Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Tarnów: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Tarnowie o godzinie 21:00 spodziewamy się opadów śniegu przy temperaturze -2°C i wietrze o prędkości 5 km/h z kierunkiem północno-zachodnim.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w Tarnowie oczekiwane jest opady śniegu przez cały dzień. Temperatura będzie oscylować wokół -1 stopnia Celsjusza, a prędkość wiatru wyniesie od 4 do 5 km/h. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-wschodniego na północno-zachodni. W porównaniu do poprzedniego dnia, dzisiejsza pogoda będzie podobna. Wczoraj było zachmurzenie całkowite, a dzisiaj również nie będzie widoczne słońce. Temperatura spadnie o 1 stopień Celsjusza, a prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie. Kierunek wiatru również nieznacznie się zmieni z południowo-wschodniego na północno-wschodni. Warto zauważyć, że słońce wzejdzie o godzinie 7:12:32, a zaśnie o godzinie 15:37:51.

Pogoda rano w Tarnowie

Prognoza pogody na sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Tarnowie wygląda następująco: O godzinie 6:00 rano oczekiwane jest opady śniegu, przy prędkości wiatru wynoszącej 5 km/h. Kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Temperatura wyniesie -1°C, a wilgotność powietrza sięgnie 98%. Spodziewana ilość opadów śniegu wyniesie 4.49 mm. Maksymalna prędkość wiatru w ciągu dnia wyniesie 10 km/h, a odczuwalna temperatura wyniesie -6°C. O godzinie 9:00 rano nadal przewiduje się opady śniegu, przy podobnej prędkości wiatru wynoszącej 5 km/h. Kierunek wiatru również pozostanie północno-wschodni. Temperatura pozostanie na poziomie -1°C, a wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 98%. Przewidywana ilość opadów śniegu wyniesie 3.19 mm. Maksymalna prędkość wiatru wzrośnie nieznacznie do 11 km/h, a odczuwalna temperatura wyniesie -6°C. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli piątku, 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj o tej samej porze panowało zachmurzenie całkowite, przy prędkości wiatru wynoszącej 1 km/h. Kierunek wiatru był południowo-zachodni. Temperatura wynosiła -1°C, a wilgotność powietrza sięgała 97%. Wczorajsza prognoza nie przewidywała opadów śniegu. Maksymalna prędkość wiatru była taka sama jak dziś, czyli 1 km/h, a odczuwalna temperatura wynosiła -1°C. Wnioskując z powyższego, można stwierdzić, że dzisiejsza prognoza pogody na ranek w Tarnowie przewiduje opady śniegu, podobną temperaturę i wilgotność powietrza jak wczoraj, jednak z nieco większą ilością opadów śniegu. Prędkość wiatru pozostaje na podobnym poziomie.

Pogoda po południu w Tarnowie

Po południu w Tarnowie, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 15:00, oczekiwane są opady śniegu. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Temperatura wyniesie -1°C, a wilgotność powietrza będzie wynosić 98%. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a ciśnienie atmosferyczne 1003 hPa. Porównując prognozę pogody na popołudnie z poranną pogodą tego samego dnia, również oczekiwane są opady śniegu. Prędkość wiatru oraz temperatura pozostaną na podobnym poziomie. Kierunek wiatru także będzie północno-wschodni. Wilgotność powietrza oraz zachmurzenie również nie ulegną zmianie. Jedyną różnicą będzie ciśnienie atmosferyczne, które pozostanie na poziomie 1003 hPa. W związku z powyższym, można stwierdzić, że popołudniowa prognoza pogody w Tarnowie nie różni się znacząco od porannej pogody tego samego dnia. Obydwie prognozy przewidują opady śniegu, niewielką prędkość wiatru oraz niską temperaturę.

Pogoda wieczorem w Tarnowie

Wieczorem w Tarnowie, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowana jest opadająca śnieżyca. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, z kierunkiem wiatru z północnego. Wilgotność powietrza osiągnie 98%, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1004 hPa. Przewiduje się również opady śniegu o ilości 2.55 mm. Jakość powietrza w tym czasie będzie dobra. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z pogodą dzisiejszego popołudnia, obserwujemy podobne warunki atmosferyczne. Zarówno wieczorem, jak i po południu, występować będzie opad śniegu przy temperaturze -1°C. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 98%, a zachmurzenie będzie wynosić 100%. Ciśnienie atmosferyczne o godzinie 18:00 wyniesie 1003 hPa, tak samo jak o godzinie 15:00. Wnioskując z powyższych danych, wieczorna pogoda w Tarnowie nieznacznie różni się od popołudniowej. Obydwa okresy charakteryzują się opadami śniegu, niską temperaturą i podobnymi warunkami atmosferycznymi.

Pogoda w nocy w Tarnowie

Prognoza pogody na noc w Tarnowie na dzisiejszą noc, czyli na 2 grudnia 2023 roku, przewiduje opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosiła 5 km/h. Wiatr będzie wiejący z kierunku północno-zachodniego. Zachmurzenie będzie wynosiło 100%, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosiło 1006 hPa. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 9 km/h. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, czyli 1 grudnia 2023 roku, również przewidywano opady śniegu. Temperatura wynosiła -1°C, a prędkość wiatru wynosiła 2 km/h. Wiatr wiał z kierunku wschodniego. Zachmurzenie było na poziomie 100%, a ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1007 hPa. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 6 km/h. W porównaniu do poprzedniej nocy, temperatura pozostaje taka sama, ale prędkość wiatru wzrosła. Ponadto, kierunek wiatru zmienił się z wschodniego na północno-zachodni. Zachmurzenie i ciśnienie atmosferyczne pozostały na podobnym poziomie.