Pogoda

i

Autor: pixabay.com Prognozy pogody wskazują na duże zachmurzenie.

Tomaszów Lubelski: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Tomaszowie Lubelskim przyniesie umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od -11°C do -8°C, prędkość wiatru będzie wynosić 2-3 km/h, a wiatr będzie wieść z południowo-wschodniej.

Prognoza pogody dla Tomaszowa Lubelskiego na dzień 5 grudnia 2023 roku jest następująca. Wtorek będzie charakteryzować się umiarkowanym zachmurzeniem przez cały dzień. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -10 stopni Celsjusza. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. W porównaniu z poprzednim dniem, czyli 4 grudnia 2023 roku, dzisiejsza pogoda będzie podobna. Wczoraj było bezchmurne niebo, a dzisiaj będzie umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru zmniejszy się z 5 km/h do 3 km/h, a temperatura spadnie z -11 stopni Celsjusza do -10 stopni Celsjusza. Kierunek wiatru pozostanie południowo-wschodni. Należy zauważyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:08:24, a zachód słońca o godzinie 15:24:34.

Pogoda rano w Tomaszowie Lubelskim

Jutro rano, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, prognozowana jest całkowita zachmurzenie w Tomaszowie Lubelskim. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -8°C, co oznacza chłodną aurę. Widoczność będzie dobra, sięgając 10 kilometrów. Jakość powietrza również będzie dobra. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poprzednim dniem, można zauważyć pewne różnice. Dzisiaj rano, czyli w poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, panowało umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła 5 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Temperatura wynosiła -7°C, więc była nieco wyższa niż jutro. Widoczność wynosiła 10 kilometrów, ale była nieco gorsza niż dzisiaj. Jakość powietrza była dobra. Wniosek jest taki, że jutro rano spodziewamy się większego zachmurzenia, niż dzisiaj. Temperatura będzie nieco niższa, ale wciąż utrzyma się na chłodnym poziomie. Prędkość wiatru, kierunek wiatru, widoczność i jakość powietrza nie ulegną większym zmianom w porównaniu do dzisiejszego ranka.

Pogoda po południu w Tomaszowie Lubelskim

Po południu, w dniu wtorek, 5 grudnia 2023 roku, w Tomaszowie Lubelskim oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -2°C, jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -7°C. Widoczność będzie dobra, bo wyniesie 10 km, a także nie są przewidziane żadne opady deszczu. Zachmurzenie będzie wynosić 100%. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, obserwujemy podobne warunki pogodowe. Zarówno rano, jak i po południu przewidywane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru oraz kierunek wiatru są również takie same - 3 km/h i południowo-wschodni. Temperatura spadnie nieco w ciągu dnia z -4°C rano na -5°C po południu. Odczuwalna temperatura będzie niższa zarówno rano, jak i po południu, wynosząc odpowiednio -9°C i -7°C. Widoczność oraz opady deszczu pozostaną bez zmian, wynosząc odpowiednio 10 km i brak opadów.

Pogoda wieczorem w Tomaszowie Lubelskim

Wieczorem w Tomaszowie Lubelskim, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h i będzie on wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Temperatura wyniesie -9 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza osiągnie 99%. Odczuwalna temperatura będzie wynosić -13 stopni Celsjusza. Zachmurzenie sięgnie 93%, a widoczność będzie wynosić około 8 km. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć, że oba dni będą miały zachmurzenie całkowite. Natomiast w porównaniu do popołudnia, wieczorem temperatura spadnie z -5 do -9 stopni Celsjusza, a odczuwalna temperatura z -9 do -13 stopni Celsjusza. Prędkość wiatru zmniejszy się z 2 do 3 km/h, natomiast kierunek wiatru pozostanie południowo-wschodni. Zachmurzenie zwiększy się minimalnie z 97% do 93%. Widoczność pozostanie na poziomie 10 km. Wniosek: Wieczorem w Tomaszowie Lubelskim spodziewane jest zachmurzenie całkowite, niewielkie obniżenie temperatury i minimalne zmiany w prędkości wiatru oraz widoczności w porównaniu do popołudnia.

Pogoda w nocy w Tomaszowie Lubelskim

Prognoza pogody na noc w Tomaszowie Lubelskim na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie -13°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -17°C. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że obie noce będą miały zachmurzenie całkowite. Jednak temperatura spadnie o jeden stopień, z -12°C na -13°C. Odczuwalna temperatura również obniży się o jeden stopień, z -16°C na -17°C. Prędkość wiatru pozostanie taka sama, wynosząc 2 km/h. Jakość powietrza pozostanie umiarkowana.