Pogoda

i

Autor: pixabay.com Prognozy pogody zapowiadają na dziś wysokie temperatury.

Starachowice: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.10.2023

2023-10-02 6:00

W poniedziałek, 2 października 2023 roku, w Starachowicach oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od 13 do 20°C, a prędkość wiatru będzie oscylować w granicach 2-4 km/h, głównie z kierunku południowo-zachodniego.

W dniu 2 października 2023 roku w Starachowicach oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru będzie wynosić od 2 do 4 km/h, a temperatura oscylować wokół 13-20°C. Wiatr będzie wiejący głównie z zachodniego i południowo-zachodniego kierunku. Dzisiejsza prognoza pogody różni się od pogody poprzedniego dnia. Wczoraj było małe zachmurzenie, a dzisiaj spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru również się zmieniła, z 2-5 km/h na 2-4 km/h. Temperatura wzrosła o kilka stopni, osiągając maksymalnie 20°C. Kierunek wiatru pozostał podobny, ale wystąpiły pewne różnice. Warto dodać, że słońce wzejdzie o godzinie 6:35:11 i zajdzie o godzinie 18:15:39.

Pogoda rano w Starachowicach

Prognoza pogody na poranek w Starachowicach na poniedziałek, 2 października 2023 roku, przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h, a temperatura powietrza będzie się utrzymywać na poziomie 13 stopni Celsiusza. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego, a widoczność będzie wynosiła 10 kilometrów. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli niedzieli, 1 października 2023 roku, można zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki atmosferyczne. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj przewidywane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru w niedzielę wynosiła 3 km/h, a dzisiaj będzie nieco większa i wyniesie 2 km/h. Temperatura powietrza wzrośnie z 11 stopni Celsiusza wczoraj do 13 stopni Celsiusza dzisiaj. Kierunek wiatru w obu dniach jest podobny, czyli południowo-zachodni. Widoczność oraz jakość powietrza pozostają niezmienione i wynoszą odpowiednio 10 kilometrów oraz umiarkowaną. Wnioskując z porównania danych pogodowych, można stwierdzić, że dzisiejsza poranna pogoda w Starachowicach będzie bardzo podobna do pogody z poprzedniego dnia.

Pogoda po południu w Starachowicach

Prognozując pogodę na południe w Starachowicach na dzisiaj, poniedziałek, oczekujemy umiarkowanego zachmurzenia. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a jego kierunek będzie zachodni. Temperatura wyniesie około 20°C, chociaż odczuwalna temperatura będzie taka sama. Wilgotność powietrza wyniesie około 55%. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z poranną pogodą, która była umiarkowanie zachmurzona, zauważamy, że zachmurzenie całkowite wzrosło. Prędkość wiatru zmniejszyła się z 3 km/h na 4 km/h, a kierunek wiatru zmienił się z południowo-zachodniego na zachodni. Temperatura spadła z 17°C na 20°C, a wilgotność powietrza wzrosła z 64% na 55%. Jakość powietrza pozostała umiarkowana.

Pogoda wieczorem w Starachowicach

Wieczorem w Starachowicach, dnia 2 października 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli w poniedziałek, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a jego kierunek będzie południowo-zachodni. Temperatura wyniesie 15°C, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1023 hPa. Widoczność będzie dobra, sięgając 10 km. Odczuwalna temperatura również wyniesie 15°C. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć pewne różnice. W popołudniowych godzinach dzisiejszego dnia, czyli w poniedziałek, o godzinie 12:00, prognozowane było umiarkowane zachmurzenie, natomiast o godzinie 15:00 prognozowane było zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wynosiła odpowiednio 4 km/h i 3 km/h, a kierunek wiatru był zachodni oraz południowo-zachodni. Zachmurzenie wynosiło odpowiednio 72% i 99%. Temperatura wynosiła 20°C o godzinie 12:00 i 18°C o godzinie 15:00. Jakość powietrza była umiarkowana, a odczuwalna temperatura wynosiła odpowiednio 20°C i 17°C. Wilgotność wynosiła 55% o godzinie 12:00 i 64% o godzinie 15:00. Widoczne są zmiany w pogodzie między popołudniem a wieczorem. Zachmurzenie wzrosło z umiarkowanego do całkowitego, temperatura minimalnie spadła, a prędkość wiatru zmniejszyła się. Jakość powietrza pozostała umiarkowana.

Pogoda w nocy w Starachowicach

Prognoza pogody na noc w Starachowicach na dzień 3 października 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a temperatura utrzyma się na poziomie 15°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego. Wilgotność powietrza wyniesie 77%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć pewne zmiany. Wczoraj wieczorem występowało zachmurzenie całkowite, podczas gdy dziś przewiduje się umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru oraz temperatura pozostają na podobnym poziomie. Kierunek wiatru zmienił się z zachodniego na południowo-zachodni. Wilgotność powietrza również wzrosła o kilka procent. Wniosek: Nocna pogoda w Starachowicach na dzień 3 października 2023 roku będzie nieco lepsza niż poprzedniej nocy, ze względu na zmniejszone zachmurzenie. Warunki atmosferyczne będą nadal stabilne, a temperatura utrzyma się na przyjemnym poziomie.