Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Kalisz: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Kaliszu będzie zachmurzenie całkowite, temperatura wyniesie od -5°C do -2°C, a wiatr będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego z prędkością 4 km/h.

W dniu jutrzejszym, czyli we wtorek, 5 grudnia 2023 roku, w Kaliszu oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, a temperatura wyniesie od -5°C do -2°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałku, 4 grudnia 2023 roku, możemy zauważyć różnice. Dzisiaj oczekiwane jest zachmurzenie całkowite, podobnie jak wczoraj. Jednak prędkość wiatru jest stabilna i wynosi 4 km/h. Temperatura jest nieco wyższa, wynosząc od -4°C do -2°C. Kierunek wiatru również pozostaje taki sam, czyli południowo-wschodni. Warto również wspomnieć, że słońce wzejdzie o godzinie 7:35:46 i zajdzie o godzinie 15:40, co daje nam 8 godzin i 5 minut światła słonecznego. To podsumowuje krótką prognozę pogody dla Kalisza na jutro.

Pogoda rano w Kaliszu

Jutro rano w Kaliszu, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a temperatura będzie wynosić -5°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1016 hPa. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 8 km/h, a zachmurzenie sięgać będzie 99%. Porównując tę prognozę z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00, można zauważyć, że oczekiwane zachmurzenie całkowite jest podobne do umiarkowanego zachmurzenia z dnia poprzedniego. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie 4 km/h, a temperatura minimalnie wzrośnie z -6°C do -5°C. Kierunek wiatru również pozostanie południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie z 1023 hPa do 1016 hPa. Maksymalna prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, z 7 km/h do 8 km/h. Jednak zachmurzenie zwiększy się z 51% do 99%. Wniosek jest taki, że jutro rano w Kaliszu oczekiwana jest podobna pogoda jak poprzedniego dnia, z większym zachmurzeniem i minimalnym wzrostem temperatury.

Pogoda po południu w Kaliszu

Prognoza pogody na dzisiaj po południu w Kaliszu jest następująca: spodziewane jest zachmurzenie całkowite, temperatura wyniesie -2°C, prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, a ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1015 hPa. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni, a widoczność wyniesie 10 km. Jakość powietrza będzie umiarkowana. Maksymalna prędkość wiatru wyniesie 8 km/h. Porównując dzisiejszą popołudniową prognozę pogody z popołudniową pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki pogodowe. Wczoraj było małe zachmurzenie, temperatura wynosiła -4°C, prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, a ciśnienie atmosferyczne wynosiło 1022 hPa. Kierunek wiatru był południowo-wschodni, a widoczność wynosiła 10 km. Jakość powietrza była umiarkowana. Maksymalna prędkość wiatru wyniosła 6 km/h. W związku z tym, można przewidzieć, że dzisiejsza pogoda po południu w Kaliszu będzie podobna do pogody z poprzedniego dnia.

Pogoda wieczorem w Kaliszu

Wieczorem w Kaliszu, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, przewiduje się zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1016 hPa, wilgotność powietrza wyniesie 90%, a poziom zachmurzenia sięgnie 94%. Temperatura wieczorem wyniesie -4°C. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim wieczorem, czyli z dnia 4 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że warunki atmosferyczne nieznacznie się zmienią. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj przewiduje się zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wynosiła 5 km/h, a kierunek wiatru był południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne wyniosło 1019 hPa, a wilgotność powietrza sięgnęła 88%. Poziom zachmurzenia był nieco wyższy i wyniósł 97%. Temperatura wieczorem również utrzyma się na poziomie -4°C. Mimo niewielkich zmian, można oczekiwać podobnych warunków atmosferycznych wieczorem w Kaliszu, jakie miały miejsce wczoraj.

Pogoda w nocy w Kaliszu

Prognoza pogody na noc w Kaliszu, na dzień 6 grudnia 2023 roku, przewiduje zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie -4°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, nadal z kierunkiem południowo-wschodnim. Wilgotność powietrza będzie wynosić 90%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj, wystąpiło zachmurzenie całkowite, temperatura wynosiła -4°C, a prędkość wiatru wynosiła 4 km/h z kierunkiem południowo-wschodnim. Również wilgotność powietrza była na podobnym poziomie, wynoszącym odpowiednio 90% i 89%.