Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Giżycko: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Giżycku przewiduje się umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od -9°C do -4°C, prędkość wiatru będzie oscylować w granicach 2-4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni zmieniający się na południowo-wschodni.

W Giżycku w dniu 5 grudnia 2023 roku, we wtorek, prognozowana jest umiarkowana zachmurzenie. Temperatura wyniesie od -9°C do -4°C, a prędkość wiatru będzie wynosić od 2 do 3 km/h. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Porównując dzisiejszą prognozę z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że dzisiaj będzie mniej zachmurzone niż wczoraj. Temperatura będzie nieznacznie niższa, a prędkość wiatru będzie podobna. Warto zauważyć, że słońce wschodzi o godzinie 7:32:37 i zachodzi o godzinie 15:13:40.

Pogoda rano w Giżycku

Prognoza pogody na wtorek rano w Giżycku, dnia 5 grudnia 2023 roku, przewiduje małe zachmurzenie. Temperatura wyniesie -9°C, a odczuwalna temperatura będzie się utrzymywać na poziomie -13°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 2 km/h, a jego kierunek będzie południowo-wschodni. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 2 km/h, a zachmurzenie wyniesie 35%. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poprzednim dniem, tj. 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki atmosferyczne. Wczoraj rano w Giżycku również występowało małe zachmurzenie. Jednak temperatura była nieco wyższa i wynosiła -5°C, a odczuwalna temperatura wynosiła -10°C. Prędkość wiatru była taka sama, wynosząc 6 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Maksymalna prędkość wiatru była również identyczna - 12 km/h. Zachmurzenie wynosiło wtedy 51%. Wniosek jest taki, że poranna pogoda w Giżycku nie zmienia się znacząco między dniami 4 i 5 grudnia 2023 roku. Obydwa dni charakteryzują się małym zachmurzeniem i podobnymi parametrami pogodowymi.

Pogoda po południu w Giżycku

Prognoza pogody na dzisiaj po południu w Giżycku jest następująca. Będzie niewielkie zachmurzenie, a temperatura wyniesie około -7°C. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km. Jednak odczuwalna temperatura wyniesie około -12°C. Nie przewiduje się opadów deszczu. Zachmurzenie będzie się utrzymywać na poziomie około 24%. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, możemy zauważyć pewne zmiany. Poranek charakteryzowało się niewielkim zachmurzeniem, podczas gdy po południu spodziewane jest niewielkie zachmurzenie. Temperatura spadnie z -5°C rano do -7°C po południu. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynoszącym około 3 km/h. Odczuwalna temperatura również spadnie z -10°C rano do -12°C po południu. Zachmurzenie zwiększy się z 20% rano do około 24% po południu. Wniosek: Popołudnie będzie nieco chłodniejsze niż poranek, ale ogólnie warunki pogodowe pozostaną stabilne, z niewielkim zachmurzeniem i słabym wiatrem.

Pogoda wieczorem w Giżycku

Wieczorem w Giżycku, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowane jest małe zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h i będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1021 hPa. Temperatura wyniesie -7°C, jednak odczuwalna temperatura może spaść nawet do -13°C. Zachmurzenie wyniesie 49%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, można zauważyć pewne zmiany. Popołudniowe dane wskazują na niewielkie zachmurzenie, prędkość wiatru wynoszącą 3 km/h i kierunek wiatru południowo-wschodni. Temperatura wyniosła -7°C, a odczuwalna temperatura -12°C. Zachmurzenie wyniosło 24%. Wnioskując z powyższych danych, wieczorem można spodziewać się nieznacznego wzrostu zachmurzenia oraz minimalnego wzrostu prędkości wiatru. Temperatura pozostanie na podobnym poziomie, jednak odczuwalna temperatura może spaść jeszcze bardziej.

Pogoda w nocy w Giżycku

Prognoza pogody na noc w Giżycku na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie -8°C, a odczuwalna temperatura -14°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-wschodnim. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 11 km/h. Zachmurzenie będzie wynosić 91%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z poprzednią nocą, można zauważyć, że wczoraj była umiarkowana zachmurzenie, a dziś przewidywane jest małe zachmurzenie. Temperatura pozostaje podobna, oscylując wokół -7°C, ale odczuwalna temperatura spadnie z -13°C do -14°C. Prędkość wiatru pozostaje również zbliżona, z minimalnym wzrostem z 2 km/h do 5 km/h. Kierunek wiatru w obu dniach jest południowo-wschodni. Widoczność oraz maksymalna prędkość wiatru pozostają niezmienione. Zachmurzenie jednak znacznie wzrośnie, z 36% do 91%. Wniosek: Noc w Giżycku będzie nieco chłodniejsza i bardziej zachmurzona niż poprzednia noc. Przewiduje się również nieznaczny wzrost prędkości wiatru.