Pogoda

i

Autor: pixabay.com Nad regionem spodziewane są lokalne burze.

Grodzisk Wielkopolski: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

Prognoza pogody dla Grodziska Wielkopolskiego na sobotę, 2 grudnia 2023 roku: lekkie opady śniegu, całkowite zachmurzenie, temperatura -1°C, prędkość wiatru 4 km/h, kierunek wiatru północno-zachodni.

W Grodzisku Wielkopolskim prognozowana jest pogoda na dzisiaj, sobotę, 2 grudnia 2023 roku. Przewiduje się lekkie opady śniegu w godzinach wieczornych, które będą stopniowo słabnąć w ciągu nocy. Zachmurzenie będzie całkowite przez całą dobę. Prędkość wiatru wyniesie od 2 do 5 km/h, a temperatura oscylować będzie wokół -1 stopnia Celsjusza. Wiatr będzie wiejący z kierunku północno-zachodniego. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, czyli piątku, 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że zachmurzenie pozostaje na podobnym poziomie. Jednak temperatura jest nieco wyższa, wynosząc -1 stopień Celsjusza, w porównaniu do -4 stopni Celsjusza z poprzedniego dnia. Prędkość wiatru również wzrosła z 1 do 3-5 km/h, a kierunek wiatru zmienił się na północno-zachodni. Wszystko to sugeruje, że dzisiaj będzie nieco cieplej i wietrzniej niż wczoraj. Warto również wspomnieć, że słońce w Grodzisku Wielkopolskim wzejdzie o godzinie 7:40:46 i zajdzie o godzinie 15:46:27.

Pogoda rano w Grodzisku Wielkopolskim

Prognoza pogody na sobotę w Grodzisku Wielkopolskim przewiduje zachmurzenie całkowite. Rano temperatura wyniesie -4°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 2 km/h, z kierunkiem wiatru północnym. Nie spodziewamy się opadów śniegu. Zachmurzenie będzie wynosić 100%. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 4 km/h. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, wczoraj rano mieliśmy umiarkowane zachmurzenie, a temperatura wynosiła -4°C. Prędkość wiatru wynosiła 1 km/h, z kierunkiem północno-wschodnim. Zachmurzenie wynosiło 67%. Nie było opadów śniegu. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 1 km/h. W porównaniu do poprzedniego dnia, prognoza pogody na jutro w Grodzisku Wielkopolskim przewiduje zachmurzenie całkowite, podobną temperaturę i prędkość wiatru. Nie spodziewamy się również opadów śniegu.

Pogoda po południu w Grodzisku Wielkopolskim

Dzisiaj po południu w Grodzisku Wielkopolskim oczekujemy zachmurzenia całkowitego. Prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, a temperatura będzie utrzymywać się na poziomie -1°C. Kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Widoczność wyniesie 10 km, a zachmurzenie sięgnie 100%. Oczekujemy braku opadów deszczu. Odczuwalna temperatura będzie wynosić -5°C. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poprzednim dniem, wczoraj po południu mieliśmy małe zachmurzenie, prędkość wiatru wynosiła 1 km/h, a temperatura wynosiła -1°C. Kierunek wiatru był północno-zachodni. Widoczność wynosiła 10 km, a zachmurzenie sięgało 37%. Również wczoraj nie spodziewaliśmy się opadów deszczu, a odczuwalna temperatura wynosiła -3°C. Wniosek: Dzisiejsza pogoda po południu będzie podobna do pogody wczorajszego popołudnia, z wyjątkiem zachmurzenia, które będzie całkowite.

Pogoda wieczorem w Grodzisku Wielkopolskim

Wieczorem w Grodzisku Wielkopolskim, w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowana jest lekka opady śniegu. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Temperatura będzie wynosić -1°C, a odczuwalna temperatura -6°C. Widoczność będzie ograniczona do 2 km. Przewiduje się opady śniegu o natężeniu 0.3 mm. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą poprzedniego dnia, czyli piątku, 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć zmiany warunków atmosferycznych. Wczoraj wieczorem panowało zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wynosiła 1 km/h, a kierunek wiatru był północno-wschodni. Temperatura wynosiła -2°C, a odczuwalna temperatura również -2°C. Widoczność była dobra, wynosiła 10 km. Nie odnotowano opadów śniegu. Wniosek: Wieczorna pogoda w Grodzisku Wielkopolskim różni się od poprzedniego dnia. Dzisiaj oczekuje się lekkich opadów śniegu, podczas gdy wczoraj panowało zachmurzenie całkowite. Temperatura jest nieco niższa, a widoczność jest ograniczona.

Pogoda w nocy w Grodzisku Wielkopolskim

Prognoza pogody na noc w Grodzisku Wielkopolskim na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite. Temperatura spadnie do -3°C, a odczuwalna temperatura wyniesie -9°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Zachmurzenie sięgnie 97%, a wilgotność powietrza będzie wynosić 93%. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1016 hPa. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, czyli 2 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że obie noce będą miały podobne warunki pogodowe. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, występowało zachmurzenie całkowite. Temperatura w nocy wynosiła -3°C, a odczuwalna temperatura wynosiła -6°C. Prędkość wiatru była niewielka i wynosiła 2 km/h, a kierunek wiatru był północno-zachodni. Zachmurzenie wczoraj wynosiło 100%, a wilgotność powietrza wynosiła 90%. Ciśnienie atmosferyczne było stabilne i wynosiło 1008 hPa. Wniosek jest taki, że warunki pogodowe w Grodzisku Wielkopolskim w nocy są stabilne i nieznacznie się zmieniają. Zachmurzenie całkowite, niska temperatura i niewielka prędkość wiatru będą charakterystyczne zarówno dla dzisiejszej, jak i wczorajszej nocy.