Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Skalbmierz: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Skalbmierzu spodziewane są lekkie opady śniegu przy temperaturze wynoszącej od -2°C do -1°C, przy słabym wietrze o prędkości około 6 km/h z kierunku północno-wschodniego.

Prognoza pogody dla Skalbmierza na jutro, sobotę, 2 grudnia 2023 roku, przewiduje lekkie opady śniegu przez cały dzień. Temperatura wyniesie od -2°C do -1°C, a prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 6 km/h. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-wschodniego na północno-zachodni. Podsumowanie: Jutro w Skalbmierzu oczekujemy lekkich opadów śniegu przez cały dzień. Temperatura będzie oscylować między -2°C a -1°C. Prędkość wiatru utrzyma się na stałym poziomie 6 km/h, a kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-wschodniego na północno-zachodni. Porównanie z poprzednim dniem: W porównaniu do poprzedniego dnia, dzisiejsza pogoda różni się od jutrzejszej. Wczoraj było zachmurzenie całkowite, a dzisiaj spodziewamy się lekkich opadów śniegu. Temperatura była nieznacznie niższa niż dzisiaj, oscylując między -3°C a -1°C. Prędkość wiatru była niższa, wynosząc 1 km/h, a kierunek wiatru był głównie wschodni. Wschód słońca zaplanowany jest na godzinę 7:16:02, a zachód słońca na godzinę 15:38:53.

Pogoda rano w Skalbmierzu

Prognoza pogody na sobotę rano w Skalbmierzu, dnia 2 grudnia 2023 roku, przewiduje opady śniegu. Temperatura wyniesie od -2 do -1 stopni Celsjusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 6 km/h z kierunku północno-wschodniego. Widoczność będzie ograniczona do 0 km, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1004 hPa. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 12 km/h. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli piątku, 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że nastąpił wzrost temperatury o 1 stopień Celsjusza. Wczoraj temperatura wynosiła -3 stopnie Celsjusza, a dzisiaj będzie wynosić od -2 do -1 stopni Celsjusza. Prędkość wiatru pozostała na podobnym poziomie, wynosząc 6 km/h. Kierunek wiatru również się nie zmienił i nadal będzie pochodzić z północno-wschodu. Jednak widoczność spadła do 0 km, podczas gdy wczoraj wynosiła 10 km. Ciśnienie atmosferyczne pozostało na podobnym poziomie, wynosząc 1004 hPa. Maksymalna prędkość wiatru zwiększyła się nieznacznie z 11 km/h na 12 km/h. Wniosek: Dzisiaj rano w Skalbmierzu spodziewamy się opadów śniegu przy podobnych warunkach atmosferycznych jak wczoraj.

Pogoda po południu w Skalbmierzu

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, po południu w Skalbmierzu oczekiwane jest opady śniegu. Prędkość wiatru wyniesie około 6 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Temperatura spadnie do -2°C, a wilgotność powietrza będzie wynosić około 97%. Jakość powietrza zostanie oceniona jako umiarkowana, a widoczność będzie ograniczona do 0 km. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z poprzednim dniem, wczoraj, 1 grudnia 2023 roku, również oczekiwano opadów śniegu. Jednak prędkość wiatru była niższa, wynosząca około 1 km/h, a temperatura wynosiła -2°C. Kierunek wiatru był północno-wschodni, podobnie jak dzisiaj. Jakość powietrza była oceniana jako umiarkowana, a widoczność wynosiła 10 km. Wilgotność powietrza była nieco wyższa, wynosząca około 93%. Wnioskiem z porównania jest to, że dzisiejsza pogoda po południu w Skalbmierzu będzie podobna do pogody poprzedniego dnia, z wyjątkiem prędkości wiatru, która będzie nieco wyższa.

Pogoda wieczorem w Skalbmierzu

Wieczorem w Skalbmierzu, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, w sobotę, prognozowana jest opad śniegu. Prędkość wiatru wyniesie 6 km/h i będzie wiał z kierunku północno-wschodniego. Temperatura wyniesie -2°C, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1005 hPa. Jakość powietrza będzie dobra. Porównując dzisiejszą prognozę z wieczorem poprzedniego dnia, można zauważyć, że obie prognozy przewidują opady śniegu. Jednakże, w dzisiejszej prognozie spodziewana jest wyższa prędkość wiatru, osiągająca maksymalnie 11 km/h. Temperatura pozostanie taka sama, wynosząc -2°C. Ciśnienie atmosferyczne w dzisiejszej prognozie będzie nieco niższe, wynosząc 1005 hPa w porównaniu do 1007 hPa z poprzedniego dnia. Jakość powietrza w obu przypadkach jest dobra.

Pogoda w nocy w Skalbmierzu

Prognoza pogody na noc w Skalbmierzu na sobotę, 2 grudnia 2023 roku, przewiduje opady śniegu. O godzinie 21:00 temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosiła 6 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku północno-zachodniego. Spodziewane jest zachmurzenie na poziomie 100% oraz ciśnienie atmosferyczne wynoszące 1008 hPa. Prognozowane opady śniegu wyniosą 3,18 mm. Porównując prognozę pogody na dzisiejszą noc z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że obie noce będą miały lekkie opady śniegu. Jednakże, wczorajsza noc była nieco cieplejsza, gdyż temperatura wynosiła -1°C. Prędkość wiatru była podobna i wynosiła 5 km/h, a wiatr wiał z kierunku północno-wschodniego. Zachmurzenie było na poziomie 100% i ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1007 hPa. Opady śniegu wczorajszą nocą wyniosły 1,34 mm. Wnioskując, prognoza pogody na noc w Skalbmierzu na sobotę przewiduje większe opady śniegu niż wczorajsza noc. Temperatura pozostanie na podobnym poziomie, wynosząc -2°C, jednak prędkość wiatru będzie nieco większa i wyniesie 6 km/h. Wiatr nadal będzie wiał z kierunku północno-zachodniego, a zachmurzenie będzie na poziomie 100%. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie nieznacznie i wyniesie 1008 hPa. Oczekiwane opady śniegu wyniosą 3,18 mm.