Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Mikołów: prognoza pogody na dziś. Pogoda 06.12.2023

2023-12-06 5:00

Według prognozy synoptyka na środę, 6 grudnia 2023 roku w Mikołowie o godzinie 12:00 oczekiwane jest zachmurzenie całkowite, temperatura wyniesie 0°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 2 km/h, wiejący z kierunku południowo-wschodniego.

W Mikołowie, w dniu 6 grudnia 2023 roku, prognozowana jest całkowita zachmurzenie. Temperatura wyniesie od -6°C do 0°C, a prędkość wiatru będzie wynosiła od 1 do 2 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. W ciągu dnia mogą wystąpić lekkie opady śniegu. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego tygodnia, można zauważyć, że temperatura jest nieco niższa, a prędkość wiatru jest mniejsza. Pogoda poprzedniego tygodnia charakteryzowała się umiarkowanym zachmurzeniem, a dzisiaj oczekuje się zachmurzenia całkowitego. Wschód słońca odbędzie się o godzinie 7:26:51, natomiast zachód słońca nastąpi o godzinie 15:43:31.

Pogoda rano w Mikołowie

Jutro rano, w środę, dnia 6 grudnia 2023 roku, prognozowana jest zachmurzenie całkowite w Mikołowie. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -5°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Przewiduje się także wysoką wilgotność powietrza na poziomie 95%, a zachmurzenie sięgnie 100%. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 4 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć pewne różnice. Poprzedniej środy, dnia 29 listopada 2023 roku, charakteryzowało umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła 2 km/h, a temperatura wynosiła około -8°C. Wiatr wiał z kierunku południowo-zachodniego. Wilgotność powietrza wynosiła 98%, a zachmurzenie sięgało 73%. Można zauważyć, że dzisiejsza prognoza pogody na jutro przewiduje większe zachmurzenie i wyższą wilgotność powietrza w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Temperatura będzie nieco wyższa, wynosząc około -5°C w porównaniu do -8°C sprzed tygodnia. Prędkość wiatru i kierunek będą podobne do tych z poprzedniego tygodnia. Mieszkańcy Mikołowa powinni się przygotować na zachmurzenie całkowite oraz niskie temperatury rano. Sugerowane jest ubranie się odpowiednio ciepło i zabezpieczenie przed ewentualnym deszczem.

Pogoda po południu w Mikołowie

Jutro po południu, w Mikołowie, spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie 0°C, jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie około -2°C. Wilgotność powietrza będzie wysoka, osiągając około 93%. Maksymalna prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, a widoczność będzie dobra, sięgając 10 km. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć pewne różnice. Dzisiaj spodziewane jest zachmurzenie całkowite, podczas gdy tydzień temu było umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru jest niższa dzisiaj (2 km/h) w porównaniu do wartości sprzed tygodnia (4 km/h). Temperatura jest zbliżona, jednak odczuwalna temperatura jest nieco niższa dzisiaj (-2°C) niż tydzień temu (-7°C). Wilgotność powietrza jest wyższa dzisiaj (93%) niż w poprzednim tygodniu (79%). Maksymalna prędkość wiatru jest również niższa dzisiaj (3 km/h) niż tydzień temu (7 km/h). Widoczność jest dobra zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu (10 km). W związku z tym, można stwierdzić, że dzisiejsza popołudniowa pogoda w Mikołowie będzie bardziej zachmurzona, z niższą prędkością wiatru i nieco wyższą wilgotnością powietrza w porównaniu do pogody sprzed tygodnia.

Pogoda wieczorem w Mikołowie

Wieczorem w Mikołowie, w dniu 6 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, oczekujemy lekkich opadów śniegu. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h i będzie pochodził z kierunku południowo-wschodniego. Temperatura wyniesie -3°C, a wilgotność powietrza sięgnie 98%. Jakość powietrza będzie zła. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim tygodniem, można zauważyć, że obecnie spodziewamy się większych opadów śniegu niż tydzień temu. W ostatnią środę wieczorem, tj. 29 listopada 2023 roku, mieliśmy małe zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła wtedy około 4 km/h i wiał z kierunku południowo-zachodniego. Temperatura wynosiła -5°C, a wilgotność powietrza sięgała 85%. Jakość powietrza była dobra. Można zauważyć, że obecnie temperatura jest nieco wyższa, a opady śniegu są bardziej intensywne. Warto być przygotowanym na obecne warunki pogodowe i zwracać uwagę na jakość powietrza, która jest obecnie zła.

Pogoda w nocy w Mikołowie

Prognoza pogody na noc w Mikołowie na dzień 7 grudnia 2023 roku, czyli w czwartek, przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -3 stopnie Celsiusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 0 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-wschodnim. Jakość powietrza będzie przeciętna, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1019 hPa. Widoczność w nocy będzie wynosić 1 km. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą sprzed tygodnia, która miała miejsce w czwartek, 30 listopada 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wtedy występowało umiarkowane zachmurzenie, temperatura wynosiła -4 stopnie Celsiusza, a prędkość wiatru wynosiła 5 km/h z kierunkiem południowo-zachodnim. Jakość powietrza była dobra, a ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1010 hPa. Widoczność w nocy wynosiła 10 km. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że prognoza pogody na dzisiejszą noc w Mikołowie przewiduje lekkie opady śniegu przy temperaturze -3 stopnie Celsiusza i prędkości wiatru wynoszącej 0 km/h. Porównując to z nocą sprzed tygodnia, można zauważyć, że obecna pogoda będzie nieco łagodniejsza, a jakość powietrza będzie przeciętna.