Pogoda

i

Autor: pixabay.com Meteorolodzy zapowiadają na dziś wyjątkowo piękną pogodę.

Przeworsk: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 r., w Przeworsku przewiduje się opady śniegu o niskiej intensywności, temperatura wyniesie od -2°C do 1°C, a wiatr będzie wiał z północno-wschodniego kierunku z prędkością od 3 do 5 km/h.

Prognoza pogody dla miejscowości Przeworsk na dzień 2 grudnia 2023 roku jest następująca. Przez cały dzień spodziewane są opady śniegu o różnym natężeniu. Rano temperatura wyniesie 1 stopień Celsjusza, a w ciągu dnia spadnie do -2 stopni Celsjusza. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 3-5 km/h, a kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-wschodniego na północno-zachodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni będą miały opady śniegu. Jednak temperatury będą nieco niższe niż wczoraj, a prędkość wiatru będzie nieco wyższa. W porównaniu do poprzedniego dnia, nie będzie dużych zmian w warunkach pogodowych. Warto również wspomnieć, że słońce wzejdzie o godzinie 7:06:30 i zajdzie o godzinie 15:31:35.

Pogoda rano w Przeworsku

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 rano w Przeworsku oczekiwane są opady śniegu. Temperatura wyniesie -1°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h, z kierunkiem północno-wschodnim. Jakość powietrza będzie umiarkowana, a widoczność wyniesie 0 km. Przewiduje się opady śniegu o natężeniu 6.26 mm. Porównując tę prognozę z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli piątku, 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że warunki atmosferyczne znacząco się zmienią. Wczoraj o tej samej porze panowało zachmurzenie całkowite, temperatura wynosiła -3°C, a prędkość wiatru wynosiła 2 km/h, z kierunkiem zachodnim. Jakość powietrza była dobra, a widoczność wynosiła 10 km. Nie odnotowano żadnych opadów śniegu. Podsumowując, przewiduje się, że rano w Przeworsku oczekiwane są opady śniegu przy temperaturze -1°C i prędkości wiatru 5 km/h. Warunki te różnią się od sytuacji sprzed dnia, kiedy nie było opadów śniegu, a temperatura wynosiła -3°C.

Pogoda po południu w Przeworsku

Po południu w Przeworsku, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 12:00, prognozowana jest opadająca śnieżyca. Temperatura wyniesie -1°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -6°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h, kierując się głównie z północno-wschodniej strony. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1003 hPa, a zachmurzenie będzie wynosić 100%. Przewiduje się opady śniegu o natężeniu 2.97 mm. Porównując dzisiejszą prognozę po południu z poranną pogodą tego samego dnia, można zauważyć, że nadal utrzymuje się opadająca śnieżyca. Temperatura pozostanie na poziomie -1°C, a odczuwalna temperatura spadnie do -5°C. Prędkość wiatru będzie nieco niższa i wyniesie 4 km/h, nadal z kierunku północno-wschodniego. Ciśnienie atmosferyczne minimalnie spadnie do 1002 hPa, a zachmurzenie pozostanie na poziomie 100%. Opady śniegu będą nieco mniejsze i wyniosą 2.46 mm. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że prognoza pogody na popołudnie w Przeworsku nieznacznie różni się od porannej prognozy. Nadal należy spodziewać się opadów śniegu i niskich temperatur, przy niewielkich zmianach w pozostałych parametrach atmosferycznych.

Pogoda wieczorem w Przeworsku

Wieczorem w Przeworsku, w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, spodziewamy się opadów śniegu. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1002 hPa, a wilgotność powietrza osiągnie 98%. Temperatura będzie wynosić -1°C. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z pogodą dzisiejszego popołudnia, możemy stwierdzić, że warunki pogodowe się nieznacznie zmienią. Nadal będziemy mieli do czynienia z opadami śniegu, jednak prędkość wiatru zmniejszy się z 5 km/h do 3 km/h. Kierunek wiatru pozostanie północno-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne minimalnie spadnie z 1003 hPa do 1002 hPa. Opady śniegu będą wynosić 1.97 mm, podczas gdy w popołudniowych godzinach wyniosły one 2.46 mm. Zachmurzenie pozostanie na poziomie 100%. W związku z tym, wieczorem w Przeworsku nadal będziemy mieć do czynienia z opadami śniegu, choć będą one nieco słabsze niż w popołudniowych godzinach. Temperatura powietrza wyniesie -1°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h.

Pogoda w nocy w Przeworsku

Prognoza pogody na noc w Przeworsku na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -3°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 6 km/h, nadal z kierunkiem północno-zachodnim. Jakość powietrza będzie dobra, a wilgotność sięgnie 95%. Widoczność będzie ograniczona do 1 km. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z poprzednią nocą, można zauważyć, że warunki atmosferyczne się nieznacznie pogorszyły. Wczoraj wieczorem również występowały opady śniegu, jednak były one lżejsze. Temperatura wynosiła wtedy 0°C, a prędkość wiatru wynosiła 5 km/h z kierunkiem północno-wschodnim. Jakość powietrza była umiarkowana, a wilgotność wynosiła 98%. Widoczność była lepsza, sięgając 10 km. W związku z tym, można stwierdzić, że warunki atmosferyczne w Przeworsku pogorszą się nieznacznie w porównaniu z poprzednią nocą. Należy zatem przygotować się na lekkie opady śniegu i ograniczoną widoczność.