Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Ropczyce: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Prognoza pogody na dziś dla Ropczyc: Wtorek, 5 grudnia 2023 - Zachmurzenie całkowite, temperatura od -4°C do 0°C, prędkość wiatru 1-6 km/h z kierunkiem południowo-wschodnim.

Dzisiejsza prognoza pogody dla Ropczyc przewiduje zmienne warunki atmosferyczne, które będą się stopniowo zmieniać w ciągu dnia. Temperatura będzie niska, a wiatr będzie umiarkowany. Zachmurzenie będzie różne w ciągu dnia, ale nie należy się spodziewać opadów. W dniu 5 grudnia 2023 roku, we wtorek, prognozowane są zmienne warunki pogodowe w Ropczycach. Wczesnym rankiem o godzinie 6:00 spodziewane jest zachmurzenie całkowite, jednak w ciągu dnia chmur będzie coraz mniej. Temperatura wyniesie od -7°C do -3°C, przy umiarkowanym wietrze o prędkości 2-6 km/h z kierunku południowo-wschodniego. Słońce wschodzi o godzinie 7:13:57 i zachodzi o godzinie 15:33:33. Porównanie z poprzednim tygodniem: Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć znaczące różnice. Tydzień temu, 28 listopada 2023 roku, we wtorek, odbyły się opady śniegu w Ropczycach. Temperatura wynosiła od -3°C do 0°C, przy wietrze o prędkości 2-5 km/h z różnych kierunków. Zachmurzenie było całkowite. Wskaźniki te różnią się od dzisiejszej prognozy, gdzie spodziewane jest niewielkie zachmurzenie i niższe temperatury.

Pogoda rano w Ropczycach

Jutro rano, czyli we wtorek, dnia 5 grudnia 2023 roku, w miejscowości Ropczyce o godzinie 6:00 prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a jego kierunek będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -3°C, jednak odczuwalna temperatura może być niższa i wynieść nawet -8°C. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1018 hPa. Maksymalna prędkość wiatru nie przekroczy 11 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z prognozą sprzed tygodnia, możemy zauważyć pewne różnice. Dzisiaj o tej samej porze prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie, podczas gdy tydzień temu mieliśmy lekkie opady śniegu. Prędkość wiatru jest zbliżona i wynosi około 4 km/h. Kierunek wiatru również pozostaje podobny, czyli południowo-wschodni. Temperatura jest nieco niższa niż tydzień temu, wynosząc -3°C w porównaniu do -1°C. Odczuwalna temperatura również jest niższa i wynosi -8°C w porównaniu do -5°C. Ciśnienie atmosferyczne utrzymuje się na podobnym poziomie, wynosząc 1018 hPa w obu przypadkach. Maksymalna prędkość wiatru również jest zbliżona i nie przekracza 11 km/h. Wniosek: Jutro rano w Ropczycach prognozowane jest zachmurzenie całkowite, podobnie jak dzisiaj, jednak temperatura będzie nieco niższa. Porównując z prognozą sprzed tygodnia, można zauważyć, że temperatura również jest niższa, ale ogólnie warunki pogodowe są podobne.

Pogoda po południu w Ropczycach

Prognoza pogody na dzisiaj po południu w Ropczycach jest następująca. Przewiduje się umiarkowane zachmurzenie, z prędkością wiatru wynoszącą 4 km/h. Temperatura wyniesie 0°C, a kierunek wiatru będzie południowy. Spodziewane opady deszczu i śniegu są na poziomie zerowym. Zachmurzenie wyniesie 52%, a maksymalna prędkość wiatru to 6 km/h. Odczuwalna temperatura wyniesie -4°C. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę z poprzednim tygodniem, można zauważyć pewne różnice. W poprzednim tygodniu, również we wtorek po południu, przewidywane były lekkie opady śniegu. Prędkość wiatru wynosiła 4 km/h, temperatura była taka sama jak dzisiaj, czyli 0°C, a kierunek wiatru był wschodni. Opady deszczu i śniegu były na poziomie zerowym, a zachmurzenie wynosiło 100%. Maksymalna prędkość wiatru była nieco wyższa, wynosiła 6 km/h, a odczuwalna temperatura wynosiła -4°C. Widoczne są pewne różnice w prognozach pogody między dzisiejszym popołudniem a poprzednim tygodniem. Dzisiejsza pogoda będzie bardziej zachmurzona, z niższą prędkością wiatru i niższą odczuwalną temperaturą. Nie przewiduje się również opadów deszczu ani śniegu.

Pogoda wieczorem w Ropczycach

Wieczorem we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, prognozowana jest niewielka zachmurzenie w Ropczycach. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura spadnie do -7°C, a wilgotność powietrza wyniesie 95%. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1018 hPa, a zachmurzenie wyniesie 19%. Maksymalna prędkość wiatru nie przekroczy 2 km/h. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć pewne różnice. Tydzień temu, 28 listopada 2023 roku, wieczorem padał śnieg. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, a kierunek wiatru był północno-wschodni. Temperatura wynosiła -1°C, a wilgotność powietrza sięgała 98%. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 995 hPa, a zachmurzenie osiągnęło 100%. Maksymalna prędkość wiatru wynosiła 5 km/h. W porównaniu do poprzedniego tygodnia, dzisiejsza wieczorna pogoda w Ropczycach będzie bardziej przyjazna. Zamiast opadów śniegu, spodziewane jest jedynie niewielkie zachmurzenie. Prędkość wiatru i maksymalna prędkość wiatru są niższe, a temperatura spadnie do -7°C. Zachmurzenie również zmniejszy się z 100% do 19%.

Pogoda w nocy w Ropczycach

Prognoza pogody na noc w Ropczycach na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje niewielkie zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a temperatura spadnie do -7°C. Wiatr będzie wiejący z południowo-wschodniego kierunku, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1018 hPa. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć znaczące różnice. W poprzednim tygodniu, tj. w nocy z 29 na 30 listopada 2023 roku, występowały lekkie opady śniegu. Prędkość wiatru wynosiła wtedy od 5 do 6 km/h, a temperatura oscylowała wokół -3°C. Wiatr wiał głównie z północno-zachodniego kierunku, a ciśnienie atmosferyczne wynosiło od 997 do 1002 hPa. Widoczność była ograniczona do 10 metrów. Wnioskiem jest to, że obecna nocna prognoza pogody dla Ropczyc jest o wiele korzystniejsza niż ta sprzed tygodnia. Obecnie nie spodziewamy się opadów śniegu, a warunki atmosferyczne są bardziej stabilne.