Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Wieliczka: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 r. w Wieliczce przewiduje się zachmurzenie całkowite, temperatura wyniesie od -11°C do -2°C, prędkość wiatru będzie niewielka, a kierunek wiatru będzie się zmieniać z południowo-zachodniego na wschodni.

Prognoza pogody dla Wieliczki na dzień 5 grudnia 2023 roku przewiduje różne warunki atmosferyczne w ciągu dnia. Rano o godzinie 6:00 oczekuje się całkowitego zachmurzenia, które utrzyma się do godziny 9:00. Temperatura wyniesie -9 stopni Celsiusza, a wiatr będzie wiejący z południowo-zachodniego kierunku o prędkości 0 km/h. W ciągu dnia zachmurzenie zmniejszy się stopniowo, a o godzinie 12:00 prognozowane jest małe zachmurzenie. Temperatura wzrośnie do -2 stopni Celsiusza, a wiatr będzie wiejący z wschodniego kierunku o prędkości 0 km/h. Wieczorem o godzinie 18:00 przewiduje się dalsze zmniejszenie zachmurzenia, a temperatura spadnie do -10 stopni Celsiusza. Wiatr będzie wiejący z południowo-wschodniego kierunku o prędkości 1 km/h. Nocą o godzinie 21:00 zachmurzenie ponownie się zwiększy, jednak będzie to umiarkowane zachmurzenie. Temperatura spadnie do -11 stopni Celsiusza, a wiatr będzie wiejący z południowo-zachodniego kierunku o prędkości 0 km/h. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że temperatura jest nieco wyższa, a zachmurzenie jest bardziej rozproszone. Wczoraj wieczorem było zachmurzenie całkowite, podczas gdy dzisiaj wieczorem spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie. Wiatr również jest słabszy dzisiaj niż wczoraj. Warto zauważyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:19:52, a zachód słońca o godzinie 15:40:04.

Pogoda rano w Wieliczce

Na wtorek, 5 grudnia 2023 roku, prognozowana jest całkowita zachmurzenie w Wieliczce. Rano o godzinie 6:00 temperatura wyniesie -9°C, a o godzinie 9:00 wzrośnie do -5°C. Prędkość wiatru będzie minimalna, wynosząca 0 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1017 hPa. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a zachmurzenie sięgnie 100%. Porównując dzisiejszą prognozę z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 4 grudnia 2023 roku, zauważamy różnice. Wczoraj o godzinie 6:00 było małe zachmurzenie, a dziś spodziewane jest całkowite zachmurzenie. Temperatura rano wynosiła -16°C, a dziś będzie nieco wyższa, -9°C. Prędkość wiatru była minimalna i wynosiła 2 km/h, podczas gdy dzisiaj będzie wynosić 0 km/h. Zachmurzenie wczoraj wynosiło 39%, a dziś sięgnie 100%. Wniosek: Dzisiejsza poranna pogoda w Wieliczce będzie bardziej zachmurzona niż poprzedniego dnia. Temperatura będzie nieco wyższa, a prędkość wiatru spadnie do zera.

Pogoda po południu w Wieliczce

Prognoza pogody na dzisiejsze popołudnie w Wieliczce przewiduje małe zachmurzenie. Temperatura wyniesie -2°C, a odczuwalna temperatura również będzie wynosić -2°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 0 km/h, z kierunkiem wiatru wschodnim. Widoczność będzie dobra, sięgająca 10 km, a zachmurzenie wyniesie 46%. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że obydwa dni będą miały podobne warunki atmosferyczne. Wczoraj, w poniedziałek, na popołudnie również przewidywano niewielkie zachmurzenie, temperatura wynosiła -3°C, a odczuwalna temperatura była niższa i wynosiła -12°C. Prędkość wiatru była taka sama, wynosząca 1 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-wschodnim. Widoczność była również dobra, sięgająca 10 km, jednak zachmurzenie było większe i wynosiło 72%. Na podstawie porównania danych, można stwierdzić, że dzisiejsza pogoda będzie podobna do pogody z poprzedniego dnia, z wyjątkiem temperatury, która będzie nieco wyższa.

Pogoda wieczorem w Wieliczce

Prognoza pogody na wieczór w Wieliczce, który będzie miał miejsce we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, przewiduje małe zachmurzenie. Temperatura wyniesie -10°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 1 km/h. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Spodziewane zachmurzenie wyniesie 26%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj wieczorem w Wieliczce panowało zachmurzenie całkowite, temperatura wynosiła -8°C, a prędkość wiatru wynosiła 1 km/h. Wiatr wiał z kierunku wschodniego. Zachmurzenie wynosiło 86%. Wnioskiem z porównania jest, że dzisiejszy wieczór będzie nieco bardziej przyjemny pod względem pogodowym niż poprzedni wieczór. Możemy się spodziewać mniejszego zachmurzenia i niższej temperatury. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie.

Pogoda w nocy w Wieliczce

Prognoza pogody na noc w miejscowości Wieliczka na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a temperatura będzie wynosić -10°C. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Odczuwalna temperatura również wyniesie -10°C. Zachmurzenie sięgnie 100%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, możemy zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki pogodowe. Wczorajszego wieczoru również występowało zachmurzenie całkowite, temperatura wynosiła -6°C, a prędkość wiatru wynosiła 0 km/h. Kierunek wiatru był północny. Odczuwalna temperatura wynosiła -6°C, a zachmurzenie było na poziomie 100%. Wniosek: Przewidujemy, że dzisiejsza noc w Wieliczce będzie miała podobne warunki pogodowe jak poprzednia noc. Obie noce będą charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym, niską temperaturą i niewielką prędkością wiatru.