Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Opatów: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Opatowie będzie umiarkowanie pochmurny dzień z temperaturą oscylującą w granicach -6°C, słabym wiatrem o prędkości 1-4 km/h z kierunkiem przeważającym południowo-wschodnim.

W Opatowie prognozowana jest pogoda na dzień wtorek, 5 grudnia 2023 roku. W ciągu dnia spodziewane jest różne zachmurzenie, zaczynając od zachmurzenia całkowitego rano, przechodzącego w małe zachmurzenie w południe, a następnie w umiarkowane zachmurzenie po południu. Prędkość wiatru będzie się utrzymywać na niskim poziomie, oscylując w granicach 1-4 km/h. Temperatura będzie wynosić od -9°C do -6°C. Kierunek wiatru będzie głównie południowo-wschodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, możemy zauważyć pewne różnice. Wczoraj było bezchmurne niebo, a dzisiaj prognozowane jest zachmurzenie. Prędkość wiatru również uległa zmianie, obecnie jest niższa niż wczoraj. Temperatura również spadła, osiągając wartości od -9°C do -6°C. Kierunek wiatru pozostał podobny, głównie południowo-wschodni. Wschód słońca nastąpi o godzinie 7:18, a zachód słońca o godzinie 15:31.

Pogoda rano w Opatowie

Prognoza pogody na poranek w Opatowie na dzisiaj, wtorek, 5 grudnia 2023 roku, przewiduje zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -6°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -12°C. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 9 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że dzisiejsza prognoza przewiduje większe zachmurzenie. Wczoraj było małe zachmurzenie. Prędkość wiatru oraz widoczność pozostają bez zmian, wynosząc odpowiednio 4 km/h i 10 km. Temperatura jednak wzrosła z -10°C do -6°C, a odczuwalna temperatura z -16°C do -12°C. Maksymalna prędkość wiatru również wzrosła z 8 km/h do 9 km/h. Wnioskując z porównania danych, dzisiejsza poranna pogoda w Opatowie będzie bardziej zachmurzona i nieco cieplejsza w porównaniu do poprzedniego dnia. Prędkość wiatru i widoczność pozostaną bez większych zmian.

Pogoda po południu w Opatowie

Dzisiaj po południu w Opatowie oczekiwane jest małe zachmurzenie. Temperatura wyniesie około -1°C, a odczuwalna temperatura będzie się utrzymywać na poziomie -5°C. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h i będzie wiał z południowo-wschodniego kierunku. Wilgotność powietrza osiągnie 85%. Jakość powietrza będzie dobra. Zachmurzenie wyniesie około 38%. Porównując dzisiejszą prognozę z popołudniem poprzedniego dnia, wczoraj mieliśmy bezchmurne niebo o temperaturze -11°C. Odczuwalna temperatura wyniosła -14°C. Prędkość wiatru wyniosła 2 km/h, a wiał on z południowo-zachodniego kierunku. Wilgotność powietrza osiągnęła 96%. Jakość powietrza była umiarkowana. Zachmurzenie wyniosło jedynie 7%. W porównaniu do poprzedniego dnia, dzisiejsza pogoda będzie nieco cieplejsza, ale nadal chłodna. Zachmurzenie pozostanie na podobnym poziomie, jednak wilgotność powietrza będzie nieco niższa. Prędkość wiatru również się zmniejszy. Ogólnie rzecz biorąc, dzisiejsze popołudnie w Opatowie będzie podobne do wczorajszego, z niewielkimi różnicami.

Pogoda wieczorem w Opatowie

Wieczorem w Opatowie, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h i będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego. Widoczność w tym czasie będzie wynosić 10 km, a temperatura wyniesie -7°C. Odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -10°C. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1018 hPa, a jakość powietrza będzie określana jako umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli w poniedziałek, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj wieczorem było tylko małe zachmurzenie, prędkość wiatru wynosiła również 2 km/h, a wiał on z kierunku południowo-wschodniego. Widoczność była nieco niższa i wynosiła 8 km, a temperatura wynosiła -11°C. Odczuwalna temperatura była jeszcze niższa i wynosiła -15°C. Ciśnienie atmosferyczne było nieco wyższe i wynosiło 1023 hPa, a jakość powietrza była określana jako przeciętna. Wnioskiem jest, że wieczorna pogoda w Opatowie 5 grudnia 2023 roku będzie nieco bardziej zachmurzona niż poprzedniego dnia, ale temperatura będzie nieco wyższa. Odczuwalna temperatura również będzie nieco wyższa. Prędkość wiatru, kierunek wiatru, widoczność, ciśnienie atmosferyczne i jakość powietrza nie ulegną znaczącym zmianom.

Pogoda w nocy w Opatowie

Prognozując pogodę na noc w Opatowie, przewiduję umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie -9°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 1 km/h, pochodzącego z południowo-wschodniego kierunku. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1019 hPa, a widoczność będzie wynosić 8 km. Jakość powietrza będzie przeciętna. Zachmurzenie osiągnie poziom 84%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, wczorajszego wieczoru również przewidywano zachmurzenie całkowite. Jednak temperatura była nieco wyższa i wynosiła -6°C. Prędkość wiatru była nieco większa, wynosząc 2 km/h. Ciśnienie atmosferyczne było wyższe i wynosiło 1030 hPa. Widoczność wynosiła 10 km, a jakość powietrza była oceniana jako umiarkowana. Zachmurzenie osiągnęło 99%. Wniosek na podstawie porównania danych jest taki, że prognoza pogody na noc w Opatowie nie różni się znacząco od poprzedniej nocy. Oba dni charakteryzują się podobnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak zachmurzenie, temperatura i prędkość wiatru. Jednakże, warto zauważyć, że ciśnienie atmosferyczne spadło nieco w porównaniu do poprzedniego dnia.