Pogoda

i

Autor: pixabay.com Przedstawiamy najbardziej aktualną prognozę pogody.

Świdnik: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 r. w Świdniku przewiduje się umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od -9°C do -3°C, a prędkość wiatru będzie oscylować wokół 3-4 km/h, z kierunkiem południowo-wschodnim.

Prognoza pogody dla miejscowości Świdnik na wtorek, 5 grudnia 2023 roku, przewiduje umiarkowane zachmurzenie przez cały dzień. Prędkość wiatru będzie oscylować w granicach 3-4 km/h, a temperatura wyniesie od -9°C do -5°C. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. W porównaniu z poprzednim dniem, dzisiejsza prognoza sugeruje nieznaczne zmiany warunków pogodowych. Wczoraj było zachmurzenie całkowite, a dzisiaj przewiduje się umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, jednak temperatura będzie nieco wyższa. Kierunek wiatru również pozostanie bez większych zmian. Wschód słońca nastąpi o godzinie 7:14:50, natomiast zachód słońca o godzinie 15:24:03.

Pogoda rano w Świdniku

Jutro rano w Świdniku, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a będzie on wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Temperatura wyniesie -6°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -12°C. Prognozowana wilgotność powietrza wyniesie 88%, a zachmurzenie sięgnie 100%. Nie przewiduje się opadów deszczu. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj o tej samej porze oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wynosiła 5 km/h zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, przy czym wiatr w obu przypadkach wieje z kierunku południowo-zachodniego. Temperatura wynosiła -8°C wczoraj i spadła do -6°C dzisiaj. Odczuwalna temperatura również zmniejszyła się z -15°C do -12°C. Zachmurzenie było minimalnie większe wczoraj, wynosząc 97% w porównaniu do 86% dzisiaj. Wilgotność powietrza była podobna, wynosząc 95% wczoraj i 88% dzisiaj. Nie odnotowano opadów deszczu zarówno wczoraj, jak i dzisiaj.

Pogoda po południu w Świdniku

Prognozując pogodę na popołudnie w Świdniku, spodziewamy się umiarkowanego zachmurzenia. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura spadnie do -3°C, a wilgotność powietrza wyniesie 89%. Widoczność będzie dobra, sięgając 10 km, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1019 hPa. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z pogodą dzisiejszego ranka, zauważamy, że zachmurzenie zmniejszy się z całkowitego do umiarkowanego. Prędkość wiatru pozostanie na poziomie 4 km/h, a kierunek wiatru zmieni się na wschodni. Temperatura spadnie z -5°C do -6°C, a wilgotność wzrośnie z 87% do 95%. Warto zauważyć, że odczuwalna temperatura spadnie z -10°C do -12°C, a zachmurzenie zmniejszy się z 86% do 100%. Nie przewidujemy opadów deszczu. Biorąc pod uwagę te zmiany, można oczekiwać, że popołudniowa pogoda w Świdniku będzie nieco chłodniejsza i bardziej zachmurzona niż rano. Zachowajmy więc ciepłe ubrania i przygotujmy się na umiarkowane warunki atmosferyczne.

Pogoda wieczorem w Świdniku

Wieczorem w Świdniku, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a jego kierunek będzie południowo-wschodni. Temperatura powietrza spadnie do -6°C. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1019 hPa, a widoczność będzie wynosić około 10 km. Zachmurzenie osiągnie poziom 81%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć, że oba okresy będą miały umiarkowane zachmurzenie. Jednakże, wieczorem temperatura spadnie do -6°C, podczas gdy w popołudniowych godzinach wynosiła -3°C. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, oscylując wokół 3-4 km/h. Kierunek wiatru zmieni się z południowo-wschodniego na wschodni. Ciśnienie atmosferyczne oraz widoczność pozostaną stabilne, wynosząc odpowiednio 1019 hPa i 10 km. Wnioskując, wieczorem w Świdniku spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie, niewielki spadek temperatury oraz niewielkie zmiany w prędkości i kierunku wiatru w porównaniu z popołudniem tego samego dnia.

Pogoda w nocy w Świdniku

Prognoza pogody na noc z dnia 6 grudnia 2023 roku w miejscowości Świdnik przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie -9°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Wilgotność powietrza osiągnie poziom 96%, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1019 hPa. Widoczność w nocy będzie wynosić 10 km, a jakość powietrza będzie określana jako umiarkowana. Porównując tę prognozę z nocną pogodą poprzedniego dnia, czyli z dnia 5 grudnia 2023 roku, zauważamy, że warunki atmosferyczne pozostają podobne. Zarówno wczoraj, jak i dziś, o tej samej porze, występowało umiarkowane zachmurzenie. Temperatura minimalna spadła o 1 stopień, z -8°C na -9°C. Prędkość wiatru, kierunek wiatru, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, widoczność i jakość powietrza pozostały na podobnym poziomie. Wnioskując z powyższych danych, noc w Świdniku będzie miała podobne warunki atmosferyczne jak poprzednia noc.