Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Ostrzeszów: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, w Ostrzeszowie spodziewane są lekkie opady śniegu przy temperaturze wynoszącej od -2°C do -1°C, przy słabym wietrze o prędkości do 5 km/h, nadmuchującym z kierunku północno-zachodniego.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w Ostrzeszowie oczekiwane są zmienne warunki pogodowe. Na ogół będzie zachmurzenie całkowite, jednak wieczorem spodziewane są lekkie opady śniegu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -1°C, co oznacza, że będzie dość chłodno. Prędkość wiatru będzie się utrzymywać na poziomie od 2 do 5 km/h, głównie z kierunku północno-zachodniego i północno-wschodniego. W porównaniu do pogody poprzedniego dnia, czyli 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne zmiany. Wczoraj przeważało zachmurzenie całkowite, a dzisiaj prognozowane jest lekkie opady śniegu. Temperatura powietrza utrzyma się na podobnym poziomie, jednak prędkość wiatru wzrośnie nieznacznie. Wiatr będzie nadal wiejący z kierunku północno-wschodniego. Warto zauważyć, że słońce wschodzi o godzinie 7:30 i zachodzi o godzinie 15:43.

Pogoda rano w Ostrzeszowie

Prognoza pogody na poranek w Ostrzeszowie na sobotę, 2 grudnia 2023 roku, przewiduje zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie od -2°C do -1°C, a prędkość wiatru będzie wynosić od 2 do 3 km/h. Kierunek wiatru będzie północno-wschodni. Zachmurzenie będzie wynosić 100%, a ciśnienie atmosferyczne 1007 hPa. Nie przewiduje się opadów deszczu. Porównując dzisiejszą poranną prognozę pogody z poranną pogodą poprzedniego dnia, tj. piątku, 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Obie prognozy przewidują zachmurzenie całkowite, podobne temperatury oraz prędkość wiatru. Wczorajsze dane wskazywały na temperaturę od -3°C do -2°C, prędkość wiatru 1 km/h oraz kierunek wiatru północno-wschodni. Zachmurzenie wynosiło 96%, a ciśnienie atmosferyczne 1004 hPa. Nie odnotowano opadów deszczu. Wnioskując z porównania prognoz, można stwierdzić, że warunki pogodowe w Ostrzeszowie będą podobne zarówno dzisiaj, jak i wczoraj rano. Oba dni charakteryzować się będą zachmurzeniem całkowitym, niskimi temperaturami i niewielką prędkością wiatru.

Pogoda po południu w Ostrzeszowie

W sobotę, 2 grudnia 2023 roku, po południu w Ostrzeszowie spodziewane są lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -2°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić -6°C. Prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północny. Zachmurzenie będzie całkowite, a widoczność wyniesie 0 km. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z popołudniem poprzedniego dnia, można zauważyć, że warunki atmosferyczne się nieznacznie zmieniły. Wczoraj, 1 grudnia 2023 roku, również było zachmurzenie całkowite, temperatura wynosiła -2°C, a odczuwalna temperatura wynosiła -5°C. Prędkość wiatru była nieco niższa, wynosiła 2 km/h, a kierunek wiatru był północno-wschodni. Widoczność była dobra, wynosiła 10 km. Mimo niewielkich różnic, obie prognozy wskazują na zachmurzoną pogodę i niskie temperatury.

Pogoda wieczorem w Ostrzeszowie

Wieczorem w Ostrzeszowie, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, prognozowana jest lekka śnieżyca. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie północno-zachodni. Temperatura spadnie do -2°C, a odczuwalna temperatura wyniesie -6°C. Jakość powietrza będzie dobra, jednak widoczność będzie ograniczona do 0 km. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1009 hPa. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą poprzedniego dnia, czyli 1 grudnia 2023 roku, można zauważyć pewne różnice. Wczoraj wieczorem panowało całkowite zachmurzenie, a prędkość wiatru wynosiła zaledwie 1 km/h, przy kierunku północno-wschodnim. Temperatura była taka sama, czyli -2°C, jednak odczuwalna temperatura nie różniła się od temperatury rzeczywistej. Jakość powietrza była przeciętna, a widoczność wynosiła 10 km. Ciśnienie atmosferyczne było nieco niższe i wynosiło 1007 hPa. Widoczne są zmiany w warunkach atmosferycznych między dzisiejszym a wczorajszym wieczorem w Ostrzeszowie. Obecnie prognozowane są lekkie opady śniegu, podczas gdy wczoraj wieczorem było zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru również wzrosła z 1 km/h do 4 km/h, a kierunek wiatru zmienił się z północno-wschodniego na północno-zachodni. Temperatura pozostała taka sama, jednak odczuwalna temperatura spadła do -6°C. Jakość powietrza pozostaje dobra, ale widoczność jest obecnie ograniczona do 0 km. Ciśnienie atmosferyczne minimalnie wzrosło z 1007 hPa do 1009 hPa. Wnioskując, wieczorna pogoda w Ostrzeszowie jest zmienna i podlega pewnym fluktuacjom. Obecnie należy spodziewać się lekkich opadów śniegu i niewielkiej widoczności. Mimo to, jakość powietrza jest dobra, a temperatura utrzymuje się na niskim poziomie.

Pogoda w nocy w Ostrzeszowie

Prognoza pogody na noc w miejscowości Ostrzeszów na najbliższą noc, czyli na dzień 3 grudnia 2023 roku, przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie -3°C, a wilgotność powietrza osiągnie poziom 95%. Prędkość wiatru będzie wynosić 7 km/h, z kierunkiem północno-zachodnim. Widoczność w nocy będzie zerowa, co należy wziąć pod uwagę podczas podróży w ciemnościach. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocą poprzedniego dnia, czyli z dnia 2 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że warunki się zmienią. Wczorajsza noc charakteryzowała się zachmurzeniem całkowitym, temperaturą -2°C i wilgotnością powietrza na poziomie 81%. Prędkość wiatru wynosiła wtedy 3 km/h, z kierunkiem północno-wschodnim. Widoczność była dobra, wynosząca 10 km. Wnioskując z powyższych danych, można stwierdzić, że nadchodząca noc będzie nieco chłodniejsza i bardziej wilgotna niż poprzednia. Należy zatem odpowiednio przygotować się na te warunki, szczególnie z uwagi na zerową widoczność.