Pogoda - parasolka

i

Autor: pixabay.com Najświeższa prognoza pogody - lepiej nie zapomnij o parasolce!

Dobczyce: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Prognoza pogody dla miejscowości Dobczyce na dzień 5 grudnia 2023 r. przewiduje zachmurzenie całkowite w nocy, które stopniowo zmniejszy się do umiarkowanego zachmurzenia w ciągu dnia, przy temperaturze oscylującej wokół -6°C, słabym wietrze o prędkości 1 km/h z kierunkiem z południowo-wschodniego na południowo-zachodni.

W Dobczycach, prognozowana na jutro pogoda będzie zróżnicowana. Na początku dnia spodziewane jest zachmurzenie całkowite, które stopniowo zmieni się w umiarkowane zachmurzenie w ciągu dnia. Temperatura będzie wynosić od -8°C do -3°C, a prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 1 km/h. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z południowo-wschodniego na południowo-zachodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że temperatura będzie nieco wyższa, ale ogólnie warunki atmosferyczne będą podobne. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a prędkość wiatru pozostanie na niskim poziomie. Jednakże, należy zauważyć, że dzisiaj było więcej zachmurzenia całkowitego, podczas gdy jutro spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie. Warto również wspomnieć, że słońce wschodzi o 7:19:18 i zachodzi o 15:40:23, co oznacza, że dni są krótkie i noc dłuższa.

Pogoda rano w Dobczycach

Jutro rano, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, w miejscowości Dobczyce prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Temperatura będzie wynosić -3°C, a wilgotność powietrza osiągnie poziom 80%. Jakość powietrza będzie oceniana jako bardzo zła. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj rano panowało małe zachmurzenie, podczas gdy jutro prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru oraz wilgotność powietrza pozostają na podobnym poziomie. Temperatura jednak ulegnie zmianie, spadając z -6°C do -3°C. Jakość powietrza również się pogorszyła, przechodząc z umiarkowanej do bardzo złej.

Pogoda po południu w Dobczycach

Prognozowana pogoda na dzisiejsze popołudnie w Dobczycach wygląda obiecująco. Oczekuje się umiarkowanego zachmurzenia, które będzie stopniowo się zmniejszać. Prędkość wiatru będzie niewielka, wynosząca około 1 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura spadnie do -6°C, co oznacza, że będzie chłodniej niż rano. Wilgotność powietrza wyniesie 95%, co wskazuje na dość wilgotne powietrze. Odczuwalna temperatura również wyniesie -6°C. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1017 hPa. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z pogodą dzisiejszego ranka, można zauważyć pewne zmiany. Rano było umiarkowane zachmurzenie, które teraz ma się zmniejszyć. Również temperatura spadła z -3°C rano do -6°C teraz. Wilgotność wzrosła z 80% rano do 95% teraz. Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, że pogoda po południu będzie nieco chłodniejsza i bardziej wilgotna niż rano. Biorąc pod uwagę te prognozy, mieszkańcy Dobczyc powinni być przygotowani na chłodniejsze i wilgotniejsze warunki pogodowe w ciągu popołudnia.

Pogoda wieczorem w Dobczycach

Wieczorem, dnia 5 grudnia 2023 roku, we wtorek, prognozowana jest mała zachmurzenie w miejscowości Dobczyce. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -8°C, a odczuwalna temperatura również -8°C. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1017 hPa, a jakość powietrza będzie bardzo zła. Zachmurzenie szacowane jest na 27%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć, że oczekiwane jest podobne zachmurzenie. Jednak temperatura spadnie z -1°C w popołudniowych godzinach do -8°C wieczorem. Prędkość wiatru pozostanie na niskim poziomie, wynoszącym 1 km/h, a kierunek wiatru pozostanie południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne pozostanie stabilne na poziomie 1017 hPa. Warto również zauważyć, że wilgotność powietrza spadnie z 78% w popołudniowych godzinach do 95% wieczorem. Widoczność pozostanie na poziomie 10 km przez cały dzień. Wnioskując, wieczorem w Dobczycach oczekiwane jest małe zachmurzenie, niska temperatura oraz stabilne warunki atmosferyczne.

Pogoda w nocy w Dobczycach

Prognoza pogody na noc w miejscowości Dobczyce na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 1 km/h, a temperatura będzie utrzymywać się na poziomie -8°C. Kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Odczuwalna temperatura również wyniesie -8°C. Jakość powietrza będzie bardzo zła, a zachmurzenie osiągnie poziom 64%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno dzisiejsza, jak i wczorajsza noc charakteryzują się umiarkowanym zachmurzeniem. Prędkość wiatru oraz temperatury są również podobne, oscylując w okolicach 1 km/h i -8°C odpowiednio. Różnice można zaobserwować w kierunku wiatru, który dzisiaj będzie południowo-zachodni, podczas gdy wczoraj był południowo-wschodni. Jakość powietrza jest bardzo zła zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, natomiast zachmurzenie jest nieco niższe dzisiaj (64%) w porównaniu do wczoraj (84%). W związku z tym, można oczekiwać podobnych warunków atmosferycznych w nocy w Dobczycach jak poprzedniej nocy.