Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Pieniężno: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 r., w miejscowości Pieniężno przewiduje się umiarkowane zachmurzenie, temperatura wyniesie od -11°C do -3°C, prędkość wiatru będzie oscylować wokół 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni.

W Pieniężnie w dniu 5 grudnia 2023 roku, wtorek, prognozowana jest zmiana warunków pogodowych. Oczekuje się małego zachmurzenia o godzinie 0:00, które stopniowo przechodzi w umiarkowane zachmurzenie o godzinie 3:00. W ciągu dnia utrzyma się niewielkie zachmurzenie, które stopniowo zwiększy się do umiarkowanego po południu. Wieczorem prognozowane jest całkowite zachmurzenie. Prędkość wiatru będzie wynosić 2-4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura będzie wynosić od -11°C do -3°C. W porównaniu do poprzedniego dnia, 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć zmianę warunków pogodowych. Wczoraj wieczorem było umiarkowane zachmurzenie, które stopniowo zmniejszało się do niewielkiego zachmurzenia w ciągu dnia. Prędkość wiatru wynosiła 3-5 km/h, a kierunek wiatru był głównie południowo-zachodni. Temperatura wynosiła od -9°C do -2°C. Wschód słońca odbędzie się o godzinie 7:40, a zachód słońca o godzinie 15:19.

Pogoda rano w Pieniężnie

Wtorek, 5 grudnia 2023 r., o godzinie 6:00, w Pieniężnie przewiduje się umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -11°C, a widoczność będzie wynosić 10 km. Jakość powietrza będzie umiarkowana, a zachmurzenie wyniesie 58%. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałkiem, 4 grudnia 2023 r., można zauważyć, że warunki atmosferyczne się nieznacznie poprawiły. Wczoraj rano było umiarkowane zachmurzenie, a dziś o poranku spodziewane jest niewielkie zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostaje na podobnym poziomie, wynoszącym około 3 km/h. Temperatura wzrośnie z -5°C do -11°C, co oznacza znaczne ochłodzenie. Widoczność pozostaje bez zmian na poziomie 10 km. Jakość powietrza utrzymuje się na umiarkowanym poziomie, a zachmurzenie zmniejszy się z 67% do 58%. Wniosek: Poranna pogoda w Pieniężnie będzie nieco lepsza niż wczoraj, ale należy zwrócić uwagę na znaczne obniżenie temperatury. Zaleca się odpowiednie ubranie, aby zapobiec przeziębieniu.

Pogoda po południu w Pieniężnie

Prognoza pogody na popołudnie w Pieniężnie jest następująca. Dzisiaj, w wtorek, o godzinie 15:00 oczekuje nas umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -6°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosiła -12°C. Widoczność będzie dobra, około 10 km, a wilgotność powietrza wyniesie 90%. Porównując dzisiejszą prognozę z poprzednim dniem, wczoraj, w poniedziałek, o tej samej porze mieliśmy umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła wtedy 5 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Temperatura wynosiła -4°C, a odczuwalna temperatura była niższa, -9°C. Widoczność była nieco gorsza, tylko 4 km, a wilgotność powietrza wynosiła 95%. Wnioskując z powyższych danych, dzisiejsza pogoda będzie podobna do tej z poprzedniego dnia. Oczekujemy niewielkiego pogorszenia warunków atmosferycznych, przede wszystkim niższej temperatury i wyższej wilgotności powietrza. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie.

Pogoda wieczorem w Pieniężnie

Wieczorem w Pieniężnie, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura powietrza spadnie do -7°C, a ciśnienie atmosferyczne osiągnie poziom 1020 hPa. Wilgotność powietrza sięgnie 90%. Nie przewiduje się opadów deszczu. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, zauważamy podobne warunki atmosferyczne. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, o tej samej porze, panowało umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, jednak wczoraj wiał on z kierunku południowo-zachodniego. Temperatura powietrza była taka sama, wynosząca -7°C. Ciśnienie atmosferyczne było minimalnie wyższe wczoraj, osiągając poziom 1019 hPa. Wilgotność powietrza była nieco wyższa, wynosząc 95%. Nie odnotowano opadów deszczu, a jakość powietrza była oceniana jako umiarkowana. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że wieczorna pogoda w Pieniężnie utrzymuje się na podobnym poziomie przez kolejne dni.

Pogoda w nocy w Pieniężnie

Nocą w miejscowości Pieniężno, dnia 6 grudnia 2023 roku (środa), prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura spadnie do -7°C, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1020 hPa. Widoczność powinna być dobra, około 10 km. Nie przewiduje się opadów deszczu. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, czyli z dnia 5 grudnia 2023 roku (wtorek), można zauważyć, że obie noce będą podobne pod względem pogodowym. Wczoraj przewidywane było małe zachmurzenie, a dziś prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru w obu przypadkach wynosi około 4 km/h. Temperatura wczorajszej nocy wyniosła -6°C, podczas gdy dzisiejszej nocy spodziewana jest temperatura -7°C. Kierunek wiatru nieznacznie się zmienił z południowego na południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne oraz jakość powietrza pozostają na podobnym poziomie. Widoczność wczoraj wynosiła 5 km, a dziś przewiduje się widoczność na poziomie 10 km. Nie odnotowano również opadów deszczu w obu przypadkach. Podsumowując, nocą w Pieniężnie oczekiwane jest zachmurzenie całkowite, temperatura wyniesie -7°C, a prędkość wiatru będzie wynosić około 4 km/h. W porównaniu z poprzednią nocą, pogoda pozostanie podobna, z niewielkimi zmianami w temperaturze i kierunku wiatru.