Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Warszawa: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Prognoza pogody dla Warszawy na wtorek, 5 grudnia 2023 r.: umiarkowane zachmurzenie, temperatura od -6°C do -1°C, prędkość wiatru 2-4 km/h z kierunkiem południowo-wschodnim.

W dniu jutrzejszym, czyli we wtorek 5 grudnia 2023 roku, prognozowana jest zmienność warunków pogodowych w Warszawie. Rano o godzinie 6:00 oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie, które utrzyma się również o godzinie 9:00. Temperatura wyniesie wtedy -4 stopnie Celsiusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, z kierunkiem południowo-wschodnim. W południe, o godzinie 12:00, zachmurzenie zmniejszy się do umiarkowanego, a temperatura wzrośnie do -1 stopnia Celsiusza. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynosząc 4 km/h, nadal z kierunkiem południowo-wschodnim. Po południu, o godzinie 15:00, spodziewane jest zachmurzenie całkowite, które utrzyma się również o godzinie 18:00. Temperatura spadnie do -3 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru zmniejszy się do 3 km/h, nadal z kierunkiem południowo-wschodnim. Wieczorem, o godzinie 21:00, przewiduje się małe zachmurzenie. Temperatura spadnie do -5 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru pozostanie na poziomie 3 km/h, również z kierunkiem południowo-wschodnim. Warto wspomnieć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:26 rano, natomiast zachód słońca przewidziany jest na godzinę 15:25. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj było umiarkowane zachmurzenie o godzinie 6:00 rano, a dzisiaj o tej samej porze również oczekuje się umiarkowanego zachmurzenia. Temperatura wynosiła -3 stopnie Celsiusza, podczas gdy jutro będzie wynosić -4 stopnie. Prędkość wiatru wynosiła 4 km/h, a kierunek wiatru był zachodni, podczas gdy jutro będzie południowo-wschodni. Na podstawie tych danych można stwierdzić, że warunki pogodowe w Warszawie będą podobne do tych z poprzedniego dnia, z niewielkimi różnicami w temperaturze oraz kierunku wiatru.

Pogoda rano w Warszawie

Jutro rano, czyli we wtorek, dnia 5 grudnia 2023 roku, spodziewane jest zachmurzenie całkowite w Warszawie. Prędkość wiatru będzie wynosić około 3 km/h, a temperatura powietrza spadnie do -4°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Wilgotność powietrza osiągnie poziom 87%. Nie przewiduje się opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 10 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli z poniedziałku, dnia 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że jutro spodziewane jest większe zachmurzenie. Dzisiaj mieliśmy umiarkowane zachmurzenie, podczas gdy jutro przewiduje się zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru pozostanie podobna, wynosząc około 4 km/h. Temperatura również się nieznacznie zmieni - spadnie do -4°C. Kierunek wiatru jutro będzie identyczny, czyli południowo-wschodni. Wilgotność powietrza jutro będzie nieco niższa, wynosząc 77%. Nie przewiduje się opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru pozostanie taka sama i wyniesie 10 km/h.

Pogoda po południu w Warszawie

Prognoza pogody na dzisiaj w Warszawie po południu przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -1°C. Wiatr będzie wieść z kierunku południowo-wschodniego. Nie spodziewamy się opadów deszczu, a widoczność będzie wynosić 10 km. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1018 hPa. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z poprzednim dniem, możemy zauważyć, że wczoraj były małe zachmurzenia. Prędkość wiatru wynosiła wtedy 2 km/h, a temperatura była taka sama jak dzisiaj, czyli -3°C. Wiatr wiał z kierunku południowo-zachodniego. Nie odnotowano opadów deszczu, a widoczność wynosiła 10 km. Ciśnienie atmosferyczne było nieco wyższe i wynosiło 1022 hPa. Wnioskując z powyższych danych, dzisiejsza pogoda będzie nieco bardziej zachmurzona niż wczoraj, ale temperatura pozostanie na podobnym poziomie. Prędkość wiatru również nieznacznie wzrośnie. Ogólnie rzecz biorąc, nie spodziewamy się większych zmian w warunkach pogodowych między dzisiejszym a wczorajszym popołudniem.

Pogoda wieczorem w Warszawie

Wieczorem w Warszawie, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a temperatura będzie wynosić -4°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Widoczność w tej porze dnia będzie wynosić 10 km, a ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1018 hPa. Zachmurzenie wyniesie około 61%. Porównując dzisiejszą prognozę pogody wieczorem z poprzednim dniem, czyli 4 grudnia 2023 roku, również o godzinie 18:00, czyli w poniedziałek, zauważamy pewne różnice. Wczoraj wieczorem panowało małe zachmurzenie, prędkość wiatru wynosiła 2 km/h, a temperatura również wynosiła -4°C. Wiatr wiał z kierunku południowego. Widoczność była równie dobra i wynosiła 10 km, a ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1021 hPa. Zachmurzenie wynosiło wtedy około 46%. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że dzisiejsza wieczorna pogoda w Warszawie będzie nieco bardziej zachmurzona niż wczoraj. Prędkość wiatru jest minimalnie większa, a ciśnienie atmosferyczne nieznacznie niższe. Mimo tych różnic, temperatura pozostaje bez zmian, utrzymując się na poziomie -4°C.

Pogoda w nocy w Warszawie

Prognoza pogody na noc w Warszawie na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a temperatura będzie utrzymywać się na poziomie -5°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Zachmurzenie wyniesie około 49%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj występowało umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru była również podobna, oscylując wokół 3 km/h. Temperatura wynosiła -5°C zarówno dzisiaj, jak i wczoraj. Wiatr w obu dniach wieje z kierunku południowo-wschodniego. Jedyną różnicą jest poziom zachmurzenia, które wynosiło 57% wczoraj i prognozowane jest na 49% na dzisiaj.