Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Kalisz: prognoza pogody na dziś. Pogoda 03.10.2023

2023-10-03 6:00

We wtorek, 3 października 2023 roku, w Kaliszu o godzinie 21:00 można spodziewać się lekkich opadów deszczu przy zachmurzeniu całkowitym, temperaturze wynoszącej 17°C, prędkości wiatru wynoszącej 9 km/h i kierunku wiatru północno-zachodnim.

W dniu jutrzejszym, czyli we wtorek, 3 października 2023 roku, prognozowana jest zmienność warunków pogodowych w Kaliszu. Rano o godzinie 6:00 spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie, które stopniowo zmieni się w niewielkie zachmurzenie do godziny 9:00. Temperatura będzie wynosić 17 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h z kierunku południowo-zachodniego. W ciągu dnia, około godziny 12:00, można spodziewać się małego zachmurzenia, które utrzyma się do godziny 15:00. Temperatura wzrośnie do 28 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru zwiększy się do 9 km/h, nadal z kierunku południowo-zachodniego. Wieczorem, około godziny 18:00, zachmurzenie całkowite powróci, a lekkie opady deszczu mogą wystąpić do godziny 21:00. Temperatura spadnie do 17 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru pozostanie na poziomie 9 km/h, zmieniając kierunek na północno-zachodni. W porównaniu do pogody poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 2 października 2023 roku, można zauważyć pewne zmiany. Wczoraj wieczorem, około godziny 21:00, panowało zachmurzenie całkowite, podobnie jak dzisiaj. Jednak temperatura była o 1 stopień wyższa, wynosząc 18 stopni Celsiusza. Prędkość wiatru również była niższa, wynosząc 3 km/h, z kierunkiem południowo-zachodnim. Warto również wspomnieć o wschodzie i zachodzie słońca. Jutro słońce wschodzi o godzinie 6:49:10, a zachodzi o godzinie 18:25:01. Podsumowując, jutro w Kaliszu spodziewane są zmienne warunki pogodowe, z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, małymi opadami deszczu wieczorem. Temperatura będzie wynosić od 17 do 28 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru będzie się utrzymywać na poziomie 3-9 km/h.

Pogoda rano w Kaliszu

Wtorek, 3 października 2023 roku, o godzinie 6:00, w Kaliszu oczekiwane jest umiarkowane zachmurzenie. Prędkość wiatru wyniesie 5 km/h, a kierunek wiatru będzie południowy. Zachmurzenie osiągnie poziom 54%, a wilgotność powietrza wyniesie 61%. Temperatura wyniesie 17°C. W porównaniu do poprzedniego dnia, dzisiejsza prognoza pogody na poranek jest bardziej przyjemna. Wczoraj, 2 października 2023 roku, o godzinie 9:00, w Kaliszu panowało całkowite zachmurzenie. Prędkość wiatru wynosiła 4 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Zachmurzenie osiągnęło poziom 99%, a wilgotność powietrza wyniosła 57%. Temperatura wyniosła 18°C. Dzisiejsza pogoda rano będzie mniej zachmurzona, z niższym poziomem wilgotności i wyższą temperaturą. Prędkość wiatru również wzrośnie do 5 km/h. Ogólnie, oczekuje się bardziej przyjemnych warunków atmosferycznych w porównaniu do poprzedniego dnia.

Pogoda po południu w Kaliszu

Prognoza pogody na dzisiaj, wtorek, 3 października 2023 roku, w Kaliszu wskazuje na małe zachmurzenie. Temperatura wyniesie około 28 stopni Celsiusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 9 km/h. Wiatr będzie wiejący z południowo-zachodniego kierunku. Wilgotność powietrza wyniesie około 33%, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1012 hPa. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 2 października 2023 roku, w Kaliszu, można zauważyć, że oba dni będą miały zachmurzenie całkowite. Jednak temperatura dzisiaj będzie wyższa, osiągając 28 stopni Celsiusza w porównaniu do 23 stopni Celsiusza wczoraj. Prędkość wiatru również będzie wyższa dzisiaj, wynosząc 9 km/h, w porównaniu do 4 km/h wczoraj. Pozostałe parametry, takie jak kierunek wiatru, wilgotność powietrza i ciśnienie atmosferyczne, pozostaną podobne.

Pogoda wieczorem w Kaliszu

Wieczorem we wtorek, 3 października 2023 roku, spodziewane jest zachmurzenie całkowite w Kaliszu. Prędkość wiatru wyniesie 9 km/h, a jego kierunek będzie południowo-zachodni. Temperatura powietrza wyniesie 23°C. Jakość powietrza będzie przeciętna. Oczekuje się, że zachmurzenie sięgnie 100%, co oznacza, że nie będziemy mogli dostrzec nieba. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim dniem, czyli poniedziałkiem, 2 października 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj wieczorem również panowało zachmurzenie całkowite, jednak prędkość wiatru wynosiła jedynie 3 km/h, a jego kierunek był południowy. Temperatura powietrza była niższa i wynosiła 19°C. Jakość powietrza została oceniona jako umiarkowana. Zachmurzenie sięgało wtedy 94%. Biorąc pod uwagę te różnice, można stwierdzić, że wieczorna pogoda w Kaliszu będzie nieco bardziej wietrzna i cieplejsza niż poprzedniego dnia. Zachmurzenie pozostanie na podobnym poziomie, ale jakość powietrza będzie taka sama - przeciętna.

Pogoda w nocy w Kaliszu

Prognoza pogody na noc z wtorku na środę w Kaliszu jest następująca: spodziewane są lekkie opady deszczu przy temperaturze około 15°C. Prędkość wiatru wyniesie około 10 km/h, a kierunek wiatru będzie zachodni. Zachmurzenie sięgnie około 88%, co wpłynie na widoczność, która będzie wynosić 10 km. Odczuwalna temperatura będzie wynosić około 14°C. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć pewne zmiany. Wczorajszego wieczoru w Kaliszu było całkowite zachmurzenie, a temperatura wynosiła 17°C. Prędkość wiatru była niska, około 3 km/h, a kierunek wiatru był południowo-zachodni. Zachmurzenie sięgało 94%, a widoczność była dobra, wynosząca 10 km. Odczuwalna temperatura wynosiła około 16°C. Widoczne są różnice pomiędzy prognozami na dzisiejszą noc a noc poprzedniego dnia, zwłaszcza jeśli chodzi o rodzaj zachmurzenia i temperaturę. Noc z wtorku na środę przyniesie lekkie opady deszczu, podczas gdy poprzednia noc była całkowicie pochmurna. Temperatura również nieznacznie się zmieni, spadając o 2 stopnie.