Pogoda - deszcz

i

Autor: pixabay.com Wg najbardziej aktualnych prognoz, czeka nas deszczowy dzień.

Pińczów: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 r. w Pińczowie przewidywane jest umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od -9°C do -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 1 km/h z kierunku południowo-wschodniego.

Prognoza pogody dla Pińczowa na dzień 5 grudnia 2023 roku przewiduje zmienne warunki atmosferyczne. Rano o godzinie 6:00 oczekuje się całkowitego zachmurzenia, przy temperaturze -8°C i prędkości wiatru wynoszącej 2 km/h. W ciągu dnia zachmurzenie będzie stopniowo maleć, osiągając umiarkowany poziom o godzinie 18:00. Temperatura spadnie do -9°C, a prędkość wiatru wyniesie 1 km/h. Wieczorem prognozowane jest małe zachmurzenie przy temperaturze -9°C i prędkości wiatru 1 km/h. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, stwierdzamy, że warunki atmosferyczne się zmieniły. Wczoraj było niewielkie zachmurzenie o godzinie 15:00, natomiast dzisiaj o tej samej porze prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Temperatura spadła z -10°C do -9°C, a prędkość wiatru zmniejszyła się z 2 km/h do 1 km/h. Ogólnie rzecz biorąc, dzisiejsza pogoda będzie nieco chłodniejsza i bardziej zachmurzona niż wczorajsza. Wschód słońca o godzinie 7:20, a zachód o godzinie 15:35.

Pogoda rano w Pińczowie

Prognoza pogody na wtorek rano w Pińczowie jest następująca: o godzinie 6:00 oczekiwane jest zachmurzenie całkowite, prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, temperatura będzie wynosić -8°C, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1017 hPa, a odczuwalna temperatura wyniesie -11°C. Zachmurzenie osiągnie poziom 98%. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poprzednim dniem, czyli poniedziałkiem rano, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj o godzinie 9:00 oczekiwane było małe zachmurzenie, prędkość wiatru wynosiła 2 km/h, temperatura wynosiła -7°C, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1026 hPa, a odczuwalna temperatura wynosiła -10°C. Zachmurzenie osiągnęło poziom 44%. Można zauważyć, że dzisiejsza poranna prognoza pogody w Pińczowie przewiduje większe zachmurzenie w porównaniu z poprzednim dniem. Temperatura również wzrośnie nieco, osiągając -4°C. Prędkość wiatru, kierunek wiatru, ciśnienie atmosferyczne i odczuwalna temperatura pozostaną na podobnym poziomie. Zachmurzenie spadnie do 36%. Wniosek: Pogoda rano w Pińczowie będzie nieco mniej korzystna niż wczoraj, ale nadal można oczekiwać małych zmian warunków pogodowych.

Pogoda po południu w Pińczowie

Dzisiaj po południu w miejscowości Pińczów oczekiwane jest małe zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura spadnie do -6°C, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1017 hPa. Wilgotność powietrza wyniesie 93%. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, zauważamy, że oczekiwane jest zmniejszenie zachmurzenia. Rano mieliśmy do czynienia z zachmurzeniem całkowitym, natomiast teraz spodziewamy się małego zachmurzenia. Prędkość wiatru oraz kierunek wiatru pozostaną bez zmian. Temperatura spadnie z -4°C rano do -6°C po południu, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na podobnym poziomie - 1017 hPa. Wnioskiem jest to, że popołudnie będzie nieco chłodniejsze niż poranek, ale ogólnie warunki atmosferyczne nie ulegną znaczącym zmianom.

Pogoda wieczorem w Pińczowie

Wieczorem w Pińczowie, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a jego kierunek będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -8°C, a wilgotność powietrza sięgnie 95%. Odczuwalna temperatura również wyniesie -8°C. Maksymalna prędkość wiatru nie przekroczy 1 km/h, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć, że oba okresy będą miały małe zachmurzenie. Jednak temperatura wieczorem wyniesie -8°C, podczas gdy w popołudniowych godzinach wynosiła -6°C. Wilgotność powietrza również wzrośnie z 93% do 95%. Pozostałe parametry, takie jak prędkość wiatru, kierunek wiatru i jakość powietrza, pozostaną bez zmian. Wniosek: Wieczorem w Pińczowie oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie, z temperaturą wynoszącą -8°C i wilgotnością powietrza na poziomie 95%.

Pogoda w nocy w Pińczowie

Prognoza pogody na noc w miejscowości Pińczów na dzisiejszą noc, tj. środę, 6 grudnia 2023 roku przewiduje małe zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h z kierunkiem wschodnim. Temperatura spadnie do -9°C. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1018 hPa. Wilgotność wyniesie 98%, a zachmurzenie osiągnie 100%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, czyli wtorkiem, 5 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że oba dni będą miały podobną pogodę. Zarówno wczorajsza, jak i dzisiejsza noc przewidują zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru w obu przypadkach wynosi 1 km/h, jednak kierunek wiatru różni się - wczoraj był to kierunek południowo-wschodni, a dzisiaj jest to kierunek wschodni. Temperatura również jest podobna, oscylując wokół -9°C. Ciśnienie atmosferyczne było nieco wyższe wczoraj, wynosząc 1021 hPa, podczas gdy dzisiaj utrzymuje się na poziomie 1018 hPa. Wilgotność również różni się nieznacznie, z wczorajszych 94% na dzisiejsze 98%. Zachmurzenie było całkowite zarówno wczoraj, jak i dzisiaj, osiągając 100%. Wnioskując, można stwierdzić, że dzisiejsza nocna pogoda w Pińczowie będzie bardzo podobna do tej z poprzedniej nocy. Oba dni charakteryzują się podobnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego mieszkańcy mogą oczekiwać małego zachmurzenia, niskiej temperatury i niewielkiego wiatru.