Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Klimontów: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

We wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Klimontowie o godzinie 21:00 oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie -9°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 1 km/h, nadmuchując z kierunku wschodniego.

Prognoza pogody dla miejscowości Klimontów na dzień 5 grudnia 2023 roku przewiduje zmienne warunki atmosferyczne. Rano i przed południem oczekiwane jest zachmurzenie całkowite, które stopniowo zmniejszy się do umiarkowanego zachmurzenia w ciągu dnia. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 4 km/h, a temperatura wyniesie od -9°C do -3°C. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Porównując dzisiejszą prognozę z pogodą poprzedniego dnia, zauważamy, że warunki atmosferyczne się zmieniły. Wczoraj było małe zachmurzenie, a dzisiaj przewiduje się zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, jednak temperatura wzrośnie o kilka stopni. Kierunek wiatru również ulegnie zmianie, z południowo-zachodniego na południowo-wschodni. Wschód słońca odbędzie się o godzinie 7:17:15, natomiast zachód słońca nastąpi o godzinie 15:31:33.

Pogoda rano w Klimontowie

Jutro rano, tj. we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, w Klimontowie spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -5°C, a wilgotność powietrza będzie wynosić 90%. Widoczność będzie dobra, około 10 km. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poprzednim dniem, tj. poniedziałkiem, 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że nastąpi wzrost zachmurzenia. Dzisiaj rano było małe zachmurzenie, podczas gdy jutro rano spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynosząc 4 km/h, a kierunek wiatru będzie nadal południowo-wschodni. Temperatura wzrośnie z -7°C do -5°C, a wilgotność powietrza nieznacznie spadnie z 93% do 90%. Widoczność pozostanie bez zmian i wyniesie 10 km. W związku z tym, jutro rano oczekuje się większego zachmurzenia w porównaniu z dzisiejszym rankiem, ale warunki pogodowe w Klimontowie będą nadal dobre.

Pogoda po południu w Klimontowie

Wtorek po południu w Klimontowie będzie charakteryzować się małym zachmurzeniem. Temperatura wyniesie -1°C, a wilgotność powietrza sięgnie 84%. Prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Nie przewiduje się opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 5 km/h, a zachmurzenie sięgnie 37%. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, można zauważyć zmiany w warunkach atmosferycznych. Rano dominowało umiarkowane zachmurzenie, podczas gdy po południu spodziewane jest małe zachmurzenie. Temperatura spadnie z -3°C rano do -1°C po południu. Wilgotność wzrośnie z 86% rano do 84% po południu. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynosząc 4 km/h zarówno rano, jak i po południu. Kierunek wiatru zmieni się z południowo-wschodniego na wschodni. Zachmurzenie spadnie z 52% rano do 37% po południu. Wnioskiem z porównania jest, że warunki pogodowe w Klimontowie w ciągu dnia ulegną pewnym zmianom. Mimo to, prognoza na popołudnie wskazuje na nadal korzystne warunki z małym zachmurzeniem i niską temperaturą.

Pogoda wieczorem w Klimontowie

Wieczorem, dnia 5 grudnia 2023 roku, czyli we wtorek, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie w miejscowości Klimontów. Prędkość wiatru wyniesie około 1 km/h i będzie wiejący z południowo-wschodniego kierunku. Temperatura wyniesie -7°C, jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -10°C. Wilgotność powietrza osiągnie 98%. Maksymalna prędkość wiatru nie przekroczy 2 km/h. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, możemy zauważyć pewne zmiany. Popołudniowa pogoda dzisiaj charakteryzowała się małym zachmurzeniem, podczas gdy wieczorem spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru również uległa zmianie, obecnie wynosi około 1 km/h, podczas gdy wcześniej wynosiła 3 km/h. Temperatura spadła z -1°C na -7°C, a odczuwalna temperatura z -6°C na -10°C. Wilgotność powietrza natomiast wzrosła z 84% na 98%. Wnioskiem z powyższych danych jest to, że wieczorny stan pogody w Klimontowie będzie różnił się od popołudniowego. Będzie bardziej zachmurzony, chłodniejszy i wilgotniejszy.

Pogoda w nocy w Klimontowie

Prognoza pogody na noc w Klimontowie na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 1 km/h, a kierunek wiatru będzie wschodni. Temperatura spadnie do -9°C, jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie około -11°C. Widoczność będzie dobra, sięgając 9 km. Maksymalna prędkość wiatru nie przekroczy 2 km/h. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że obie noce będą miały podobne warunki pogodowe. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, o tej samej porze prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru jest również podobna i wynosi około 1 km/h. Temperatura w obu nocach wynosi -9°C, jednak odczuwalna temperatura była niższa wczoraj (-12°C) w porównaniu do dzisiejszej nocy (-11°C). Widoczność jest dobra i wynosi 10 km. Maksymalna prędkość wiatru była nieco wyższa wczoraj (10 km/h) niż dzisiaj (2 km/h). Wniosek: Noc w Klimontowie będzie miała umiarkowane zachmurzenie, niską temperaturę w okolicach -9°C i niewielką prędkość wiatru. Warunki pogodowe nieznacznie różnią się od tych, które występowały w nocy poprzedniego dnia.