Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Morawica: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w miejscowości Morawica prognozowane są lekkie opady śniegu przy temperaturze oscylującej wokół -1°C, przy słabym wietrze o prędkości 5 km/h z kierunkiem północno-wschodnim.

W miejscowości Morawica oczekuje się zmienne warunki pogodowe w najbliższych dniach. Na dzień 2 grudnia 2023 roku, w sobotę, prognozowane są lekkie opady śniegu przez cały dzień. Prędkość wiatru wynosić będzie 5 km/h, a temperatura oscylować będzie wokół -1°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku północno-wschodniego. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z danymi sprzed tygodnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne są podobne. Zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu przewiduje się lekkie opady śniegu. Jednak temperatura jest nieco niższa dzisiaj niż w poprzednią sobotę. Prędkość wiatru jest podobna, ale zmienił się jego kierunek. Warto również zauważyć, że słońce wschodzi o godzinie 7:17:37 i zachodzi o godzinie 15:42:30.

Pogoda rano w Morawicy

Prognozując pogodę na jutro rano w Morawicy, spodziewamy się opadów śniegu. Przewidujemy, że będzie padać śnieg o intensywności umiarkowanej. Temperatura wyniesie -2 stopnie Celsiusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h, z kierunkiem wiatru północno-wschodnim. Zachmurzenie będzie na poziomie 100%. Przewidujemy również ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1004 hPa. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z prognozą sprzed tygodnia, zauważamy pewne różnice. Dzisiaj spodziewamy się opadów śniegu, podczas gdy tydzień temu mieliśmy lekkie opady śniegu. Temperatura jest nieco niższa niż w poprzednim tygodniu, wynosząc -2 stopnie Celsiusza w porównaniu do 0 stopni. Prędkość wiatru jest zbliżona, wynosząc 5 km/h w porównaniu do 6 km/h. Kierunek wiatru jest również podobny, oba dni charakteryzują się północno-wschodnim kierunkiem wiatru. Opady śniegu są nieco większe dzisiaj, wynosząc 3.05 mm w porównaniu do 0.49 mm sprzed tygodnia. Zachmurzenie jest takie samo, wynoszące 100%. Ciśnienie atmosferyczne jest nieco wyższe dzisiaj, na poziomie 1004 hPa w porównaniu do 1001 hPa sprzed tygodnia.

Pogoda po południu w Morawicy

Prognoza pogody na popołudnie w miejscowości Morawica na sobotę jest następująca. O godzinie 12:00 temperatura wyniesie -1°C, a o godzinie 15:00 spadnie do -2°C. Będzie padać śnieg o natężeniu 4.65 mm. Prędkość wiatru wyniesie 5 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Jakość powietrza będzie dobra. Odczuwalna temperatura wyniesie -6°C o godzinie 12:00 i -7°C o godzinie 15:00. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poprzednim tygodniem, również na sobotę, można zauważyć pewne podobieństwa. Temperatura będzie podobna, wynosząc 0°C zarówno o godzinie 12:00, jak i o godzinie 15:00. Również w obu przypadkach będzie padać śnieg, choć w dzisiejszej prognozie spodziewane są większe opady (4.65 mm w porównaniu do 0.21 mm sprzed tygodnia). Prędkość wiatru będzie nieznacznie niższa, wynosząc 4 km/h, a kierunek wiatru pozostanie północno-zachodni. Jakość powietrza będzie również dobra. Odczuwalna temperatura wyniesie -5°C zarówno o godzinie 12:00, jak i o godzinie 15:00. Wnioskując, dzisiejsza pogoda po południu w Morawicy będzie podobna do pogody sprzed tygodnia, z wyjątkiem większych opadów śniegu.

Pogoda wieczorem w Morawicy

Wieczorem w sobotę, dnia 2 grudnia 2023 roku, w miejscowości Morawica prognozowana jest opad śniegu. Prędkość wiatru wyniesie 5 km/h, a temperatura spadnie do -2°C. Wiatr będzie wiejący z północno-wschodniego kierunku. Jakość powietrza będzie dobra, a wilgotność sięgnie 96%. Widoczność będzie ograniczona do 0 km. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć pewne różnice. Poprzedniej soboty, 25 listopada 2023 roku, w Morawicy panowało całkowite zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, a temperatura była taka sama jak dzisiaj, czyli -2°C. Wiatr wiał z zachodniego kierunku. Jakość powietrza była dobra, a wilgotność wynosiła 93%. Widoczność była lepsza, sięgając 10 km. Wniosek jest taki, że wieczorna pogoda w Morawicy w ostatnim tygodniu nie uległa znaczącym zmianom. Nadal można spodziewać się niskiej temperatury, opadów śniegu oraz niewielkiego wiatru. Jedyną różnicą jest widoczność, która w dzisiejszej prognozie będzie bardziej ograniczona.

Pogoda w nocy w Morawicy

W nocy z soboty na niedzielę, dnia 3 grudnia 2023 roku, spodziewamy się opadów śniegu w miejscowości Morawica. Prędkość wiatru wyniesie około 6 km/h, a kierunek wiatru będzie zachodni. Temperatura spadnie do -3°C, jednak odczuwalna temperatura wyniesie -9°C. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą sprzed tygodnia, możemy zauważyć pewne różnice. W porównaniu do poprzedniego tygodnia, spodziewane opady śniegu będą nieco intensywniejsze, a prędkość wiatru będzie większa. Temperatura również spadnie nieco bardziej, a odczuwalna temperatura będzie niższa. Warto zatem przygotować się na niskie temperatury i opady śniegu w nocy w Morawicy.