Pogoda

i

Autor: pixabay.com Meteorolodzy zapowiadają na dziś wyjątkowo piękną pogodę.

Bodzentyn: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Bodzentynie spodziewane są lekkie opady śniegu przy zachmurzeniu całkowitym, temperatura wyniesie -3°C, a prędkość wiatru będzie oscylować w granicach 2-6 km/h, z kierunkiem wiatru głównie z północno-wschodniego.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w Bodzentynie oczekuje się różnorodna pogoda. Rano spodziewane są lekkie opady śniegu, które będą stopniowo ustępować i zamienią się w zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie około -3 stopni Celsjusza, a prędkość wiatru będzie wynosić od 3 do 6 km/h. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-wschodniego na północno-zachodni. W porównaniu z poprzednim dniem, czyli 1 grudnia 2023 roku, dzisiejsza pogoda będzie bardziej zmienna. Poprzedniego dnia dominowało zachmurzenie całkowite, podczas gdy dzisiaj oczekuje się lekkich opadów śniegu. Temperatura pozostanie podobna, oscylując wokół -3 stopni Celsjusza. Prędkość wiatru również nieznacznie wzrośnie, osiągając maksymalnie 6 km/h. Kierunek wiatru zmieni się z północno-wschodniego na północno-zachodni. Warto zauważyć, że słońce w Bodzentynie wschodzi o godzinie 7:16:30 i zachodzi o godzinie 15:33:57.

Pogoda rano w Bodzentynie

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 rano w Bodzentynie prognozowane są lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -3°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h. Wiatr będzie wiejący z kierunku północno-wschodniego. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 9 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że obie prognozy przewidują lekkie opady śniegu o tej samej temperaturze (-3°C). Jednak wczorajszego dnia wiatr wiał z kierunku północno-zachodniego, podczas gdy dzisiaj będzie wiejący z północno-wschodniego. Prędkość wiatru również wzrosła z 1 km/h do 3 km/h. Wczorajszego dnia nie odnotowano opadów śniegu, podczas gdy dzisiaj przewiduje się 0.48 mm opadów. Widoczność pozostaje dobra, wynosząca 10 km, jednak maksymalna prędkość wiatru wzrosła z 1 km/h do 9 km/h. Wniosek: Dzisiejsza poranna prognoza pogody w Bodzentynie wskazuje na lekkie opady śniegu przy temperaturze -3°C i prędkości wiatru wynoszącej 3 km/h. Warunki pogodowe są podobne do tych z poprzedniego dnia, jednak dzisiaj spodziewane są większe opady śniegu i wyższa prędkość wiatru.

Pogoda po południu w Bodzentynie

Prognozując pogodę po południu w Bodzentynie można się spodziewać opadów śniegu. Temperatura wyniesie około -3°C, a prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 5 km/h. Kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1005 hPa. Nie przewiduje się opadów deszczu. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, można zauważyć, że nadal będzie padać śnieg. Różnica w temperaturze będzie minimalna, ponieważ wyniesie ona -2°C. Prędkość wiatru nie zmieni się i wyniesie 5 km/h, a kierunek wiatru pozostanie północno-wschodni. Zachmurzenie będzie nadal wynosić 100%, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1005 hPa. Nie przewiduje się również opadów deszczu. W porównaniu do popołudnia dzisiejszego ranka nie ma większych zmian w prognozie pogody. Nadal będziemy mieli do czynienia z opadami śniegu i podobnymi warunkami atmosferycznymi.

Pogoda wieczorem w Bodzentynie

Wieczorem w Bodzentynie, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowana jest opad śniegu. Temperatura wyniesie -3°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h z kierunku północno-wschodniego. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Spodziewane opady śniegu wyniosą 2.46 mm, a widoczność będzie wynosić 0 km. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, również prognozowaną opad śniegu. Temperatura w popołudniowych godzinach wynosiła -3°C, podobnie jak wieczorem. Prędkość wiatru wynosiła 5 km/h z kierunku północno-wschodniego. Zachmurzenie było na poziomie 100%. Nie odnotowano opadów deszczu. Mamy zatem podobne warunki pogodowe zarówno w popołudniowych godzinach, jak i wieczorem. Obydwie prognozy wskazują na opady śniegu, temperaturę -3°C i prędkość wiatru 5 km/h z kierunku północno-wschodniego. Zachmurzenie utrzymuje się na poziomie 100%.

Pogoda w nocy w Bodzentynie

W nocy z soboty na niedzielę (2/3 grudnia 2023 r.) w Bodzentynie oczekiwane są opady śniegu. Temperatura spadnie do -3°C, a prędkość wiatru wyniesie 4 km/h z północno-zachodniego kierunku. Widoczność będzie wynosić około 2 km. Spodziewana ilość opadów śniegu wyniesie 0,55 mm, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1012 hPa. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki pogodowe. Jednak wczoraj wieczorem było nieco cieplej, temperatura wynosiła -2°C. Prędkość wiatru była również nieco wyższa, wynosząc 3 km/h z północno-wschodniego kierunku. Widoczność była lepsza, sięgając 8 km. Opady śniegu były minimalne, wynosząc jedynie 0,45 mm. Ciśnienie atmosferyczne było podobne i wynosiło 1007 hPa. W sumie, nocna pogoda w Bodzentynie nie ulegnie znaczącym zmianom w porównaniu z poprzednim dniem. Obydwa dni będą miały podobne warunki atmosferyczne, z opadami śniegu i niskimi temperaturami.