Pogoda

i

Autor: pixabay.com Prognoza pogody

Zamość: prognoza pogody na dziś. Pogoda 03.10.2023

2023-10-03 6:00

Wtorek w Zamościu będzie charakteryzować się umiarkowanym zachmurzeniem, prędkością wiatru oscylującą w granicach 7 km/h oraz temperaturą wynoszącą od 14°C do 24°C, przy kierunku wiatru południowo-zachodnim.

W Zamościu, w dniu 3 października 2023 roku, oczekuje nas różnorodna pogoda. Rano o godzinie 6:00 prognozowane jest małe zachmurzenie, które stopniowo przechodzi w umiarkowane zachmurzenie o godzinie 9:00. Temperatura wyniesie 14 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h. W ciągu dnia, o godzinie 12:00, spodziewamy się niewielkiego zachmurzenia, przy temperaturze 24 stopni Celsiusza i prędkości wiatru wynoszącej 6 km/h. Późnym popołudniem, o godzinie 15:00, niebo będzie bezchmurne, a temperatura spadnie do 21 stopni Celsiusza. Prędkość wiatru wzrośnie do 7 km/h. Wieczorem, o godzinie 18:00, ponownie pojawi się niewielkie zachmurzenie, a temperatura spadnie do 17 stopni Celsiusza. Prędkość wiatru pozostanie na poziomie 7 km/h. W porównaniu do poprzedniego dnia, 2 października 2023 roku, dzisiejsza pogoda w Zamościu będzie bardziej zmienna. Poprzedniego dnia mieliśmy małe zachmurzenie rano, bezchmurne niebo w ciągu dnia i umiarkowane zachmurzenie wieczorem. Temperatura wynosiła od 11 do 20 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru oscylowała między 2 a 4 km/h. Warto zauważyć, że słońce wschodzi o godzinie 6:29:29 i zachodzi o godzinie 18:02:37.

Pogoda rano w Zamościu

Jutro rano, czyli we wtorek, prognozowana jest całkowita zachmurzenie w Zamościu. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół 14°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1021 hPa, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Spodziewane zachmurzenie wyniesie 100%. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poprzednim dniem, można zauważyć pewne różnice. Dzisiaj rano niebo było bezchmurne, podczas gdy jutro o tej samej porze spodziewane jest całkowite zachmurzenie. Prędkość wiatru również wzrośnie z 2 km/h na 4 km/h. Temperatura będzie nieco wyższa, osiągając około 14°C w porównaniu do 10°C. Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie z 1024 hPa do 1021 hPa. Zachmurzenie zwiększy się z 2% do 100%. Mimo tych różnic, jakość powietrza pozostanie umiarkowana. Wnioskiem jest, że jutro rano w Zamościu spodziewamy się bardziej zachmurzonej pogody w porównaniu do dzisiejszego ranka. Prędkość wiatru i temperatura będą nieco wyższe, a jakość powietrza pozostanie na podobnym poziomie.

Pogoda po południu w Zamościu

Na podstawie danych prognozowych na dzisiaj, czyli wtorek, 3 października 2023 roku, prognozuję, że po południu w Zamościu będziemy mieli małe zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 6 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Temperatura wyniesie 24 °C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić 23 °C. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1018 hPa. Porównując dzisiejszą prognozę z popołudniem poprzedniego dnia, czyli poniedziałkiem, 2 października 2023 roku, możemy zauważyć, że dzisiaj będzie nieco więcej zachmurzenia. Wczoraj mieliśmy niewielkie zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostanie podobna, wynosząc 6 km/h dzisiaj i 4 km/h wczoraj. Kierunek wiatru będzie również taki sam - południowo-zachodni. Temperatura jednak wzrośnie z 20 °C wczoraj do 24 °C dzisiaj. Odczuwalna temperatura pozostanie podobna, wynosząc 23 °C dzisiaj i 19 °C wczoraj. Widoczność oraz ciśnienie atmosferyczne pozostaną niezmienione. Wnioskując, dzisiejsze popołudnie będzie nieco cieplejsze i nieco bardziej zachmurzone niż wczorajsze. Mimo to, warunki pogodowe będą nadal przyjemne, z temperaturą w granicach 20-25 °C i dobrymi warunkami widoczności.

Pogoda wieczorem w Zamościu

Wieczorem w Zamościu, dnia 3 października 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowana jest niewielka zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 7 km/h, a jego kierunek będzie południowo-zachodni. Temperatura powietrza osiągnie 17°C, jednak odczuwalna temperatura będzie nieco niższa i wyniesie 16°C. Jakość powietrza zostanie oceniona jako umiarkowana. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1016 hPa, a widoczność będzie sięgać 10 km. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim dniem, czyli poniedziałkiem, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj wieczorem w Zamościu występowało umiarkowane zachmurzenie, przy prędkości wiatru wynoszącej 2 km/h. Temperatura wynosiła 14°C, a odczuwalna temperatura była nieco niższa i wynosiła 13°C. Kierunek wiatru był południowo-zachodni. Jakość powietrza była również oceniana jako umiarkowana. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1024 hPa, a widoczność sięgała 10 km. Wnioskując z powyższych danych, wieczorna pogoda w Zamościu będzie nieco bardziej zachmurzona w porównaniu do poprzedniego wieczoru. Temperatura powietrza będzie wyższa o 3 stopnie, a prędkość wiatru wzrośnie o 5 km/h. Ogólnie rzecz biorąc, warunki atmosferyczne w Zamościu będą się nieznacznie różnić między dniami.

Pogoda w nocy w Zamościu

Prognozując pogodę na noc w Zamościu na dzień 4 października 2023 roku, można spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia. Temperatura wyniesie około 17°C, a prędkość wiatru osiągnie wartość 9 km/h. Kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Widoczność będzie dobra, sięgając nawet 10 km. Jakość powietrza utrzyma się na umiarkowanym poziomie. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 14 km/h. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni charakteryzuje umiarkowane zachmurzenie. Temperatura w nocy wzrośnie nieznacznie z 13°C do 17°C. Prędkość wiatru również wzrośnie z 4 km/h do 9 km/h. Kierunek wiatru pozostanie bez zmian, czyli północno-zachodni. Widoczność i jakość powietrza nie ulegną istotnej zmianie. Maksymalna prędkość wiatru spadnie z 8 km/h do 14 km/h. Wnioskiem jest to, że nadchodząca noc w Zamościu będzie podobna do poprzedniej, z niewielkimi różnicami w temperaturze i prędkości wiatru.