Jesienna pogoda

i

Autor: Bartosz Orliński Jesienna pogoda

Karlino: prognoza pogody na dziś. Pogoda 02.12.2023

2023-12-02 5:00

W sobotę, 2 grudnia 2023 r., w miejscowości Karlino o godzinie 12:00 oczekiwane są lekkie opady śniegu przy temperaturze 0°C, przy umiarkowanym zachmurzeniu i prędkości wiatru wynoszącej 1 km/h z kierunku zachodniego.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w miejscowości Karlino prognozowana jest zmienna pogoda. Rano i przed południem spodziewane są lekkie opady śniegu, natomiast po południu i wieczorem dominować będzie zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru utrzyma się na niskim poziomie, oscylując w granicach 1-2 km/h. Temperatura będzie wynosić od -3°C do 0°C. Kierunek wiatru będzie zmieniać się z północno-zachodniego na zachodni. Porównując dzisiejszą prognozę pogody z danymi z poprzedniego tygodnia, można zauważyć, że dzisiejsza pogoda będzie bardziej zróżnicowana. W porównaniu z poprzednim tygodniem, dzisiejszy dzień będzie chłodniejszy, z temperaturą oscylującą w granicach -3°C do 0°C. Prędkość wiatru będzie niższa, wynosząc 1-2 km/h w porównaniu do 5 km/h z poprzedniego tygodnia. Jednak oba tygodnie charakteryzują się występowaniem lekkich opadów śniegu. Warto zauważyć, że słońce w Karlino wschodzi o godzinie 7:51:44 i zachodzi o godzinie 15:39:21.

Pogoda rano w Karlinie

W sobotę, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 6:00 prognozowane jest zachmurzenie całkowite w Karlinie. Prędkość wiatru wyniesie 1 km/h, a temperatura będzie wynosić -2°C. Wiatr będzie wiejący z kierunku południowo-zachodniego. Jakość powietrza będzie dobra, a widoczność wyniesie 10 km. Maksymalna prędkość wiatru w ciągu dnia osiągnie 1 km/h. Porównując dzisiejszą prognozę z poranną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć, że obie prognozy są podobne. Zarówno dzisiaj, jak i tydzień temu, o tej samej porze prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Jednakże, dzisiaj temperatura wyniesie -2°C, podczas gdy tydzień temu było to 2°C. Prędkość wiatru również się różni - dzisiaj będzie wynosić 1 km/h, podczas gdy tydzień temu było to 6 km/h. Kierunek wiatru jest również inny - dzisiaj będzie wiejący z zachodu, a tydzień temu z północno-zachodu. Jakość powietrza oraz widoczność pozostają jednakowe w obu prognozach. Maksymalna prędkość wiatru również jest niższa dzisiaj, wynosząc 1 km/h, podczas gdy tydzień temu było to 10 km/h. Wnioskując, można stwierdzić, że dzisiejsza poranna prognoza pogody w Karlinie jest podobna do prognozy sprzed tygodnia, ale różni się nieco temperaturą, prędkością wiatru i kierunkiem wiatru.

Pogoda po południu w Karlinie

Prognoza pogody na dzisiejsze popołudnie w Karlinie przewiduje lekkie opady śniegu. Temperatura wyniesie 0°C, a odczuwalna temperatura będzie wynosić 0°C. Prędkość wiatru osiągnie 2 km/h, a jego kierunek będzie północno-zachodni. Zachmurzenie sięgnie 100%, a wilgotność powietrza wyniesie 95%. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1010 hPa. Porównując dzisiejszą prognozę z popołudniem sprzed tygodnia, można zauważyć, że obie sytuacje będą podobne. Oba dni będą charakteryzować się lekkimi opadami śniegu, jednak prędkość wiatru będzie niższa dzisiaj (2 km/h) niż tydzień temu (5 km/h). Temperatura będzie taka sama (0°C), ale odczuwalna temperatura będzie nieco niższa (-2°C dzisiaj, -3°C tydzień temu). Zachmurzenie i wilgotność powietrza pozostaną na podobnym poziomie (100% i 95% odpowiednio). Ciśnienie atmosferyczne będzie nieco wyższe dzisiaj (1010 hPa) niż tydzień temu (1003 hPa). W związku z tym, można oczekiwać, że dzisiejsze popołudnie w Karlinie będzie podobne do poprzedniego tygodnia, z lekkimi opadami śniegu i niskimi temperaturami.

Pogoda wieczorem w Karlinie

Wieczorem w Karlinie, dnia 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:00, czyli w sobotę, prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Prędkość wiatru wyniesie około 2 km/h, a jego kierunek będzie północno-zachodni. Temperatura spadnie do -2°C, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1011 hPa. Nie przewiduje się opadów deszczu ani śniegu. Porównując dzisiejszą wieczorną prognozę pogody z poprzednim tygodniem, można zauważyć pewne różnice. W poprzednią sobotę, czyli 25 listopada 2023 roku, również prognozowane było zachmurzenie całkowite. Jednak prędkość wiatru wynosiła wtedy 5 km/h, a kierunek wiatru był północny. Temperatura wynosiła 0°C, a ciśnienie atmosferyczne było niższe i wynosiło 1005 hPa. Maksymalna prędkość wiatru osiągnęła 9 km/h. Mimo że obie prognozy zakładają zachmurzenie całkowite, można zauważyć różnice w prędkości wiatru, kierunku wiatru, temperaturze oraz ciśnieniu atmosferycznym. Warto zwrócić uwagę na te różnice, gdyż mogą wpływać na odczucie pogodowe i warunki atmosferyczne wieczorem w Karlinie.

Pogoda w nocy w Karlinie

Prognoza pogody na noc w Karlinie na sobotę, 2 grudnia 2023 roku, przewiduje umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie -3°C, a prędkość wiatru będzie wynosić 2 km/h. Wiatr będzie wiejący z zachodu. Procentowe zachmurzenie wyniesie 74%, a wilgotność powietrza będzie wynosić 91%. Porównując dzisiejszą nocną prognozę pogody z nocną pogodą sprzed tygodnia, można zauważyć, że w porównaniu do poprzedniej soboty, 25 listopada 2023 roku, pogoda będzie podobna. W obu przypadkach będzie występować umiarkowane zachmurzenie. Jednak temperatura w nocy będzie nieco niższa, wynosząc -3°C w porównaniu do 1°C sprzed tygodnia. Prędkość wiatru pozostanie podobna, wynosząc 2 km/h w obu przypadkach. Kierunek wiatru będzie nadal zachodni. Zachmurzenie w obu przypadkach będzie wysokie, wynoszące odpowiednio 74% i 100%. Wilgotność powietrza również pozostanie podobna, wynosząc odpowiednio 91% i 68%. Wnioskując z powyższych danych, nocna pogoda w Karlinie na nadchodzącą sobotę będzie podobna do pogody sprzed tygodnia, z umiarkowanym zachmurzeniem i niskimi temperaturami.