Pogoda

i

Autor: pixabay.com Przedstawiamy najbardziej aktualną prognozę pogody.

Kościan: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Kościanie o godzinie 21:00 spodziewane jest zachmurzenie całkowite, temperatura wyniesie -3°C, prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, a wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego.

W dniu 5 grudnia 2023 roku w Kościanie oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Przez cały dzień nie będzie widoczne słońce. Prędkość wiatru oscylować będzie w granicach 3-5 km/h, z dominującym kierunkiem południowo-wschodnim. Temperatura będzie wynosić od -4°C do -2°C. W porównaniu do poprzedniego tygodnia, obecna prognoza pogody w Kościanie jest podobna. Zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu oczekiwane było zachmurzenie całkowite. Jednak dzisiejsza temperatura wynosząca od -4°C do -2°C jest niższa niż temperatura z poprzedniego tygodnia, która wynosiła od -1°C do 0°C. Prędkość wiatru również jest niższa, oscylując w granicach 3-5 km/h, podczas gdy tydzień temu wynosiła 4-6 km/h. Wschód słońca nastąpi o godzinie 7:43, a zachód o 15:44.

Pogoda rano w Kościanie

Prognoza pogody na poranek w miejscowości Kościan na dzień wtorek, 5 grudnia 2023 roku, przewiduje zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 5 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Temperatura oscylować będzie wokół -4°C, a wilgotność powietrza wyniesie około 85%. Jakość powietrza będzie oznaczona jako umiarkowana. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poranną pogodą sprzed tygodnia, która miała miejsce w wtorek, 28 listopada 2023 roku, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu, o poranku panowało zachmurzenie całkowite. Jednakże, dzisiejsza temperatura wynosząca -4°C jest nieco niższa niż temperatura z poprzedniego tygodnia, która wynosiła -2°C. Również prędkość wiatru jest nieznacznie niższa, wynosząc obecnie 5 km/h w porównaniu do 6 km/h sprzed tygodnia. Wilgotność powietrza również wzrosła nieznacznie, osiągając obecnie około 85%, podczas gdy tydzień temu wynosiła około 82%. Maksymalna prędkość wiatru jest podobna, oscylując w granicach 10-11 km/h, a jakość powietrza jest nadal oznaczona jako umiarkowana.

Pogoda po południu w Kościanie

Prognoza pogody na dzisiaj po południu w Kościanie jest następująca: spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a temperatura sięgnie -3°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego, a wilgotność powietrza wyniesie 90%. Widoczność będzie dobra, sięgając 10 km. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1014 hPa, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą prognozę z poprzednim tygodniem, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu, o tej samej porze, spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru pozostanie na podobnym poziomie, wynosząc 4 km/h w obu przypadkach. Temperatura również będzie podobna, sięgając -3°C dzisiaj i -1°C tydzień temu. Kierunek wiatru będzie różny, ale w obu przypadkach będzie to wiatr wiejący z północno-wschodniego lub południowo-wschodniego. Wilgotność powietrza będzie nieco wyższa dzisiaj, wynosząc 90%, w porównaniu do 83% z poprzedniego tygodnia. Widoczność i ciśnienie atmosferyczne pozostaną na niezmienionym poziomie. Jakość powietrza również będzie taka sama, czyli umiarkowana. Mimo pewnych różnic, dzisiejsza prognoza pogody w Kościanie po południu jest podobna do tego samego czasu z poprzedniego tygodnia.

Pogoda wieczorem w Kościanie

Wieczorem w Kościanie, dnia 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli we wtorek, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Widoczność będzie wynosić około 10 km, a wilgotność powietrza sięgnie 92%. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1015 hPa, a zachmurzenie sięgnie 95%. Temperatura wyniesie -4°C. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą sprzed tygodnia, czyli z dnia 28 listopada 2023 roku, możemy zauważyć podobieństwa. Zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu, o tej samej porze, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru w obu przypadkach wynosi około 4 km/h. Kierunek wiatru różni się, ponieważ dzisiaj będzie południowo-wschodni, a tydzień temu był północno-zachodni. Widoczność wynosi w obu przypadkach 10 km. Wilgotność powietrza jest nieco wyższa dzisiaj, sięgając 92%, podczas gdy tydzień temu wynosiła 82%. Ciśnienie atmosferyczne wzrosło z 1004 hPa tydzień temu do 1015 hPa dzisiaj. Zachmurzenie natomiast zmniejszyło się nieznacznie z 100% do 95%. Temperatura również spadła z -1°C tydzień temu do -4°C dzisiaj. Wniosek: Pomimo drobnych różnic, dzisiejsza wieczorna prognoza pogody w Kościanie jest podobna do pogody z tygodnia temu.

Pogoda w nocy w Kościanie

W nocy z wtorku na środę, dnia 6 grudnia 2023 roku, spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a temperatura będzie oscylować wokół -3°C. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1014 hPa. Odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie około -7°C. Nie są przewidziane opady deszczu. Zachmurzenie sięgnie 100%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć, że obie noce będą miały podobne warunki atmosferyczne. Zarówno teraz, jak i tydzień temu, spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru, temperatura, ciśnienie atmosferyczne i odczuwalna temperatura są również takie same. Jedyną różnicą jest kierunek wiatru, który teraz będzie południowo-wschodni, a tydzień temu był południowo-zachodni. Zachmurzenie tydzień temu wynosiło 77%, podczas gdy teraz sięgnie 100%.