Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Gdańsk: prognoza pogody na dziś. Pogoda 03.10.2023

2023-10-03 6:00

Wtorek, 3 października 2023 r. w Gdańsku przewiduje się umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od 16°C do 24°C, prędkość wiatru będzie oscylować między 4 a 9 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni.

W dniu dzisiejszym, tj. we wtorek, 3 października 2023 roku, w Gdańsku przewiduje się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie 18 stopni Celsjusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Podsumowując, prognoza pogody na dzisiaj w Gdańsku obejmuje umiarkowane zachmurzenie, temperaturę 18 stopni Celsjusza oraz słaby wiatr o prędkości 4 km/h z kierunkiem południowo-zachodnim. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 2 października 2023 roku, można zauważyć, że dzisiejsza temperatura będzie wyższa o 5 stopni Celsjusza. Ponadto, w porównaniu z poprzednim dniem, dzisiejsza prognoza przewiduje większe zachmurzenie oraz nieznacznie większą prędkość wiatru. Warto również wspomnieć, że słońce w Gdańsku wschodzi o godzinie 6:48:26 i zachodzi o godzinie 18:21:29.

Pogoda rano w Gdańsku

Według prognozy pogody na jutro, czyli wtorek, w Gdańsku o godzinie 6:00 oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 5 km/h, a temperatura będzie wynosić 17°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1012 hPa. Odczuwalna temperatura również wyniesie 17°C, a widoczność będzie wynosić 10 km. Wilgotność powietrza wyniesie 76%. W porównaniu do porannej pogody poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj o tej samej porze również było umiarkowane zachmurzenie, jednak prędkość wiatru wynosiła tylko 3 km/h, a temperatura wynosiła 13°C. Kierunek wiatru był również południowo-zachodni, a ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1021 hPa. Odczuwalna temperatura była taka sama jak temperatura rzeczywista, czyli 13°C. Widoczność i wilgotność powietrza były jednak takie same jak prognozowane na jutro. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że jutro rano w Gdańsku oczekiwana jest podobna pogoda jak dzisiaj, jednak temperatura będzie nieco wyższa, wynosząc 17°C zamiast 13°C. Prędkość wiatru również wzrośnie z 3 km/h do 5 km/h. Pozostałe parametry pozostaną na podobnym poziomie.

Pogoda po południu w Gdańsku

Po południu w Gdańsku, dnia 3 października 2023 roku, o godzinie 12:00 oczekuje się zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 8 km/h, a temperatura będzie wynosić 24°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego. Odczuwalna temperatura również wyniesie 24°C. Jakość powietrza będzie umiarkowana, a wilgotność wyniesie 44%. Zachmurzenie sięgnie 100%. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, można zauważyć, że poranne dane wskazywały na umiarkowane zachmurzenie, podczas gdy teraz oczekuje się zachmurzenia całkowitego. Prędkość wiatru pozostaje taka sama, wynosząca 8 km/h. Temperatura również się nie zmienia i wynosi 24°C. Kierunek wiatru pozostaje południowo-zachodni. Jakość powietrza poprawia się z przeciętnej na umiarkowaną, a wilgotność wzrasta z 49% do 44%. Zachmurzenie utrzymuje się na poziomie 100%. W rezultacie można stwierdzić, że prognoza pogody na popołudnie w Gdańsku nie uległa znaczącej zmianie w porównaniu z poranną pogodą.

Pogoda wieczorem w Gdańsku

Wieczorem we wtorek, 3 października 2023 roku, w Gdańsku spodziewane są lekkie opady deszczu. Prędkość wiatru wyniesie około 6 km/h, a jego kierunek będzie południowo-zachodni. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 11 km/h. Temperatura wyniesie około 21°C, a wilgotność powietrza będzie wynosić około 63%. Widoczność będzie dobra, sięgając nawet 10 km. Zachmurzenie będzie wynosić 100%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć pewne różnice. Popołudniowe dane wskazują na zachmurzenie całkowite zarówno w popołudniu, jak i wieczorem, jednak temperatura spadnie z 24°C do 21°C. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynosząc około 8 km/h, a wilgotność powietrza nieznacznie wzrośnie z 49% do 63%. Wnioskując z powyższych danych, wieczorem w Gdańsku można spodziewać się lekkich opadów deszczu, niższej temperatury i nieznacznego wzrostu wilgotności powietrza w porównaniu z popołudniem. Zachmurzenie pozostanie na podobnym poziomie.

Pogoda w nocy w Gdańsku

Prognoza pogody na noc w Gdańsku na dzień 4 października 2023 roku przewiduje lekkie opady deszczu. O godzinie 0:00 temperatura wyniesie 14°C, a wilgotność powietrza będzie wynosić 82%. Prędkość wiatru będzie się kształtować na poziomie 10 km/h, z kierunkiem wiatru północno-zachodnim. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 16 km/h. Jakość powietrza będzie oceniana jako dobra. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć różnice. Wczoraj, 3 października 2023 roku, miało miejsce umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wynosiła 18°C, a wilgotność powietrza utrzymywała się na poziomie 82%. Prędkość wiatru wynosiła 4 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-zachodnim. Maksymalna prędkość wiatru osiągnęła 7 km/h. Jakość powietrza była oceniana jako umiarkowana. Wnioskując z powyższych danych, prognoza pogody na noc w Gdańsku na dzień 4 października 2023 roku sugeruje lekkie opady deszczu, nieco niższą temperaturę oraz nieznacznie wyższą prędkość wiatru w porównaniu z nocą poprzedniego dnia.