Pogoda - zachmurzenie

i

Autor: pixabay.com Najnowsze informacje pogodowe.

Kalisz: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Kaliszu o godzinie 18:00 spodziewane są lekkie opady śniegu przy temperaturze -1°C, przy słabym wietrze o prędkości 4 km/h z kierunkiem północno-zachodnim.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w Kaliszu prognozowana jest zmiana warunków pogodowych. Oczekuje się lekkich opadów śniegu o godzinie 18:00. Później wieczorem i w nocy zachmurzenie będzie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie od 4 do 5 km/h, a temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-zachodniego na północno-wschodni. W porównaniu do poprzedniego dnia, 1 grudnia 2023 roku, dzisiejsza pogoda będzie podobna. Obie prognozy zakładają zachmurzenie całkowite, jednak dzisiaj spodziewane są lekkie opady śniegu. Prędkość wiatru będzie nieco wyższa, oscylująca wokół 4-5 km/h. Temperatura będzie wynosić od -2 do -1 stopni Celsjusza. Kierunek wiatru również będzie się różnił, zmieniając się z północno-wschodniego na północny. Warto zauważyć, że słońce w Kaliszu wzejdzie o godzinie 7:31:39 i zajdzie o godzinie 15:41:50.

Pogoda rano w Kaliszu

Jutro rano w Kaliszu, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00, spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 2 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Temperatura wyniesie -2°C, jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -5°C. Widoczność będzie dobra i wyniesie 10 km. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, tj. 1 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00, widać pewne zmiany. Dzisiaj spodziewane jest zachmurzenie całkowite, podczas gdy wczoraj było tylko umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru pozostaje stała i wynosi 2 km/h, a kierunek wiatru zmienia się z północno-zachodniego na północno-wschodni. Temperatura również się zmienia i wynosi -2°C, podczas gdy wczoraj było nieco chłodniej, -3°C. Widoczność pozostaje dobra i wynosi 10 km. Wniosek: Jutro rano w Kaliszu spodziewane jest zachmurzenie całkowite, podobnie jak dzisiaj. Temperatura będzie niewiele wyższa, ale odczucie może być bardziej chłodne. Prędkość wiatru i widoczność pozostają bez zmian.

Pogoda po południu w Kaliszu

Po południu w Kaliszu, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 15:00, oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru będzie wynosiła 3 km/h, a kierunek wiatru będzie północny. Temperatura powietrza spadnie do -1°C, a odczuwalna temperatura wyniesie -5°C. Wilgotność powietrza osiągnie poziom 91%. Nie przewiduje się opadów śniegu. Zachmurzenie utrzyma się na poziomie 100%. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą dzisiejszego ranka, można stwierdzić, że warunki atmosferyczne nie ulegną znaczącej zmianie. Zarówno rankiem, jak i po południu oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru oraz kierunek wiatru pozostaną niezmienione. Jednak temperatura powietrza minimalnie spadnie, osiągając -1°C w porównaniu do -2°C z ranka. Odczuwalna temperatura również obniży się o 1 stopień, wynosząc -5°C. Wilgotność powietrza wzrośnie do 91%.

Pogoda wieczorem w Kaliszu

Wieczorem w Kaliszu, w sobotę, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowane są lekkie opady śniegu. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h i będzie wiał z północno-zachodniego kierunku. Jakość powietrza będzie dobra. Zachmurzenie wyniesie 100%, a wilgotność powietrza sięgnie 98%. Temperatura wyniesie -1°C. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą dzisiejszego popołudnia, możemy zauważyć pewne różnice. Popołudniu o godzinie 15:00 również panowało całkowite zachmurzenie, przy temperaturze -1°C. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h i wiał z północnego kierunku. Wilgotność powietrza była nieco wyższa, wynosząc 91%. Odczuwalna temperatura wynosiła -5°C. W wieczornych godzinach możemy spodziewać się lekkich opadów śniegu, podczas gdy popołudniem dominowało zachmurzenie bez opadów. Temperatura pozostaje na podobnym poziomie, jednak wilgotność powietrza wzrośnie o 7%. Prędkość wiatru również wzrośnie o 1 km/h, zmieniając jednocześnie kierunek na północno-zachodni.

Pogoda w nocy w Kaliszu

Prognoza pogody na noc w miejscowości Kalisz na dzień 3 grudnia 2023 roku przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 7 km/h, z kierunkiem północno-zachodnim. Opady śniegu osiągną 0.65 mm. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że obie noce będą miały podobne warunki atmosferyczne. Wczorajsza noc również charakteryzowała się lekkimi opadami śniegu, temperaturą -1°C i prędkością wiatru 6 km/h, z kierunkiem północno-zachodnim. Opady śniegu wczoraj wyniosły 0.42 mm. Wnioskując z powyższych danych, można przewidzieć, że pogoda w nocy w Kaliszu będzie podobna do poprzedniej nocy, z niewielkimi różnicami w temperaturze i ilości opadów śniegu.