Pogoda

i

Autor: pixabay.com Meteorolodzy zapowiadają na dziś wyjątkowo piękną pogodę.

Mikołajki: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku, w Mikołajkach przewidywane jest małe zachmurzenie, temperatura wyniesie od -9°C do -3°C, a prędkość wiatru osiągnie maksymalnie 4 km/h, wiejący z kierunku południowo-wschodniego.

Prognoza pogody dla Mikołajek na dzień 5 grudnia 2023 roku przewiduje małe zachmurzenie przez cały dzień. Rano o godzinie 9 temperatura wyniesie -5 stopni Celsjusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h. W ciągu dnia temperatura będzie się utrzymywać na poziomie -3 stopni Celsjusza, a wiatr będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego z prędkością 3 km/h. Wieczorem termometry wskażą -6 stopni Celsjusza, a wiatr przyspieszy do 4 km/h, nadal wiejąc z kierunku południowo-wschodniego. W porównaniu do poprzedniego tygodnia, dzisiejsza prognoza pogody dla Mikołajek jest podobna. Obecnie mamy małe zachmurzenie, podczas gdy tydzień temu było umiarkowane zachmurzenie. Temperatura jest nieznacznie niższa, oscylując w okolicach -3 stopni Celsjusza, podczas gdy poprzednio wynosiła -5 stopni Celsjusza. Prędkość wiatru jest również podobna, utrzymując się na poziomie 3 km/h. Wschód słońca nastąpi o godzinie 7:32:05, a zachód słońca o godzinie 15:15:42.

Pogoda rano w Mikołajkach

Jutro rano, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, w Mikołajkach o godzinie 6:00 oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h, a temperatura będzie się utrzymywać na poziomie -9°C. Wiatr będzie wiał z południowo-wschodniego kierunku, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1021 hPa. Nie przewiduje się opadów deszczu. Zachmurzenie wyniesie około 61%. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z prognozą sprzed tygodnia, można zauważyć pewne różnice. Oba dni miały umiarkowane zachmurzenie, jednak temperatura była niższa o 4 stopnie w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Prędkość wiatru oraz kierunek były podobne, natomiast ciśnienie atmosferyczne wzrosło o 20 hPa. Zachmurzenie było niższe o 10% w stosunku do dnia sprzed tygodnia. Nie odnotowano opadów deszczu w obu przypadkach. Wnioskując z powyższych danych, jutro rano w Mikołajkach można spodziewać się podobnej pogody jak tydzień temu, z wyjątkiem temperatury, która będzie nieco wyższa.

Pogoda po południu w Mikołajkach

Prognoza pogody na dzisiejsze popołudnie w Mikołajkach jest następująca. O godzinie 15:00, w dniu wtorek, 5 grudnia 2023 roku, oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -6°C, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1020 hPa. Nie przewiduje się opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 9 km/h. Porównując dzisiejszą prognozę z popołudniową pogodą sprzed tygodnia, możemy zauważyć pewne różnice. Tydzień temu, w popołudnie wtorku, 28 listopada 2023 roku, panowało małe zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Temperatura wynosiła -3°C, a ciśnienie atmosferyczne było na poziomie 1001 hPa. Nie odnotowano opadów deszczu. Maksymalna prędkość wiatru osiągnęła 5 km/h. Wnioskiem z porównania jest to, że dzisiejsza pogoda będzie nieco chłodniejsza niż tydzień temu. Zachmurzenie również się zmieniło, przechodząc z małego zachmurzenia na umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostaje podobna, jednak kierunek wiatru uległ zmianie z południowo-zachodniego na południowo-wschodni. Warto zauważyć, że ciśnienie atmosferyczne utrzymuje się na podobnym poziomie. Nie przewiduje się opadów deszczu, podobnie jak tydzień temu.

Pogoda wieczorem w Mikołajkach

Wieczorem w Mikołajkach, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00 prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a jego kierunek będzie południowo-wschodni. Temperatura będzie wynosić -6 °C, a wilgotność powietrza osiągnie poziom 90%. Odczuwalna temperatura będzie wynosić -12 °C, a zachmurzenie sięgnie 64%. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim tygodniem, można zauważyć pewne różnice. Tydzień temu, dnia 28 listopada 2023 roku, o godzinie 18:00 w Mikołajkach panowało zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wynosiła zaledwie 1 km/h, a jego kierunek był południowy. Temperatura wynosiła -5 °C, a wilgotność powietrza sięgnęła 97%. Odczuwalna temperatura wynosiła -8 °C, a zachmurzenie osiągnęło poziom 95%. Można zauważyć, że dzisiejsza wieczorna pogoda w Mikołajkach będzie nieco bardziej przyjemna niż tydzień temu. Choć obie prognozy zakładają zachmurzenie, dzisiejsze umiarkowane zachmurzenie jest mniej intensywne niż zachmurzenie całkowite sprzed tygodnia. Temperatura jest nieznacznie niższa, wynosząc -6 °C w porównaniu do -5 °C. Prędkość wiatru również jest nieco wyższa, wynosząc 4 km/h w porównaniu do 1 km/h. Odczuwalna temperatura jest jednak niższa o 4 stopnie, sięgając -12 °C w porównaniu do -8 °C. Wilgotność powietrza jest podobna, wynosząc odpowiednio 90% i 97%.

Pogoda w nocy w Mikołajkach

Prognoza pogody na noc w Mikołajkach na dzisiejszą noc przewiduje małe zachmurzenie. Temperatura spadnie do -7°C, a prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, wiejąc z południowo-wschodniego kierunku. Jakość powietrza będzie umiarkowana, a zachmurzenie wyniesie około 34%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne się różnią. Tydzień temu, w nocy, także było zachmurzenie całkowite, jednak temperatura wynosiła -5°C. Prędkość wiatru wynosiła 1 km/h, wiejąc z zachodniego kierunku. Jakość powietrza była umiarkowana, a zachmurzenie wynosiło 100%. Wniosek: Przewiduje się, że dzisiejsza noc w Mikołajkach będzie nieco chłodniejsza niż noc sprzed tygodnia, ale warunki atmosferyczne będą podobne.