinie 9:00, również mieliśmy lekkie opady śniegu, jednak zachmurzenie było całkowite. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, a kierunek wiatru był wschodni. Temperatura powietrza wynosiła -2°C. Maksymalna prędkość wiatru osiągnęła 5 km/h, a odczuwalna temperatura wynosiła -6°C. Mimo tych różnic, obie prognozy wskazują na podobne warunki pogodowe w Parczewie. Obydwa raporty informują o lekkich opadach śniegu, niskiej temperaturze i umiarkowanej jakości powietrza. Zachmurzenie jest również wysokie w obu przypadkach.

Pogoda wieczorem w Parczewie

Wieczorem w Parczewie, dnia 2 grudnia 2023 roku, w sobotę, prognozowana jest opadająca śnieżyca. Prędkość wiatru wyniesie 6 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Temperatura spadnie do -3°C. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 11 km/h, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1005 hPa. Jakość powietrza zostanie sklasyfikowana jako umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z popołudniem, można zauważyć, że wieczorem nadal będzie padać śnieg, podobnie jak w popołudniowych godzinach. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynoszącym 4 km/h, a temperatura się nieznacznie zmieni, obniżając się do -3°C. Kierunek wiatru pozostanie północno-wschodni, a jakość powietrza nadal będzie umiarkowana. Zachmurzenie pozostanie na poziomie 100%. Jedyną różnicą jest minimalne zmniejszenie ciśnienia atmosferycznego, które wyniesie 1006 hPa w popołudniowych godzinach i 1005 hPa wieczorem. Wniosek jest taki, że wieczorna pogoda w Parczewie będzie podobna do popołudniowej pogody. Będzie nadal padać śnieg, prędkość wiatru i temperatura będą zbliżone, a jakość powietrza oraz kierunek wiatru pozostaną takie same.

Pogoda w nocy w Parczewie

Prognoza pogody na noc w miejscowości Parczew na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje opady śniegu. Temperatura wyniesie około -3°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 6 km/h z kierunku północno-zachodniego. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a widoczność będzie ograniczona do 0 km. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 10 km/h. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, wczorajsza prognoza na noc również przewidywała zachmurzenie całkowite. Temperatura była taka sama, wynosząca -3°C, a prędkość wiatru wynosiła 1 km/h. Kierunek wiatru był południowo-wschodni. Zachmurzenie wynosiło 100%, a widoczność była dobra, wynosząca 10 km. Maksymalna prędkość wiatru wynosiła 1 km/h. W związku z tym, prognoza na noc w Parczewie na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje opady śniegu przy podobnych warunkach pogodowych jak poprzedniego dnia.