Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Grodzisk Mazowiecki: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

We wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Grodzisku Mazowieckim prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie, prędkość wiatru wyniesie od 3 do 4 km/h, temperatura oscylować będzie wokół -5°C, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni.

Prognoza pogody dla Grodziska Mazowieckiego na dzień 5 grudnia 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie przez cały dzień. Temperatura wyniesie od -6°C do -2°C, a prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 3-4 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego. Porównując dzisiejszą prognozę z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że temperatura pozostanie podobna, jednakże zachmurzenie zwiększy się. Wiatr będzie słabszy w porównaniu do poprzedniego dnia, a jego kierunek będzie się utrzymywał na południowo-wschodnim. Wschód słońca nastąpi o godzinie 7:27, a zachód o godzinie 15:28.

Pogoda rano w Grodzisku Mazowieckim

Jutro, we wtorek, 5 grudnia 2023 roku o godzinie 9:00, prognozowana jest umiarkowana pogoda dla miejscowości Grodzisk Mazowiecki. Przewiduje się umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie -3°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Prognozowana wilgotność wyniesie 83%, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Zachmurzenie osiągnie około 84%. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z prognozą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku o godzinie 6:00, można zauważyć, że warunki atmosferyczne się zmieniły. Wczoraj rano występowały lekkie opady śniegu, a dzisiaj prognozuje się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura pozostaje taka sama, wynosząc -3°C, a prędkość wiatru utrzymuje się na poziomie 5 km/h. Kierunek wiatru również się zmienił, z zachodniego na południowo-zachodni. Wilgotność spadła minimalnie z 94% do 89%. Jakość powietrza w obu przypadkach jest dobra. Zachmurzenie wczoraj wynosiło 100%, a dzisiaj osiągnie 93%. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że jutro rano w Grodzisku Mazowieckim oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie przy temperaturze -3°C i prędkości wiatru wynoszącej 4 km/h. Warunki atmosferyczne będą podobne do dzisiejszego ranka, jednakże zachmurzenie będzie nieco mniejsze.

Pogoda po południu w Grodzisku Mazowieckim

Prognoza pogody na dzisiaj po południu w Grodzisku Mazowieckim przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie -4°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-wschodnim. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1018 hPa. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z pogodą dzisiejszego ranka, stwierdzamy, że rano również panowało umiarkowane zachmurzenie. Temperatura była nieco niższa, wynosząc -3°C, a prędkość wiatru oraz kierunek wiatru pozostały takie same. Również ciśnienie atmosferyczne utrzymało się na poziomie 1018 hPa. W porównaniu do porannej pogody, spodziewamy się minimalnych zmian w warunkach atmosferycznych. Nie przewiduje się opadów deszczu ani większych zmian temperatury.

Pogoda wieczorem w Grodzisku Mazowieckim

Wieczorem w Grodzisku Mazowieckim, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -5°C, jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -10°C. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1018 hPa, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, zauważamy, że oczekiwane jest podobne zachmurzenie. Jednak temperatura spadnie o 1 stopień, osiągając -5°C wieczorem. Odczuwalna temperatura również obniży się o 2 stopnie, osiągając -10°C. Prędkość wiatru oraz kierunek wiatru pozostaną bez zmian, wynosząc odpowiednio 4 km/h i południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1018 hPa, a jakość powietrza pozostanie umiarkowana. Wniosek: Wieczorem w Grodzisku Mazowieckim oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie -5°C, a odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -10°C. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1018 hPa, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując z popołudniem, temperatura spadnie o 1 stopień, a odczuwalna temperatura obniży się o 2 stopnie. Prędkość i kierunek wiatru pozostaną bez zmian.

Pogoda w nocy w Grodzisku Mazowieckim

Prognoza pogody na noc w Grodzisku Mazowieckim na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a temperatura utrzyma się na poziomie -6°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Wilgotność powietrza wyniesie 94%. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie około 8 km/h. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne nieznacznie się zmienią. Wczoraj, 5 grudnia 2023 roku, również występowało umiarkowane zachmurzenie, jednak temperatura wynosiła -5°C. Prędkość wiatru była podobna i wynosiła około 4 km/h. Kierunek wiatru oraz wilgotność powietrza pozostawały niezmienione. Maksymalna prędkość wiatru była nieco wyższa i wynosiła 9 km/h. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że prognoza na noc w Grodzisku Mazowieckim na 6 grudnia 2023 roku jest podobna do warunków pogodowych z poprzedniej nocy. Warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania i odpowiednio przygotować się na niską temperaturę.