Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Strzyżów: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w miejscowości Strzyżów można spodziewać się opadów śniegu o niewielkiej intensywności, przy temperaturze wynoszącej około -1°C, przy słabym wietrze o prędkości około 4-5 km/h, który będzie wiejący z północno-wschodniego kierunku.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w miejscowości Strzyżów prognozowana jest opadająca śnieżyca przez cały dzień. Temperatura będzie oscylować wokół zera stopni Celsjusza, z minimalnym spadkiem do -2 stopni Celsjusza wieczorem. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 4-5 km/h, z kierunkiem wiatru głównie z północno-wschodniej strony. Podsumowując, w sobotę 2 grudnia 2023 roku w Strzyżowie spodziewamy się opadów śniegu, temperatury bliskiej zera stopni Celsjusza oraz umiarkowanej prędkości wiatru z północno-wschodniego kierunku. Porównując dzisiejszą prognozę z pogodą poprzedniego tygodnia, można zauważyć, że obie prognozy przewidują opady śniegu. Jednak temperatura w dzisiejszej prognozie jest nieco niższa, oscylując wokół zera stopni Celsjusza, podczas gdy w poprzednim tygodniu temperatura wynosiła około 1 stopnia Celsjusza. Prędkość wiatru jest podobna w obu prognozach, jednak kierunek wiatru różni się nieznacznie. Warto również zauważyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:08:36, a zachód słońca o godzinie 15:35:14.

Pogoda rano w Strzyżowie

W sobotę, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00, prognozowana jest opadająca śniegu pogoda w miejscowości Strzyżów. Prędkość wiatru wyniesie około 5 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Temperatura wyniesie -1 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza sięgnie 98%. Widoczność będzie bardzo ograniczona, wynosząca zaledwie 0 km. Odczuwalna temperatura wyniesie -6 stopni Celsjusza. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poranną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne są podobne. W obu przypadkach występują lekkie opady śniegu, temperatura wynosi w okolicach zera stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza jest wysoka. Jednakże, w porównaniu do poprzedniego tygodnia, prędkość wiatru pozostaje taka sama, a widoczność jest minimalnie lepsza, wynosząca 1 km. Biorąc pod uwagę te dane, można przewidzieć, że rano w Strzyżowie będzie panowała podobna pogoda jak tydzień temu, z opadami śniegu i niskimi temperaturami. Należy zatem przygotować się na trudne warunki atmosferyczne i ograniczoną widoczność na drogach.

Pogoda po południu w Strzyżowie

W dniu 2 grudnia 2023 roku, w sobotę, po południu w miejscowości Strzyżów prognozowane są opady śniegu. Temperatura wyniesie około -1 stopnia Celsjusza, a wilgotność powietrza będzie wynosić 98%. Prędkość wiatru osiągnie około 3-4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie około 1002 hPa, a odczuwalna temperatura będzie wynosić około -5 stopni Celsjusza. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z poprzednim tygodniem, można zauważyć, że obie prognozy sugerują opady śniegu. Jednak temperatura w dzisiejszym dniu będzie nieco niższa niż tydzień temu. Prędkość wiatru również się zmniejszyła, natomiast wilgotność powietrza pozostaje na podobnym poziomie. Ciśnienie atmosferyczne pozostaje stabilne. Wnioskując z powyższych danych, można przewidzieć, że po południu w Strzyżowie będzie padać śnieg przy niskiej temperaturze i niewielkiej prędkości wiatru. Zachęcamy do przygotowania się na zimowe warunki pogodowe.

Pogoda wieczorem w Strzyżowie

Wieczorem w Strzyżowie, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli w sobotę, prognozowana jest opadająca śnieżyca. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północny. Widoczność będzie zerowa, a wilgotność wyniesie 98%. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, co oznacza, że niebo będzie całkowicie zakryte chmurami. Temperatura wyniesie -2°C, jednak odczuwalna temperatura będzie wynosić -6°C. Porównując dzisiejszą prognozę pogody wieczorem z prognozą sprzed tygodnia, można zauważyć znaczące różnice. Tydzień temu, również wieczorem w sobotę, przewidywane było małe zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, a kierunek wiatru był zachodni. Widoczność wynosiła 10 km, a wilgotność wynosiła 91%. Zachmurzenie wynosiło jedynie 27%. Temperatura wynosiła -2°C, a odczuwalna temperatura również wynosiła -6°C. Wnioskiem z porównania tych dwóch prognoz pogody jest to, że dzisiejszy wieczór będzie znacznie bardziej mroźny i nieprzyjemny. Opadająca śnieżyca, niska temperatura oraz brak widoczności mogą wpływać na warunki drogowe i codzienne czynności. Należy zatem odpowiednio przygotować się na te niekorzystne warunki pogodowe.

Pogoda w nocy w Strzyżowie

W nocy z soboty na niedzielę, dnia 3 grudnia 2023 roku, prognozowana jest opadająca śniegu pogoda w miejscowości Strzyżów. Prędkość wiatru wyniesie około 5 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Temperatura spadnie do -2°C. Widoczność będzie ograniczona do 0 km, a zachmurzenie sięgnie 100%. Prognozowane opady śniegu wyniosą 1.26 mm. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć, że w porównywalnym okresie poprzedniego tygodnia było umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła wówczas około 4 km/h, a kierunek wiatru był północno-zachodni. Temperatura wynosiła -1°C. Widoczność była lepsza i wynosiła 4 km, a zachmurzenie sięgało 100%. Opady śniegu wyniosły 0.13 mm. Wniosek: Prognoza pogody na dzisiejszą noc w Strzyżowie wskazuje na większe opady śniegu i niższą temperaturę w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Zachmurzenie pozostaje na podobnym poziomie, ale widoczność będzie gorsza. Przygotujcie się na zimową noc!