Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Środa Wielkopolska: prognoza pogody na dziś. Pogoda 05.12.2023

2023-12-05 5:00

Wtorek, 5 grudnia 2023 roku w Środzie Wielkopolskiej będzie zachmurzony, temperatura wyniesie od -4°C do -2°C, a wiatr będzie wiał z południowo-wschodniego kierunku z prędkością od 3 do 5 km/h.

Prognoza pogody dla miejscowości Środa Wielkopolska na dzień 5 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite przez cały dzień. Prędkość wiatru będzie wynosić od 3 do 5 km/h, a temperatura oscylować będzie wokół -4 stopni Celsjusza. Kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z poprzednim dniem, można zauważyć, że oba dni będą charakteryzować się podobnymi warunkami pogodowymi. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj przewidywane jest zachmurzenie całkowite, prędkość wiatru utrzymuje się na podobnym poziomie, a temperatura również jest zbliżona. Jedyną różnicą jest kierunek wiatru, który dzisiaj będzie południowo-wschodni, podczas gdy wczoraj był południowo-zachodni. Warto również wspomnieć, że wschód słońca nastąpi o godzinie 7:41:18, a zachód słońca o godzinie 15:40:54.

Pogoda rano w Środzie Wielkopolskiej

Wtorek, 5 grudnia 2023 r., o godzinie 6:00 oczekujemy zachmurzenia całkowitego. Prędkość wiatru będzie wynosić 5 km/h, a jego kierunek będzie południowo-wschodni. Temperatura wyniesie -4°C, a wilgotność powietrza osiągnie poziom 86%. Widoczność będzie dobra, wynosząca 10 km. Odczuwalna temperatura będzie wynosić -9°C. Porównując dzisiejszą prognozę z poranną pogodą poprzedniego dnia, czyli poniedziałkiem, 4 grudnia 2023 r., o godzinie 9:00, możemy zauważyć, że obie będą podobne. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj oczekuje się zachmurzenia całkowitego. Prędkość wiatru oraz widoczność pozostaną na podobnym poziomie. Jednak temperatura będzie nieco wyższa, wynosząca -3°C, a wilgotność powietrza spadnie do 82%. Odczuwalna temperatura będzie wynosić -8°C, czyli będzie nieco cieplej niż wczoraj. Wnioskując z powyższych danych, możemy stwierdzić, że dzisiejsza poranna pogoda w Środzie Wielkopolskiej będzie podobna do tej sprzed dnia.

Pogoda po południu w Środzie Wielkopolskiej

W dniu dzisiejszym, 5 grudnia 2023 roku, po południu w Środzie Wielkopolskiej prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Temperatura wyniesie -3 stopnie Celsiusza, a prędkość wiatru będzie wynosić 4 km/h, pochodząc z kierunku południowo-wschodniego. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1015 hPa, a wilgotność powietrza wyniesie około 87%. Porównując dzisiejszą prognozę z popołudniem poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, zauważamy pewne różnice. Wczoraj dominowało umiarkowane zachmurzenie, a temperatura wynosiła -2 stopnie Celsiusza. Prędkość wiatru wynosiła 3 km/h, pochodząc z kierunku południowo-wschodniego. Ciśnienie atmosferyczne było nieco wyższe i wynosiło 1021 hPa, a wilgotność powietrza wynosiła około 78%. Względem poprzedniego dnia, dzisiejsza prognoza pogody sugeruje większe zachmurzenie i niższą temperaturę. Prędkość wiatru pozostaje na podobnym poziomie, a ciśnienie atmosferyczne i wilgotność powietrza są porównywalne. Należy zatem spodziewać się chłodniejszego i bardziej pochmurnego popołudnia w Środzie Wielkopolskiej.

Pogoda wieczorem w Środzie Wielkopolskiej

Wieczorem, dnia 5 grudnia 2023 roku, w Środzie Wielkopolskiej o godzinie 18:00, oczekiwane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a kierunek wiatru będzie południowo-wschodni. Widoczność w tym czasie wyniesie 10 km, a temperatura będzie wynosić -3°C. Odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie -8°C. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wartość 1015 hPa, a jakość powietrza będzie umiarkowana. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z wieczorną pogodą poprzedniego dnia, czyli 4 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, zauważamy, że warunki atmosferyczne są podobne. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj o tej samej porze, panowało zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wynosiła 4 km/h, a kierunek wiatru był południowo-wschodni. Widoczność była również taka sama i wynosiła 10 km. Temperatura wynosiła -3°C, przy odczuwalnej temperaturze -9°C. Ciśnienie atmosferyczne było nieco wyższe wczoraj i wyniosło 1018 hPa. Jakość powietrza była również umiarkowana zarówno dzisiaj, jak i wczoraj. Mimo pewnych podobieństw, zauważamy, że odczuwalna temperatura jest nieco wyższa dzisiaj niż wczoraj, co może wpływać na komfort przebywania na zewnątrz. Zachmurzenie całkowite utrzymuje się jednak przez oba dni, co sugeruje, że powinniśmy przygotować się na kontynuację chłodnej i pochmurnej pogody wieczorem w Środzie Wielkopolskiej.

Pogoda w nocy w Środzie Wielkopolskiej

Prognoza pogody na noc w Środzie Wielkopolskiej na dzień 6 grudnia 2023 roku przewiduje zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie 4 km/h, a temperatura spadnie do -3°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-wschodniego. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1015 hPa, a jakość powietrza będzie przeciętna. Zachmurzenie osiągnie 100%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą poprzedniego dnia, czyli z 5 grudnia 2023 roku, można zauważyć, że warunki atmosferyczne pozostaną podobne. Obie noce będą charakteryzować się zachmurzeniem całkowitym, prędkością wiatru wynoszącą 5 km/h oraz wiatrem wiejącym z kierunku południowo-wschodniego. Temperatura spadnie z -2°C do -3°C. Ciśnienie atmosferyczne zmniejszy się minimalnie z 1017 hPa do 1016 hPa. Jakość powietrza w obu przypadkach będzie przeciętna, a zachmurzenie utrzyma się na poziomie 100%. Wnioskując z powyższych danych, noc w Środzie Wielkopolskiej będzie podobna do poprzedniej nocy pod względem warunków pogodowych.