Słoneczna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Słoneczna pogoda

Mińsk Mazowiecki: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Mińsku Mazowieckim przewidywane jest małe zachmurzenie, temperatura wyniesie od -6°C do -2°C, a prędkość wiatru będzie oscylować wokół 4 km/h, wiejącego z kierunku południowo-wschodniego.

W Mińsku Mazowieckim, we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, spodziewamy się różnych warunków pogodowych. Przewiduje się małe zachmurzenie o godzinie 0:00, które stopniowo przechodzi w umiarkowane zachmurzenie o godzinie 3:00. O godzinie 6:00 prognozowane jest całkowite zachmurzenie, które utrzyma się do godziny 9:00. Następnie, o godzinie 12:00, spodziewamy się umiarkowanego zachmurzenia, a o godzinie 15:00 ponownie przewiduje się całkowite zachmurzenie. Wieczorem, o godzinie 18:00, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie, które utrzyma się do późnych godzin nocnych. Prędkość wiatru będzie się utrzymywać na poziomie 4 km/h przez większość dnia, z wyjątkiem godzin porannych, kiedy to spodziewamy się wzrostu prędkości wiatru do 5 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni przez cały dzień. Temperatura w Mińsku Mazowieckim będzie utrzymywać się na poziomie -6°C przez większość dnia, z niewielkim wzrostem do -5°C o godzinie 6:00. Następnie temperatura spadnie do -3°C o godzinie 9:00, a potem podskoczy do -2°C o godzinie 12:00. Wieczorem temperatura ponownie spadnie do -6°C. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, możemy zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki pogodowe. Oba dni będą miały małe zachmurzenie o godzinie 21:00. Jednakże, wczoraj prognozowano umiarkowane zachmurzenie o godzinie 18:00, umiarkowane zachmurzenie z lekkimi opadami śniegu o godzinie 15:00 oraz zachmurzenie całkowite o godzinie 12:00. Temperatura wczoraj wynosiła -6°C o godzinie 21:00, -6°C o godzinie 18:00, -5°C o godzinie 15:00 oraz -3°C o godzinie 12:00. Wiatr wczoraj wiejął z różnych kierunków i osiągał prędkość 3-6 km/h. Warto również wspomnieć, że słońce wschodzi o godzinie 7:23:52 i zachodzi o godzinie 15:23:58.

Pogoda rano w Mińsku Mazowieckim

Jutro rano, czyli we wtorek, dnia 5 grudnia 2023 roku, w Mińsku Mazowieckim spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie -5°C, a wilgotność powietrza będzie się utrzymywać na poziomie 88%. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Widoczność będzie dobra, sięgając 10 km. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1019 hPa. Porównując tę prognozę z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli wczoraj, dnia 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że warunki atmosferyczne się nieznacznie zmieniły. Wczoraj rano również występowało zachmurzenie całkowite, temperatura wynosiła -3°C, a wilgotność powietrza wynosiła 87%. Prędkość wiatru była podobna, wynosząc 5 km/h, a kierunek wiatru był zachodni. Widoczność była dobra, sięgając 10 km. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1023 hPa. W porównaniu do poprzedniego dnia, jutro rano spodziewamy się minimalnego spadku temperatury o 2 stopnie, minimalnego wzrostu wilgotności o 1%, minimalnego spadku prędkości wiatru o 1 km/h oraz minimalnego spadku ciśnienia atmosferycznego o 4 hPa. Ogólnie rzecz biorąc, warunki pogodowe będą podobne, ale nieznacznie chłodniejsze.

Pogoda po południu w Mińsku Mazowieckim

Prognoza pogody na dzisiaj po południu w Mińsku Mazowieckim jest następująca. Wtorek po południu o godzinie 15:00 oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -4 °C, a wilgotność powietrza osiągnie 91%. Widoczność będzie wynosić 10 km. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, możemy zauważyć pewne zmiany. Rano o godzinie 9:00 również oczekiwane było zachmurzenie całkowite, jednak temperatura wynosiła -3 °C, a wilgotność powietrza wynosiła 82%. Prędkość wiatru była nieco wyższa i wynosiła 5 km/h. Maksymalna prędkość wiatru była taka sama jak teraz - 10 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywało się na poziomie 1019 hPa. Wnioskiem z porównania jest to, że temperatura spadła o 1 stopień, a wilgotność wzrosła o 9%. Prędkość wiatru minimalnie się zmniejszyła. Ogólnie rzecz biorąc, prognoza na popołudnie w Mińsku Mazowieckim wskazuje na zachmurzenie całkowite, podobnie jak rano, ale z nieco niższą temperaturą i wyższą wilgotnością powietrza.

Pogoda wieczorem w Mińsku Mazowieckim

Wieczorem w miejscowości Mińsk Mazowiecki, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a temperatura spadnie do -6 °C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1019 hPa. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć pewne różnice. Popołudniowe dane z godziny 15:00 wskazywały na zachmurzenie całkowite, podczas gdy wieczorem spodziewane jest jedynie umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynoszącym około 4 km/h, jednak temperatura spadnie z -4 °C do -6 °C. Kierunek wiatru pozostanie południowo-wschodni, a ciśnienie atmosferyczne nieznacznie wzrośnie do 1019 hPa. Warto zaznaczyć, że wieczorem prognozowana jest niższa temperatura i mniejsze zachmurzenie w porównaniu do popołudniowych godzin. Zmiana warunków pogodowych może wpłynąć na odczucie temperatury i ogólną atmosferę wieczoru w Mińsku Mazowieckim.

Pogoda w nocy w Mińsku Mazowieckim

Prognoza pogody na noc w Mińsku Mazowieckim na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje małe zachmurzenie. Temperatura wyniesie około -7°C, a prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 4 km/h, wiejąc z południowo-wschodniego kierunku. Widoczność będzie wynosić 10 km, a zachmurzenie sięgnie około 76%. Maksymalna prędkość wiatru może osiągnąć 9 km/h. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć podobieństwa. Zarówno dzisiejsza, jak i wczorajsza prognoza przewiduje małe zachmurzenie. Temperatura, prędkość wiatru, kierunek wiatru, widoczność i zachmurzenie są również podobne. Jednakże, wczorajsza prognoza wykazała nieco większe zachmurzenie (79%) i wyższą maksymalną prędkość wiatru (8 km/h). Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego mogą oczekiwać stabilnych warunków pogodowych w nocy, z umiarkowanym zachmurzeniem i temperaturą utrzymującą się w okolicach -6°C do -7°C. Prędkość wiatru pozostanie niewielka, nie przekraczając 4 km/h.