Meteorolodzy zapowiadają na dziś piękną, słoneczną pogodę.

i

Autor: pixabay.com

Libiąż: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Libiążu przewiduje się małe zachmurzenie, temperatura wyniesie od -11°C do -2°C, a wiatr będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego z prędkością 1 km/h.

W dniu 5 grudnia 2023 roku w Libiążu oczekiwane są zmienne warunki pogodowe. Temperatura będzie oscylować wokół -11°C, z małym zachmurzeniem w godzinach porannych, przechodzącym w umiarkowane zachmurzenie w ciągu dnia. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie około 1 km/h, z kierunkiem głównie południowo-wschodnim. Podsumowanie: Wtorek, 5 grudnia 2023 roku, w Libiążu będzie charakteryzować się przede wszystkim małym zachmurzeniem. Temperatura wyniesie -11°C, a prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 1 km/h. Wschód słońca nastąpi o godzinie 7:23:22, natomiast zachód słońca o godzinie 15:42:31. Porównanie z pogodą poprzedniego tygodnia: Porównując dzisiejszą prognozę pogody z danymi sprzed tygodnia, można zauważyć pewne różnice. W poprzednim tygodniu temperatura wynosiła -3°C, a teraz spadnie do -11°C. Ponadto, w poprzednim tygodniu występowały lekkie opady śniegu, podczas gdy teraz oczekiwane jest małe zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, oscylując wokół 1 km/h, choć kierunek wiatru zmieni się z północno-zachodniego na głównie południowo-wschodni.

Pogoda rano w Libiążu

Jutro rano, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, prognozowana jest całkowita zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a jego kierunek będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -11°C, ale odczuwalna temperatura również będzie wynosić -11°C. Nie spodziewamy się opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 1 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą sprzed tygodnia, zauważamy pewne różnice. Dzisiaj spodziewamy się zachmurzenia całkowitego, podczas gdy tydzień temu było tylko małe zachmurzenie. Prędkość wiatru jest niższa dzisiaj (1 km/h) niż przed tygodniem (4 km/h). Temperatura również różni się, ponieważ dzisiaj rano będzie wynosić -11°C, a tydzień temu było tylko -1°C. Odczuwalna temperatura jest jednak taka sama jak przed tygodniem (-11°C). Nie spodziewamy się opadów deszczu ani śniegu zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu. Maksymalna prędkość wiatru jest również niższa dzisiaj (1 km/h) niż przed tygodniem (6 km/h). Wniosek: Jutro rano w Libiążu spodziewamy się zachmurzenia całkowitego, niskiej temperatury (-11°C) i niewielkiej prędkości wiatru (1 km/h). Porównując z poranną pogodą sprzed tygodnia, możemy zauważyć różnice w zachmurzeniu, prędkości wiatru i temperaturze.

Pogoda po południu w Libiążu

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku, po południu w Libiążu będzie charakteryzować się małym zachmurzeniem. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -2°C, jednak odczuwalna temperatura będzie wynosić -2°C. Widoczność w okolicy będzie wynosić 10 km. Maksymalna prędkość wiatru nie przekroczy 1 km/h. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poprzednim tygodniem, można zauważyć, że warunki atmosferyczne są podobne. Oba wtorkowe popołudnia charakteryzują się małym zachmurzeniem. Jednakże, temperatura w dzisiejszym dniu będzie nieco niższa, wynosząc -2°C, podczas gdy w poprzednim tygodniu wynosiła 0°C. Odczuwalna temperatura również będzie niższa, wynosząc -2°C w porównaniu do -4°C. Prędkość wiatru będzie niższa, wynosząc 1 km/h w porównaniu do 4 km/h. Kierunek wiatru również się zmienił, obecnie wieje on z południowo-wschodniej, a w poprzednim tygodniu z północno-wschodniej. Widoczność w obu przypadkach wynosi 10 km, natomiast maksymalna prędkość wiatru pozostaje na podobnym poziomie, nie przekraczając 1 km/h.

Pogoda wieczorem w Libiążu

Wieczorem w Libiążu, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest małe zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a temperatura będzie wynosić -10°C. Wiatr będzie wiejący z południowo-wschodniego kierunku. Odczuwalna temperatura również wyniesie -10°C. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1017 hPa, a zachmurzenie wyniesie około 40%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć pewne różnice. Tydzień temu, 28 listopada 2023 roku, również we wtorek o godzinie 18:00, prognozowano opady śniegu. Prędkość wiatru wynosiła wtedy 3 km/h, a temperatura wynosiła -2°C. Wiatr wiejący z północnego kierunku sprawiał, że odczuwalna temperatura wynosiła -6°C. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 998 hPa, a zachmurzenie sięgało 100%. Widoczne są różnice zarówno w rodzaju opadów (śnieg vs. małe zachmurzenie), jak i w prędkości wiatru, temperaturze, odczuwalnej temperaturze, ciśnieniu atmosferycznym oraz zachmurzeniu.

Pogoda w nocy w Libiążu

Prognozowana pogoda na noc w Libiążu, w dniu 5 grudnia 2023 roku (wtorek), będzie charakteryzować się umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura spadnie do -11°C, a prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, z kierunkiem południowo-wschodnim. Wilgotność powietrza wyniesie 96%, a widoczność będzie wynosiła 10 km. Zachmurzenie osiągnie poziom 77%. Porównując prognozę dzisiejszej nocy z nocną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć pewne różnice. W porównaniu do poprzedniego tygodnia, temperatura spadła o 8 stopni, osiągając -11°C. Ponadto, wiatr będzie wiejący z tego samego kierunku, ale z mniejszą prędkością (1 km/h w porównaniu do 3-4 km/h sprzed tygodnia). Wilgotność powietrza pozostaje na podobnym poziomie (96% w porównaniu do 88-91% sprzed tygodnia), a widoczność będzie wynosiła 10 km zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu. Zachmurzenie osiągnie poziom 77%, podczas gdy w poprzednim tygodniu było ono na poziomie 100%. Podsumowując, dzisiejsza noc w Libiążu będzie chłodniejsza niż noc sprzed tygodnia, ale nie oczekuje się większych zmian w warunkach pogodowych.