Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Elbląg: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 r. w Elblągu przewiduje się małe zachmurzenie, temperatura wyniesie od -8°C do -2°C, a prędkość wiatru będzie oscylować w granicach 2-4 km/h, głównie z kierunku południowo-wschodniego.

W dniu jutrzejszym, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, prognozowana jest zmienność warunków pogodowych w Elblągu. Rano o godzinie 6:00 oczekuje się małego zachmurzenia, które utrzyma się do godziny 9:00. Temperatura wyniesie -8 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, pochodzącego z południowo-wschodniego kierunku. W ciągu dnia, od południa do godziny 15:00, zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura wzrośnie do -2 stopni Celsiusza. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 4 km/h, nadal z południowo-wschodniego kierunku. Wieczorem, od godziny 18:00 do 21:00, spodziewane jest całkowite zachmurzenie. Temperatura spadnie do -5 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru pozostanie na poziomie 4 km/h, nadal z południowo-wschodniego kierunku. Warto zauważyć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:42:43, a zachód słońca o godzinie 15:22:27. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne w Elblągu uległy zmianie. Dzisiaj o tej samej godzinie występowało umiarkowane zachmurzenie, podczas gdy wczoraj było całkowite zachmurzenie. Temperatura również uległa zmianie, obecnie wynosi -5 stopni Celsiusza, podczas gdy wczoraj było to -4 stopnie Celsiusza. Prędkość wiatru pozostała na podobnym poziomie, jednak zmienił się jego kierunek z południowo-zachodniego na południowo-wschodni.

Pogoda rano w Elblągu

Jutro rano, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, prognozowana jest mała zachmurzenie w Elblągu. O godzinie 6:00 temperatura wyniesie -8°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego. Maksymalna prędkość wiatru w ciągu dnia osiągnie 6 km/h, a zachmurzenie wyniesie 27%. Porównując tę prognozę z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że obie prognozy przewidują umiarkowane zachmurzenie. Jednak temperatura spadnie z -4°C do -8°C, a prędkość wiatru wzrośnie z 3 km/h do 4 km/h. Kierunek wiatru pozostanie bez zmian - będzie to południowo-wschodni. Maksymalna prędkość wiatru zwiększy się z 8 km/h do 9 km/h, a zachmurzenie wzrośnie z 64% do 27%. Warto zauważyć, że jutrzejsza pogoda rano będzie nieco zimniejsza, ale mniej wietrzna i mniej zachmurzona niż dzisiejsza poranna pogoda.

Pogoda po południu w Elblągu

Po południu w Elblągu, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 15:00, oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura spadnie do -4°C, a wilgotność powietrza sięgnie 87%. Nie przewiduje się opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 10 km/h. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z pogodą dzisiejszego ranka, która była obserwowana o godzinie 9:00, można zauważyć pewne zmiany. Poranne dane wskazywały na małe zachmurzenie, podczas gdy popołudniowe prognozy mówią o zachmurzeniu całkowitym. Prędkość wiatru pozostaje na podobnym poziomie, wynoszącym 4 km/h, a kierunek wiatru jest nadal południowo-wschodni. Jednak temperatura spadnie z -4°C rano do -8°C, a wilgotność wzrośnie z 81% do 87%. Maksymalna prędkość wiatru również wzrośnie z 9 km/h do 10 km/h. Wniosek: Pogoda po południu w Elblągu będzie bardziej zachmurzona i chłodniejsza niż rano. Prędkość wiatru oraz kierunek wiatru pozostaną podobne.

Pogoda wieczorem w Elblągu

Wieczorem w Elblągu, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a jego kierunek będzie południowo-wschodni. Temperatura powietrza spadnie do -5°C, jednak odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa i wyniesie -11°C. Wilgotność powietrza sięgnie 87%. Opady deszczu nie są przewidywane. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, możemy zauważyć pewne różnice. Podczas popołudnia dzisiejszego dnia, tj. 5 grudnia 2023 roku, o godzinach 12:00 i 15:00, również obserwowaliśmy zachmurzenie całkowite, jednakże wcześniej występowało umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru utrzymała się na poziomie 4 km/h, a kierunek wiatru pozostał południowo-wschodni. Temperatura powietrza wynosiła wtedy -2°C, a odczuwalna temperatura była nieco wyższa i wynosiła -4°C. Wilgotność powietrza utrzymywała się na poziomie 87%. Nie odnotowano opadów deszczu. Wniosek z porównania danych jest taki, że wieczorem temperatura spadnie jeszcze bardziej, a odczucie zimna będzie silniejsze. Ponadto, prognozowane jest zachmurzenie całkowite, które utrzyma się przez cały dzień. Prędkość wiatru i kierunek wiatru pozostaną bez zmian.

Pogoda w nocy w Elblągu

Prognoza pogody na noc w Elblągu na dzień 5 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie -5°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -11°C. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a maksymalna prędkość wiatru będzie wynosić 11 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1019 hPa. Nie są przewidziane opady deszczu. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, czyli z dnia 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że obie noce będą miały podobne warunki pogodowe. Wczorajsza noc przewidywała umiarkowane zachmurzenie, a temperatura wynosiła -7°C, przy odczuwalnej temperaturze -11°C. Prędkość wiatru wynosiła 2 km/h, a maksymalna prędkość wiatru wyniosła 3 km/h. Kierunek wiatru wczoraj był południowy. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1020 hPa. Nie było przewidywanych opadów deszczu. W porównaniu do poprzedniej nocy, dzisiejsza noc będzie nieco chłodniejsza, ale ogólnie warunki pogodowe pozostaną podobne.