Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Nowy Sącz: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w miejscowości Nowy Sącz można spodziewać się opadów śniegu o niewielkiej intensywności, przy temperaturze oscylującej wokół zera stopni Celsjusza, przy słabym do umiarkowanego wietrze z kierunku północno-zachodniego.

W dniu jutrzejszym, czyli w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w miejscowości Nowy Sącz prognozowane są opady śniegu przez cały dzień. Temperatura będzie oscylować wokół zera stopni Celsjusza, spadając nawet do -3 stopni Celsjusza w późnych godzinach wieczornych. Prędkość wiatru będzie się utrzymywać na poziomie od 1 do 3 km/h, z kierunkiem wiatru zmieniającym się z północno-wschodniego na północno-zachodni. W porównaniu do poprzedniego dnia, czyli piątku, 1 grudnia 2023 roku, dzisiejsza prognoza pogody w Nowym Sączu jest bardziej mroźna. Wczoraj przewidywane były lekkie opady śniegu, przy temperaturze oscylującej wokół zera stopni Celsjusza. Prędkość wiatru utrzymywała się na poziomie 1 km/h, a kierunek wiatru zmieniał się z północno-wschodniego na północno-zachodni. Warto zauważyć, że słońce w jutrzejszym dniu wzejdzie o godzinie 7:11:49 i zajdzie o godzinie 15:40:35.

Pogoda rano w Nowym Sączu

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 w Nowym Sączu spodziewamy się opadów śniegu. Temperatura wyniesie -1°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 2 km/h. Wiatr będzie wiejący z północnego kierunku. Wilgotność powietrza wyniesie 98%, a widoczność będzie wynosić 0 km. Prognozowane opady śniegu wyniosą 2.21 mm. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj, 1 grudnia 2023 roku, o godzinie 9:00 w Nowym Sączu było całkowite zachmurzenie. Temperatura wynosiła 1°C, a prędkość wiatru wynosiła 1 km/h. Wiatr wiał z południowo-wschodniego kierunku. Wilgotność powietrza wyniosła 89%, a widoczność wynosiła 10 km. Nie odnotowano opadów śniegu. Można zauważyć, że dzisiejsza prognoza pogody przewiduje opady śniegu, podczas gdy wczorajsza pogoda była bez opadów. Temperatura rano była podobna, wynosiła około -1°C, ale wilgotność powietrza była wyższa dzisiaj - wyniosła 98%. Wiatr dzisiaj wieje z północnego kierunku, podczas gdy wczoraj wieje z południowo-wschodniego kierunku. Podsumowując, prognoza pogody na poranek w Nowym Sączu jest taka, że spodziewamy się opadów śniegu przy temperaturze -1°C, przy prędkości wiatru 2 km/h. Porównując z wczorajszym dniem, można zauważyć różnice w opadach i kierunku wiatru.

Pogoda po południu w Nowym Sączu

Prognoza pogody na popołudnie w Nowym Sączu w dniu 2 grudnia 2023 roku wygląda następująco. Po południu, od godziny 12:00 do 15:00, oczekiwane są opady śniegu. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a kierunek wiatru będzie zmieniać się z północnego na północno-zachodni. Temperatura wyniesie -1°C, a wilgotność powietrza będzie wynosić 98%. Zachmurzenie będzie na poziomie 100%. Spodziewane opady śniegu osiągną wartość 2.43 mm. Odczuwalna temperatura wyniesie -4°C. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z pogodą dzisiejszego ranka, która miała miejsce od godziny 6:00 do 9:00, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno rano, jak i po południu prognozowane są opady śniegu. Prędkość wiatru, temperatura, kierunek wiatru, wilgotność i opady śniegu są takie same zarówno rano, jak i po południu. Jednakże widoczność w godzinach porannych wynosiła 0 km, podczas gdy po południu jest ona nieznana. Wnioskiem jest to, że pogoda w Nowym Sączu pozostanie podobna przez cały dzień, z opadami śniegu i temperaturą utrzymującą się na poziomie -1°C. Warto zatem przygotować się na zimne i śnieżne warunki atmosferyczne przez cały dzień.

Pogoda wieczorem w Nowym Sączu

Wieczorem w Nowym Sączu, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, w sobotę, prognozowana jest opadająca śniegu. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h i będzie wiał z kierunku północno-zachodniego. Temperatura powietrza spadnie do -2°C, a odczuwalna temperatura wyniesie -6°C. Maksymalna prędkość wiatru na wieczór wynosić będzie 7 km/h. Jakość powietrza będzie oceniana jako dobra. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z pogodą dzisiejszego popołudnia, która miała miejsce o godzinie 15:00, również w sobotę, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno w popołudniowych godzinach, jak i wieczorem, oczekiwany jest opad śniegu. Prędkość wiatru w obu przypadkach wynosiła około 2 km/h, jednak zmienił się kierunek wiatru z północnego na północno-zachodni. Temperatura powietrza pozostała na poziomie -1°C, a odczuwalna temperatura wynosiła -4°C. Wilgotność powietrza oraz zachmurzenie utrzymały się na poziomie 98% i 100% odpowiednio. Opady śniegu w ciągu dnia wyniosły łącznie 2.43 mm, natomiast wieczorem spodziewane jest kolejne 1.65 mm opadów śniegu. W związku z tym, można stwierdzić, że wieczorna pogoda w Nowym Sączu będzie kontynuacją popołudniowych warunków atmosferycznych.

Pogoda w nocy w Nowym Sączu

Prognoza pogody na noc w Nowym Sączu na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -3°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, z kierunkiem wiatru północno-zachodnim. Widoczność będzie równa 0 km, a maksymalna prędkość wiatru wyniesie 8 km/h. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Oba dni będą miały temperaturę -3°C, prędkość wiatru 4 km/h i widoczność równą 0 km. Jednakże, wczorajsza pogoda charakteryzowała się opadami śniegu, podczas gdy dzisiejsza prognoza przewiduje jedynie lekkie opady śniegu. Wniosek: Warunki pogodowe w Nowym Sączu na noc pozostaną stabilne, z niewielkimi zmianami w opadach śniegu.