Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Ełk: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 r. w Ełku przewidywane jest umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od -9°C do -4°C, a prędkość wiatru będzie oscylować w granicach 2-4 km/h, głównie z kierunku południowo-wschodniego.

Przedstawiam krótką prognozę pogody dla miejscowości Ełk na dzień wtorek, 5 grudnia 2023 roku. Do sporządzenia prognozy wykorzystano dane dotyczące dokładnej pogody, prędkości wiatru, temperatury i kierunku wiatru. Porównamy również dzisiejszą prognozę z warunkami pogodowymi poprzedniego dnia. Podsumowanie pogody: Na podstawie dostępnych danych prognozujemy umiarkowane zachmurzenie w ciągu całego dnia. Temperatura wyniesie od -9°C do -4°C. Prędkość wiatru będzie wynosiła od 2 do 4 km/h, a kierunek wiatru będzie zmieniał się z południowo-zachodniego na południowo-wschodni. Porównanie z poprzednim dniem: W porównaniu do prognozy z poprzedniego dnia, oczekujemy mniejszego zachmurzenia i niższych temperatur. Prędkość wiatru również będzie nieznacznie niższa. Dodatkowe informacje: Wtorek, 5 grudnia 2023 roku, słońce wschodzi o godzinie 7:29:05 i zachodzi o godzinie 15:12:25.

Pogoda rano w Ełku

Jutro rano w Ełku, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00, będziemy mieć małe zachmurzenie. Temperatura wyniesie -9°C, a wilgotność powietrza osiągnie 96%. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Widoczność w tym czasie będzie wynosić 10 km. W porównaniu do poprzedniego dnia, dzisiejsza poranna prognoza pogody jest bardziej przyjazna. Wczoraj, o tej samej porze, mieliśmy umiarkowane zachmurzenie, temperaturę wynoszącą -5°C i wilgotność powietrza na poziomie 94%. Prędkość wiatru wynosiła 5 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Widoczność była również równa 10 km. Wniosek jest taki, że jutro rano o godzinie 6:00 będziemy mieć lepsze warunki pogodowe niż dzisiaj o tej samej porze.

Pogoda po południu w Ełku

Prognoza pogody na dzisiaj po południu w Ełku jest następująca. Będzie niewielkie zachmurzenie, temperatura wyniesie -4°C, a prędkość wiatru osiągnie 3 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Wilgotność powietrza wyniesie 86%, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Zachmurzenie będzie na poziomie 16%. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, zaobserwujemy pewne zmiany. Rano mieliśmy małe zachmurzenie, a teraz spodziewamy się niewielkiego zachmurzenia. Temperatura spadnie z -6°C rano do -4°C po południu. Prędkość wiatru pozostanie taka sama, wynosząca 3 km/h, natomiast kierunek wiatru zmieni się z południowo-wschodniego na wschodni. Wilgotność powietrza wzrośnie z 87% rano do 92% po południu. Zachmurzenie zwiększy się z 25% rano do 16% po południu. Wnioskiem jest, że po południu w Ełku będzie nieco chłodniej niż rano, zachmurzenie zmniejszy się nieznacznie, a wilgotność powietrza wzrośnie. Wiatr będzie wiał z kierunku wschodniego z prędkością 3 km/h. Jakość powietrza pozostanie umiarkowana.

Pogoda wieczorem w Ełku

Wieczorem w Ełku, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a będzie on wiejący z południowo-wschodniego kierunku. Temperatura wyniesie -7°C, jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -13°C. Wilgotność powietrza osiągnie 91%, a zachmurzenie będzie wynosić 51%. Maksymalna prędkość wiatru w ciągu dnia wyniosła 10 km/h. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć, że o godzinie 12:00 i 15:00 również występowało zachmurzenie, jednak było ono mniej intensywne. Prędkość wiatru była podobna i wynosiła 3 km/h, natomiast kierunek wiatru różnił się, będąc południowo-wschodnim o godzinie 12:00 i wschodnim o godzinie 15:00. Temperatura spadła z -4°C do -7°C, a wilgotność powietrza wzrosła z 86% do 92%. Jakość powietrza była umiarkowana. Zachmurzenie zmniejszyło się z 16% do 25%. Wnioskiem z porównania jest, że wieczorem spodziewane jest większe zachmurzenie, niż w popołudniowych godzinach. Temperatura będzie niższa, a wilgotność powietrza wyższa. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie.

Pogoda w nocy w Ełku

Prognoza pogody na noc w Ełku na dzień 6 grudnia 2023 roku jest następująca: o godzinie 0:00 temperatura wyniesie -8°C, z małym zachmurzeniem. Prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1022 hPa, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -14°C. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 9 km/h, a zachmurzenie będzie wynosić 34%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, czyli 5 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Temperatura w nocy wynosiła wtedy -5°C, również z umiarkowanym zachmurzeniem. Prędkość wiatru wynosiła 2 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1021 hPa, a odczuwalna temperatura była niższa i wynosiła -9°C. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 5 km/h, a zachmurzenie było wyższe i wynosiło 60%. Wniosek: Nocna pogoda w Ełku na 6 grudnia 2023 roku będzie podobna do poprzedniej nocy, jednak temperatura spadnie o 3 stopnie, a zachmurzenie nieznacznie się zmniejszy. Prędkość wiatru, kierunek wiatru, ciśnienie atmosferyczne i odczuwalna temperatura pozostaną na podobnym poziomie.