Deszczowa pogoda

i

Autor: pixabay.com Prognoza pogody

Gostyń: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Gostyniu będzie charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym, temperaturą wynoszącą od -4°C do -2°C, prędkością wiatru oscylującą w granicach 3-5 km/h oraz kierunkiem wiatru z południowo-wschodniej.

W Gostyni, w dniu 5 grudnia 2023 roku, oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru będzie wynosić od 3 do 5 km/h, a temperatura oscylować wokół -3 stopni Celsjusza. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego tygodnia, można zauważyć znaczące różnice. Tydzień temu mieliśmy lekkie opady śniegu, a teraz oczekiwane jest jedynie zachmurzenie całkowite. Wiatr w obu przypadkach był dość słaby, ale kierunek różnił się - północno-wschodni w zeszłym tygodniu i południowo-wschodni teraz. Temperatura również różni się o kilka stopni, wynosząc obecnie -3 stopnie Celsjusza, podczas gdy tydzień temu było to -2 stopnie Celsjusza. Dzisiejszy wschód słońca nastąpi o godzinie 7:40, a zachód słońca o godzinie 15:43.

Pogoda rano w Gostyniu

Jutro rano, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, w Gostyniu o godzinie 6:00 oczekujemy zachmurzenia całkowitego. Prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h, a temperatura -4°C. Wiatr będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1015 hPa, a widoczność będzie wynosić 10 km. Nie prognozujemy opadów deszczu. Zachmurzenie będzie wynosić 99%. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą sprzed tygodnia, czyli z wtorkiem, 28 listopada 2023 roku o godzinie 6:00, zauważamy pewne różnice. Wtedy oczekiwane było lekkie opady śniegu, a teraz spodziewamy się jedynie zachmurzenia całkowitego. Prędkość wiatru oraz widoczność są podobne - wynoszą odpowiednio 6 km/h i 10 km. Temperatura również różni się nieznacznie, z -2°C na -4°C. Kierunek wiatru pozostaje taki sam - północno-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne jest wyższe - 999 hPa w porównaniu do 1015 hPa. Zachmurzenie jest również wyższe - 100% w porównaniu do 99%. Wnioskując z powyższych danych, możemy stwierdzić, że jutro rano w Gostyniu spodziewamy się podobnej pogody jak tydzień temu, z wyjątkiem opadów śniegu, które nie wystąpią.

Pogoda po południu w Gostyniu

Wtorek po południu w Gostyniu będzie charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym. Prędkość wiatru wyniesie około 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -4 stopnie Celsjusza, ale ze względu na odczuwalny wiatr, temperatura może spaść do -9 stopni Celsjusza. Maksymalna prędkość wiatru nie przekroczy 7 km/h. Zachmurzenie wyniesie około 95%. Porównując dzisiejszą prognozę pogody po południu z poprzednim tygodniem, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno dzisiaj, jak i w poprzednim tygodniu, o tej samej porze, występowało zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru była podobna, wynosząc około 5 km/h. Temperatura była minimalnie niższa poprzedniego tygodnia, wynosząc -4 stopnie Celsjusza. Kierunek wiatru również był podobny, oba razy wiejący z południowo-wschodniej. Odczuwalna temperatura była również podobna, wynosząc -9 stopni Celsjusza. Maksymalna prędkość wiatru była taka sama, wynosząc 7 km/h. Jedyną różnicą było nieco wyższe zachmurzenie dzisiaj, które wynosi około 95%. Wniosek jest taki, że dzisiejsza pogoda po południu w Gostyniu będzie podobna do poprzedniego tygodnia. Będzie zachmurzenie całkowite, temperatura będzie oscylować wokół -4 stopni Celsjusza, a prędkość wiatru będzie wynosić około 4 km/h. Jednak należy zauważyć, że dzisiaj zachmurzenie będzie nieco wyższe, wynoszące około 95%.

Pogoda wieczorem w Gostyniu

Wieczorem w Gostyniu prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie -4°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-wschodnim. Wilgotność powietrza sięgnie 94%, a jakość powietrza będzie oznaczana jako umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim tygodniem, można zauważyć pewne różnice. Tydzień temu, w Gostyniu również występowało zachmurzenie całkowite, jednak temperatura wynosiła -1°C. Prędkość wiatru była nieco wyższa i wynosiła 4 km/h, a kierunek wiatru był północny. Wilgotność powietrza wynosiła 86%, a jakość powietrza została określona jako dobra. Pomimo różnic w temperaturze i prędkości wiatru, obie prognozy wskazują na zachmurzenie całkowite.

Pogoda w nocy w Gostyniu

Prognoza pogody na noc w Gostyniu na dzisiejszą datę, czyli 6 grudnia 2023 roku, przewiduje zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie -3 stopnie Celsiusza, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -7 stopni. Prędkość wiatru osiągnie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1015 hPa, a widoczność będzie wynosić 10 km. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego tygodnia, można zauważyć, że zarówno w dzisiejszej prognozie, jak i w prognozie sprzed tygodnia, przewidywane jest zachmurzenie całkowite. Jednak temperatura jest taka sama, wynosząca -3 stopnie Celsiusza. Również odczuwalna temperatura jest taka sama, wynosząca -7 stopni. Prędkość wiatru w dzisiejszej prognozie (3 km/h) jest minimalnie wyższa niż w prognozie sprzed tygodnia (2 km/h). Kierunek wiatru różni się między prognozami, gdzie w dzisiejszej prognozie jest południowo-wschodni, a w prognozie sprzed tygodnia był południowo-zachodni. Ciśnienie atmosferyczne w dzisiejszej prognozie wynosi 1015 hPa, podczas gdy w prognozie sprzed tygodnia wynosiło 1007 hPa. Widoczność jest taka sama w obu prognozach, wynosząca 10 km. Podsumowując, nocna pogoda w Gostyniu na dzisiejszą noc będzie charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym, temperaturą -3 stopnie Celsiusza i prędkością wiatru wynoszącą 3 km/h. Porównując z nocną prognozą pogody sprzed tygodnia, można stwierdzić, że warunki atmosferyczne są podobne, choć minimalne różnice występują w prędkości wiatru, kierunku wiatru oraz ciśnieniu atmosferycznym.