Pogoda

i

Autor: pixabay.com Meteorolodzy mają dla nas dobre wiadomości!

Leszno: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.10.2023

2023-10-02 6:00

W poniedziałek, 2 października 2023 roku, w Lesznie o godzinie 3:00 spodziewane są lekkie opady deszczu przy temperaturze 15°C, przy prędkości wiatru wynoszącej 2 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-zachodnim.

W dniu 2 października 2023 roku w Lesznie oczekuje nas zmienne zachmurzenie. Rano spodziewane są lekkie opady deszczu, natomiast w ciągu dnia zachmurzenie będzie całkowite. Prędkość wiatru oscylować będzie w granicach 2-4 km/h, a temperatura wyniesie od 15°C do 24°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z pogodą poprzedniego dnia, można zauważyć, że oba dni będą miały podobne warunki atmosferyczne. Jednak dzisiaj spodziewane jest większe zachmurzenie niż wczoraj. Temperatura będzie nieco wyższa, a prędkość wiatru nieznacznie niższa. Wschód słońca nastąpi o godzinie 6:53:34, natomiast zachód słońca o godzinie 18:33:17.

Pogoda rano w Lesznie

Jutro rano w Lesznie, dnia 2 października 2023 roku, o godzinie 6:00, spodziewane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a temperatura będzie wynosić 16°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego. Maksymalna prędkość wiatru osiągnie 5 km/h. Jakość powietrza będzie umiarkowana, a wilgotność wyniesie 62%. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poprzednim dniem, wczoraj rano, dnia 1 października 2023 roku, o godzinie 9:00, również obserwowaliśmy zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniosła 4 km/h, a temperatura wynosiła 14°C. Wiatr wiał z kierunku południowo-zachodniego. Maksymalna prędkość wiatru osiągnęła 7 km/h. Jakość powietrza była dobra, a wilgotność wyniosła 62%. W porównaniu do poprzedniego dnia, jutrzejsza poranna pogoda w Lesznie będzie nieznacznie cieplejsza, z temperaturą wynoszącą 16°C w porównaniu do 14°C. Prędkość wiatru również wzrośnie nieznacznie z 4 km/h do 3 km/h. Jakość powietrza pozostanie umiarkowana, a wilgotność spadnie z 73% do 62%.

Pogoda po południu w Lesznie

W dniu dzisiejszym, czyli w poniedziałek, 2 października 2023 roku, o godzinie 15:00, prognozowana jest zachmurzenie całkowite w Lesznie. Prędkość wiatru wyniesie około 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Temperatura powietrza utrzyma się na poziomie 24°C, a wilgotność wyniesie około 48%. Widoczność będzie dobra, sięgająca około 10 km. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poprzednim dniem, czyli niedzielą, 1 października 2023 roku, można zauważyć pewne podobieństwa. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Jednak temperatura powietrza w obu dniach utrzymuje się na tym samym poziomie, wynoszącym 24°C. Prędkość wiatru również jest podobna, oscylując w granicach 3-4 km/h. Kierunek wiatru w obu przypadkach jest związany z zachodem, jednak dzisiaj jest to południowo-zachodni, a wczoraj był to kierunek zachodni. Widoczność oraz wilgotność powietrza są również zbliżone, wynosząc odpowiednio 10 km i 48-49%. W związku z tym, można stwierdzić, że dzisiejsza popołudniowa pogoda w Lesznie będzie bardzo podobna do tej, jaka miała miejsce wczoraj. Zachmurzenie całkowite, umiarkowana temperatura i niewielkie zmiany w prędkości wiatru oraz wilgotności powietrza będą dominującymi czynnikami atmosferycznymi.

Pogoda wieczorem w Lesznie

Wieczorem w Lesznie, dnia 2 października 2023 roku, czyli w poniedziałek, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 3 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. Temperatura wyniesie 19°C, a odczuwalna temperatura również będzie wynosić 19°C. Widoczność będzie dobra i wyniesie 10 km. Jakość powietrza będzie oceniana jako umiarkowana. Porównując tę prognozę z wieczorną pogodą poprzedniego dnia, czyli z 1 października 2023 roku, która również charakteryzowała się zachmurzeniem całkowitym, można zauważyć pewne podobieństwa. Wczorajsza temperatura wynosiła jednak o 3 stopnie mniej, czyli 16°C, a odczuwalna temperatura wynosiła 15°C. Prędkość wiatru była taka sama, czyli 3 km/h, jednak kierunek wiatru był zachodni. Widoczność była również dobra, wynosząca 10 km. Jakość powietrza była oceniana jako umiarkowana. W związku z tym, wieczorna pogoda w Lesznie wydaje się być podobna do poprzedniego wieczoru, z nieznacznym wzrostem temperatury.

Pogoda w nocy w Lesznie

Prognoza pogody na noc z dnia 2 października 2023 roku w Lesznie przewiduje zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie 18°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 3 km/h, z kierunkiem wiatru południowo-zachodnim. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1020 hPa, a widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km. Maksymalna prędkość wiatru w nocy wyniesie 4 km/h, a nie spodziewane są opady deszczu. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, można zauważyć, że obie noce będą miały zachmurzenie całkowite. Jednakże, temperatura na dzisiejszą noc wzrośnie o 1°C w porównaniu do poprzedniej nocy. Prędkość wiatru pozostanie taka sama, wynosząca 3 km/h, ale kierunek wiatru zmieni się na południowy. Ciśnienie atmosferyczne spadnie o 3 hPa w porównaniu do poprzedniej nocy. Nie spodziewa się opadów deszczu zarówno dzisiejszej nocy, jak i poprzedniej.