Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Częstochowa: prognoza pogody na dziś. Pogoda 06.12.2023

2023-12-06 5:00

W środę, 6 grudnia 2023 roku w Częstochowie o godzinie 18:00 spodziewane są lekkie opady śniegu przy temperaturze -2°C, przy słabym wietrze o prędkości 2 km/h z kierunkiem południowo-wschodnim.

W dniu 6 grudnia 2023 roku w Częstochowie spodziewane są zmienne warunki pogodowe. W godzinach wieczornych o godzinie 18:00 prognozowane są lekkie opady śniegu przy temperaturze -2°C i prędkości wiatru wynoszącej 2 km/h. W nocy i wczesnym rankiem o godzinie 3:00 oraz 6:00 przewiduje się całkowite zachmurzenie przy temperaturze -5°C i prędkości wiatru wynoszącej 3 km/h. W ciągu dnia, od godziny 9:00 do 15:00, utrzyma się zachmurzenie całkowite przy temperaturze oscylującej wokół -1°C. Wieczorem o godzinie 21:00 spodziewane jest ponowne zachmurzenie całkowite przy temperaturze -2°C i prędkości wiatru wynoszącej 2 km/h. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można stwierdzić, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Wczoraj, 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 21:00 również występowało zachmurzenie całkowite, jednak temperatura wynosiła -7°C, a prędkość wiatru była nieznacznie niższa, wynosząc 2 km/h. W ciągu dnia temperatura oscylowała wokół -4°C, a rano o godzinie 9:00 zanotowano małe zachmurzenie przy temperaturze -4°C i prędkości wiatru wynoszącej 1 km/h. Warto zaznaczyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:28:34, natomiast zachód słońca o godzinie 15:39:44.

Pogoda rano w Częstochowie

Prognoza pogody na środę, 6 grudnia 2023 r., o godzinie 6:00 w Częstochowie przewiduje zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a temperatura będzie wynosić -5°C. Wiatr będzie wiejący z południowo-wschodniego kierunku. Wilgotność powietrza osiągnie 92%. Nie przewiduje się opadów śniegu ani deszczu. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 4 km/h. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, która miała miejsce we wtorek, 5 grudnia 2023 r., o godzinie 6:00, można zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki atmosferyczne. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, przewiduje się zachmurzenie całkowite. Jednak dzisiejsza temperatura wyniesie -5°C, podczas gdy wczorajsza wynosiła -9°C. Prędkość wiatru również będzie nieco większa, osiągając 3 km/h w porównaniu do 2 km/h z poprzedniego dnia. Wilgotność powietrza obu dni będzie zbliżona, wynosząc odpowiednio 92% i 95%. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że pogoda rano w Częstochowie będzie podobna do poprzedniego dnia, ale nieznacznie cieplejsza i z nieco większą prędkością wiatru.

Pogoda po południu w Częstochowie

Po południu w Częstochowie, dnia 6 grudnia 2023 roku, o godzinie 12:00, panować będzie zachmurzenie całkowite. Prognozowana temperatura wyniesie 0°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Jakość powietrza będzie przeciętna, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1015 hPa. Maksymalna prędkość wiatru w tym okresie wyniesie 5 km/h. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, można zauważyć, że obie będą charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym. Jednak temperatura spadnie o 5 stopni, osiągając -1°C. Prędkość wiatru również zmniejszy się o 1 km/h, wynosząc 2 km/h. Kierunek wiatru pozostanie bez zmian - południowo-wschodni. Nie przewiduje się opadów śniegu ani deszczu. Wilgotność powietrza rano wynosiła 86%, a teraz wyniesie 92%. Maksymalna prędkość wiatru również zmniejszy się o 1 km/h, osiągając 3 km/h.

Pogoda wieczorem w Częstochowie

Wieczorem w Częstochowie, w dniu 6 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00 prognozowane są lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -5°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 2 km/h, z kierunkiem południowo-wschodnim. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Nie spodziewamy się większych opadów śniegu, jedynie około 0.38 mm. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 5 km/h. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z popołudniem, o godzinie 12:00 i 15:00, również w dniu 6 grudnia 2023 roku, zauważamy, że wieczorem spodziewane są lekkie opady śniegu, podczas gdy w popołudniowych godzinach dominuje zachmurzenie całkowite. Temperatura wieczorem wyniesie -2°C, podczas gdy w popołudniu wynosiła 0°C. Prędkość wiatru nieznacznie się zmienia, z 3 km/h na 2 km/h. Kierunek wiatru pozostaje południowo-wschodni. Jakość powietrza poprawia się z przeciętnej na umiarkowaną. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1015 hPa o godzinie 12:00 i 1016 hPa o godzinie 15:00. Maksymalna prędkość wiatru wynosi 5 km/h o godzinie 12:00 i 3 km/h o godzinie 15:00. Biorąc pod uwagę te informacje, wieczorem możemy oczekiwać lekkich opadów śniegu, niższej temperatury i nieznacznie niższej prędkości wiatru w porównaniu z popołudniem.

Pogoda w nocy w Częstochowie

Prognoza pogody na noc w Częstochowie na dzień 7 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h, a temperatura spadnie do -2°C. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Odczuwalna temperatura wyniesie -5°C, a widoczność będzie dobra, sięgając 10 km. Zachmurzenie osiągnie 100%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć pewne zmiany. Wczoraj wieczorem w Częstochowie panowało umiarkowane zachmurzenie, podobnie jak o północy. Jednak wczesnym rankiem zachmurzenie całkowite było bardziej widoczne. Prędkość wiatru utrzymywała się na poziomie 2-3 km/h, a temperatura wynosiła od -7°C do -5°C. Kierunek wiatru pozostał południowo-wschodni. Odczuwalna temperatura była niższa, wynosząc od -10°C do -9°C. Widoczność utrzymywała się na poziomie 10 km, a zachmurzenie wzrosło do 100%. Wnioskując z powyższych danych, prognoza pogody na noc w Częstochowie na 7 grudnia 2023 roku wskazuje na zachmurzenie całkowite, podobnie jak wczorajsza noc. Temperatura będzie nieco wyższa, wynosząc -2°C, a prędkość wiatru będzie niższa, osiągając 2 km/h. Odczuwalna temperatura wyniesie -5°C, a widoczność będzie dobra, sięgając 10 km. Zachmurzenie pozostanie na poziomie 100%.