Pogoda

i

Autor: pixabay.com Pogoda

Pilzno: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Pilźnie prognozowane jest opady śniegu, przy temperaturze wynoszącej od -2°C do 1°C, przy prędkości wiatru wynoszącej od 4 do 5 km/h, z kierunkiem wiatru z północno-wschodniego na północno-zachodni.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w miejscowości Pilzno oczekuje się opady śniegu przez cały dzień. Temperatura będzie oscylować wokół 1°C wczesnym rankiem, a następnie spadnie do -2°C pod koniec dnia. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 4-5 km/h, a kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-wschodniego na północno-zachodni w ciągu dnia. W porównaniu z poprzednim dniem, prognoza pogody na 2 grudnia jest podobna do pogody z 1 grudnia. Obie prognozy przewidują zachmurzenie całkowite, jednakże 2 grudnia oczekuje się opadów śniegu, podczas gdy 1 grudnia padał tylko lekki śnieg. Temperatura również pozostaje niska, oscylując wokół 0°C. Prędkość wiatru jest podobna, ale kierunek wiatru uległ zmianie. Warto zauważyć, że słońce wschodzi o godzinie 7:11 rano i zachodzi o godzinie 15:36 po południu.

Pogoda rano w Pilznie

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 rano w Pilznie prognozowana jest opadająca śnieżna pogoda. Temperatura wyniesie -1°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h. Wiatr będzie wieść z północno-wschodniego kierunku, a ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1003 hPa. Widoczność będzie wynosić 0 km. Przewiduje się opady śniegu o wartości 4.76 mm. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że temperatura pozostanie na podobnym poziomie (-1°C w porównaniu do 0°C). Prędkość wiatru również pozostanie taka sama (5 km/h). Jednak kierunek wiatru zmieni się z południowo-wschodniego na północno-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne pozostanie na podobnym poziomie (1003 hPa w porównaniu do 1006 hPa). Widoczność zostanie znacznie zmniejszona do 0 km, podobnie jak wczoraj. Opady śniegu będą mniejsze niż poprzedniego dnia, wynosząc 2.62 mm. Wniosek: Poranna pogoda w Pilznie będzie podobna do poprzedniego dnia, z wyjątkiem zmiany kierunku wiatru i mniejszych opadów śniegu.

Pogoda po południu w Pilznie

Po południu w Pilznie, w sobotę, o godzinie 12:00, oczekiwane są opady śniegu przy temperaturze -1°C. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Widoczność będzie wynosić 0 km, a wilgotność powietrza osiągnie 98%. Odczuwalna temperatura wyniesie -6°C. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, można zauważyć, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Rano również oczekiwane były opady śniegu przy tej samej temperaturze -1°C. Prędkość wiatru wynosiła 5 km/h, a kierunek wiatru był północno-wschodni. Widoczność wynosiła 0 km. Różnica polega na ilości opadów śniegu, która wyniosła 4.76 mm rano i 2.62 mm po południu. Wniosek: Pogoda w Pilznie pozostanie bez większych zmian w ciągu dnia, z opadami śniegu i temperaturą utrzymującą się w okolicach -1°C.

Pogoda wieczorem w Pilznie

Wieczorem w Pilznie, w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, spodziewamy się opadów śniegu. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Temperatura powietrza spadnie do -2°C. Jakość powietrza będzie dobra, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1004 hPa. Widoczność będzie ograniczona do 0 km. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, również spodziewamy się opadów śniegu. Prędkość wiatru, temperatura i widoczność pozostaną na podobnym poziomie. Jednakże, kierunek wiatru zmieni się z północno-wschodniego na północno-zachodni. Dodatkowo, odczuwalna temperatura będzie nieco niższa, wynosząc -6°C podczas popołudnia i -5°C wieczorem. Należy pamiętać, że prognozy pogody mogą ulec zmianie, dlatego zalecam sprawdzanie najnowszych informacji przed planowaniem działań na zewnątrz.

Pogoda w nocy w Pilznie

Prognoza pogody na noc w Pilznie, na dzień 3 grudnia 2023 roku, przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 6 km/h z kierunku północno-zachodniego. Jakość powietrza będzie dobra. Porównując dzisiejszą noc z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że wczoraj wieczorem panowało zachmurzenie całkowite. Temperatura wynosiła -2°C, a prędkość wiatru wynosiła 5 km/h z kierunku północno-wschodniego. Jakość powietrza była przeciętna. Wnioskiem jest to, że prognoza na dzisiejszą noc przewiduje lekkie opady śniegu, podobnie jak wczorajszego wieczoru. Temperatura pozostaje na podobnym poziomie, natomiast prędkość wiatru jest nieco wyższa. Jakość powietrza utrzymuje się na dobrym poziomie.